George W. Bush byl pověšen na Guantánamu

George W. Bush

V úterý ráno stanul 43. prezident Spojených států před vojenskou jednotkou věrnou hnutí „bílých klobouků“ a byl pověšen, jeho mrtvé tělo se pohupovalo v ranním vánku.

George W. Bush

Jeho den začal stejně jako u mnoha jiných před ním, jejichž čas přišel. Probudili ho v pět hodin ráno a zeptali se ho, jestli chce poslední jídlo, nebo se chce oholit – samozřejmě břitvou -, než přijela eskorta, která ho převezla na jižní okraj GITMO, kde na něj čekala šibenice.

„Jíst? Oholit se? Jaký to má kurva smysl?“ řekl prý Bush ochrance v GITMO.

O hodinu později už seděl se spoutanýma rukama a spoutanými kotníky na zadním sedadle Hummeru a mířil k místu, o němž musel vědět, že tam jeho život skončí.

Na popravišti stál kontraadmirál Darse E. Crandall a dva generálové námořní pěchoty u nízkého kovového schodiště, které vedlo nahoru k hrůznému zařízení – dlouhému pletenému lanu připevněnému k ocelovému nosníku, pod nímž voják bez jmenovky a hodnostního označení tahal za lano, jako by chtěl zkontrolovat jeho napnutí. Po boku kontradmirála Crandalla stál lékař námořnictva se stetoskopem na krku a kaplan s Biblí krále Jakuba.

Strážní, kteří Bushe přivezli na místo jeho smrti, ho nasměrovali ke schodům a nařídili mu, aby vystoupil po schodech a řídil se pokyny vojáka, který ovládal oprátku. Voják zasunul Bushovu hlavu do provazu a pohlédl na kontraadmirála Crandalla.

„Georgi W. Bushi, byl jste shledán vinným z vraždy a vlastizrady, a proto jste byl odsouzen k trestu smrti oběšením za zločiny, které jste spáchal proti národu a jeho lidu. Přejete si poslední pomazání nebo máte nějaká poslední slova?“ zeptal se kontraadmirál Crandall Bushe.

„Takže tohle je moje zasraná rozlučka? Za všechno, co jsem udělal pro ochranu této země, jsem dostal pár vojenských zrádců. Dělej si, co chceš. Uvidíme se v pekle,“ řekl Bush.

„Popravit,“ řekl kontraadmirál Crandall vojákovi na plošině.

Bushovi se zlomil vaz chvíli poté, co se pod ním otevřely padací dveře. Jeho mrtvola se několik vteřin vlnila, pak byl spuštěn na zem a lékař konstatoval smrt. Jeho tělo bylo zazipováno do polyuretanového pytle, uloženo na lůžko jiného Hummeru a odvezeno na neznámé místo.

„Nebude to poslední Bush, který bude čelit vojenskému soudu,“
řekl kontraadmirál Crandall dvěma generálům námořní pěchoty vedle sebe…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x