Nová studie zřejmě potvrzuje, že Omicron pochází z myší

Omikron

Vědci z několika čínských výzkumných institucí tvrdí, že našli důkazy, že nová varianta Omicron (Moronic) koronaviru COVID-19 může pocházet od myší, což naznačuje možný laboratorní původ.

Omikron

Tato tzv. mutace má údajně 45 bodů, které se odchylují od linie B.1.1, která se liší od linie B.1.617.2 varianty Delta, na kterou se média zaměřila již v létě a na podzim.

„Zjistili jsme, že sekvence spike proteinu Omicronu podléhala silnějšímu pozitivnímu výběru než všechny popsané varianty viru SARS-CoV-2, o nichž je známo, že se trvale vyvíjejí u lidských hostitelů, což naznačuje možnost přeskoku hostitele,“ vysvětlují vědci ve svém článku.

„Molekulární spektrum mutací (tj. relativní četnost 12 typů záměn bází), které získal progenitor Omicronu, se výrazně lišilo od spektra virů, které se vyvinuly u lidských pacientů, ale podobalo se spektru spojenému s vývojem viru v myším buněčném prostředí.“

Dále zjistili, že mutace spike proteinu Omicronu se významně překrývají s mutací SARS-CoV-2, o níž je známo, že podporuje adaptaci na myší hostitele. Tato mutace má podle nich zvláštní afinitu k myšímu receptoru pro vstup do buňky.

„Souhrnně naše výsledky naznačují, že progenitor Omicronu přeskočil z lidí na myši, rychle nahromadil mutace příznivé pro infikování tohoto hostitele a poté přeskočil zpět na lidi, což naznačuje mezidruhovou evoluční trajektorii propuknutí Omicronu,“ uvádí se dále ve studii.

Ukončí Omicron pandemii?
Jak dobře víte, debata o původu COVID-19 je velmi sporná. Zastánci pandemie tvrdí, že virus vznikl v netopýřím vývaru, zatímco druhá strana tvrdí, že byl s největší pravděpodobností vytvořen v laboratoři.

Zdá se, že důkazy jednoznačně ukazují na laboratorní původ prvního nového koronaviru. Totéž podle všeho nyní platí i pro Omicron, který se s velkou pravděpodobností v přírodě nevyskytuje náhodně.

Objevují se také spekulace, že Omicron může být operací „bílých klobouků“, která má pandemii jednou provždy ukončit.

Pokud je Omicron skutečně velmi mírnou formou nového koronaviru, která vyvolává minimální, pokud vůbec nějaké příznaky, pak je schopen vytvořit dlouhodobou ochranu proti dalším zmutovaným formám viru, kdykoli se objeví.

Jeho větší propuknutí by bylo docela dobré, pokud by to znamenalo, že si každý, kdo mu bude vystaven, vytvoří trvalou imunitu vůči všem formám SARS-CoV-2.

Také se předpokládá, že by se mohlo jednat o „plně očkovací“ chorobu, protože většina lidí, kteří na ni byli „pozitivní“, se nechala očkovat, jak jim vláda nařídila.

Studii si můžete přečíst na tomto odkazu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x