Jak George Soros plánuje svržení indického premiéra Naréndry Módího

George Soros

Na pozadí bezprecedentních západních ekonomických sankcí ze strany Washingtonu a EU kvůli válce na Ukrajině se indická vláda vůdce BJP Naréndry Módího stala jedním z nejdůležitějších ekonomických partnerů Ruska. Zde se dozvíte, jak George Soros spřádá plány na svržení indického premiéra Naréndry Módího.

George Soros

V posledních letech se Módí stal významným obchodním partnerem Ruska, přestože křehce balancuje mezi spojenectvím s Ruskem a Západem. Odmítl se připojit k sankcím proti ruskému obchodu, zejména obchodu s ropou, a to navzdory opakovaným snahám Bidenovy administrativy a představitelů Spojeného království. Řada podezřele načasovaných a cílených událostí nyní naznačuje, že probíhá angloamerická destabilizace s cílem svrhnout Módího v nadcházejících měsících.

Účast Indie v takzvané skupině zemí BRICS z ní činí důležitého spojence Ruska. BRICS je zkratka pro neformální skupinu Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky. Těchto pět států patří mezi nejdynamičtější nečlenské země OECD, především na jihu. V roce 2001 identifikoval ekonom z Wall Street čtyři potenciální rychle rostoucí rozvíjející se ekonomiky. V roce 2009 se konal první summit BRIC a po přijetí Jihoafrické republiky v roce 2010 se summity BRICS konají každoročně.

S více než třemi miliardami obyvatel tvoří těchto pět zemí úctyhodných 40 % světové populace a přibližně 25 % světového HDP. Čína tvoří 70 % světového HDP, Indie přibližně 13 % a Rusko a Brazílie 7 %. Vzhledem k tomu, že mezinárodní společnosti čelí stále větším problémům při podnikání v Číně, mnoho velkých firem se poohlíží po Indii, nejlidnatější zemi světa s velkým množstvím kvalifikované pracovní síly, jako po preferované výrobní alternativě k Číně.

Indie a Módí
Navzdory opakovaným hrozbám USA o následcích se Indie pod vedením premiéra BJP Naréndry Módího odmítla připojit k Washingtonu při odsuzování ruských akcí na Ukrajině a vzepřela se americkým sankcím na nákup ruské ropy. Kromě toho, že je Indie jedním z členů BRICS, je také významným dlouhodobým odběratelem ruského obranného vybavení.

Módího budoucnost závisí na celostátních volbách na jaře 2024 a na důležitých regionálních volbách v tomto roce. V lednu došlo k jasnému angloamerickému útoku na Módího a jeho klíčového finančního podporovatele. V roce 2017 se objevila společnost Hindenburg Research, stínová finanční firma z Wall Street, která údajně provádí „forenzní finanční výzkum“ s cílem odhalit korupci nebo podvody ve společnostech kótovaných na burze, a je podezřelá z vazeb na americké zpravodajské služby.

V lednu se Hindenburg zaměřil na Gautama Adaniho, šéfa skupiny Adani Group, indického miliardáře a v té době údajně nejbohatšího muže v Asii, který je také hlavním finančním podporovatelem Módího. Adaniho jmění se od doby, kdy se Módí stal premiérem, značně rozmnožilo, a to často díky podnikům spojeným s Módího ekonomickým programem.

Od 24. ledna, kdy byla zveřejněna Hindenburgova zpráva, v níž se tvrdí, že došlo k nesprávnému využívání daňových rájů a manipulaci s akciemi, ztratily společnosti Adani Group na tržní hodnotě více než 120 miliard dolarů. Adani Group je druhým největším konglomerátem v Indii a opoziční strany poukazují na to, že Módí je s Adani spojen, neboť oba jsou dlouholetými přáteli z Gudžarátu ve stejné části Indie.

Zpráva společnosti Hindenburg, která je prý výsledkem dvouletého výzkumu a návštěv půl tuctu zemí, obviňuje společnosti Adani mimo jiné z toho, „že indický konglomerát Adani Group v hodnotě 17,8 bilionu INR (218 miliard USD) se v průběhu desetiletí zapojil do bezostyšných manipulací s akciemi a účetních podvodů… Náš výzkum zahrnoval rozhovory s desítkami osob, včetně bývalých vedoucích pracovníků skupiny Adani Group, přezkoumání tisíců dokumentů a pečlivé návštěvy na místě v téměř půl tuctu zemí.“ [i]

Společnost Hindenburg Research odhaluje výsledky svého rozsáhlého dvouletého průzkumu a předkládá důkazy, že indický konglomerát Adani Group s hodnotou 17,8 bilionu INR (218 miliard USD) se v průběhu let dopouštěl odvážných manipulací s akciemi a účetních podvodů. Zde je vše o manipulaci s akciemi a účetním podvodu společnosti Adani Group v hodnotě 218 miliard USD.

Snaha Hindenburgu zdiskreditovat zranitelnou indickou společnost, která vyžaduje značné finanční prostředky na výzkum, naznačuje, že mohou mít spolehlivé zdroje nebo zpravodajské informace, které jim pomáhají v jejich snaze zaměřit se na skupinu s úzkými vazbami na Módího. V opačném případě by se jednalo o vysoce riskantní hazard nebo neuvěřitelné štěstí.

V lednu 2023 britská vládní BBC odvysílala televizní dokument, v němž tvrdila, že se Módí podílel na náboženských nepokojích v Gudžarátu v roce 2002, kdy byl jeho guvernérem. Reportáž, která vycházela ze zpravodajských informací poskytnutých britským ministerstvem zahraničí, byla v Indii zakázána.

Indická vláda v čele s Módím přijala mimořádná opatření, aby film BBC v Indii potlačila, obvinila BBC z produkce „propagandy“ a provedla razie v jejích kancelářích kvůli údajným daňovým deliktům. Kromě toho byly uplatněny mimořádné pravomoci, které donutily společnosti provozující sociální média odstranit odkazy na videa BBC, a protestující studenti byli zatčeni za pořádání diváckých večírků na univerzitních kampusech po celé zemi. BBC se za pomoci britského ministerstva zahraničí trefila do živého.

Indické vazby s Ruskem
Módí, který od dob studené války zastával přísnou politiku neutrality a odmítl se připojit k sankcím NATO proti Rusku, využil dostupnosti ruské ropy, kterou USA a EU odmítají. Díky tomu je nyní Rusko největším dodavatelem ropy do Indie a předstihlo Irák a Saúdskou Arábii. V prosinci Indie denně nakupovala z Ruska 1,2 milionu barelů ropy – 33krát více než o rok dříve. Ironií je, že část této ruské ropy je v Indii rafinována a zpětně vyvážena do EU, která právě zakázala ruskou ropu. Energetičtí analytici naznačují, že „Indie nakupuje rekordní množství výrazně zlevněné ruské ropy, provozuje své rafinerie nad jmenovitou kapacitu a získává ekonomickou rentu z nebývale vysokých crackových spreadů a vyváží benzin a naftu do Evropy.“

Spotřeba ruské ropy v Indii vzrostla z pouhého 1 % před začátkem války na Ukrajině na 28 % v lednu a žádná jiná země nezvýšila spotřebu ruské ropy tak výrazně, dokonce ani Čína, která rovněž výrazně zvýšila nákup ruské ropy. Navíc dovoz Indie z Ruska, včetně hnojiv a slunečnicového oleje, se za osm měsíců do listopadu oproti předchozímu roku zvýšil o více než 400 %.

Stojí za zmínku, že Reliance Industries Ltd, největší indická společnost podle tržní hodnoty, je hlavním odběratelem ruské ropy ze soukromého sektoru, pokud jde o obrovský zisk z nákupu hluboce zlevněné ruské ropy. Společnost Reliance, která vlastní podle kapacity největší rafinérii na světě v Jamnagaru, v květnu 2022 odebírala 27 % ropy z Ruska, přičemž před dubnem to bylo jen 5 %. Od té doby se toto číslo pravděpodobně ještě zvýšilo. Je pozoruhodné, že Mukesh Ambani, předseda společnosti Reliance, sedí ve správní radě Světového ekonomického fóra v Davosu, které je hlavním propagátorem ukončení těžby ropy a plynu pro Zelenou agendu OSN 2030. Zdá se, že ideologie je hezká, ale obrovské zisky jsou ještě hezčí.

Do hry vstupuje George Soros
George Soros vystoupil 17. února na každoroční Mnichovské bezpečnostní konferenci a naznačil, že Washington a Londýn usilují o změnu režimu v Indii. Zlověstně prohlásil, že Módího dny jsou sečteny.

Dvaadevadesátiletý Soros prohlásil, že „Indie je zajímavý případ. Je to demokracie, ale její vůdce Naréndra Módí není demokrat.“ S jasným odkazem na nedávný dokument BBC Soros dodal: „Podněcování násilí proti muslimům bylo důležitým faktorem jeho raketového vzestupu.“

Soros svou obžalobu indického vůdce podrobně rozvedl: „Módí udržuje úzké vztahy s otevřenými i uzavřenými společnostmi. Indie je členem čtyřky (do které patří také Austrálie, USA a Japonsko), ale kupuje hodně ruské ropy s velkou slevou a vydělává na ní hodně peněz.“

Soros se podílel na všech barevných revolucích od 80. let, včetně Jugoslávie, Ukrajiny, Jelcinova znásilnění Ruska v 90. letech, Íránu, Orbánova Maďarska a bezpočtu dalších zemí, které se neřídily washingtonskou agendou volného trhu a „demokracie.“ To je veřejně známá věc.

Soros vehementně tvrdil, že není náhoda, že Modiho spojence Adaniho odhalila společnost Hindenburg Research. Prohlásil:

„Módí a podnikatelský magnát Adání jsou blízcí spojenci, jejich osudy jsou provázané… Adání je obviněn z manipulace s akciemi a jeho akcie se zhroutily jako domeček z karet. Módí k tomuto tématu mlčí, ale bude muset odpovídat na otázky zahraničních investorů a v parlamentu. Tím se výrazně oslabí Módího vliv na indickou federální vládu a otevře se prostor pro prosazení tolik potřebných institucionálních reforem.“

„Možná jsem naivní, ale očekávám v Indii demokratickou obrodu,“ uzavřel.

Soros v podstatě vyzývá ke svržení Módího režimu, aby na jeho místo dosadil někoho, kdo bude vstřícnější vůči globalistické agendě NATO.

George Soros, bohatý investor z hedgeového fondu, byl obviňován z různých věcí, ale nikdy ne z naivity. V příštích několika měsících bychom měli očekávat výrazné zintenzivnění podloudných operací Západu, jejichž cílem je odstranit Módího od moci a podkopat alianci zemí BRICS, které se stále více vzpírají požadavkům Washingtonu a davoských globalistů.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x