Florida zakáže falešné maso Billa Gatese: Způsobuje rakovinu

Bill Gates

Floridští zákonodárci se chystají ve státě zakázat falešné masné výrobky Billa Gatese, protože existuje mnoho důkazů, že laboratorně pěstované maso způsobuje rakovinu.

Návrh zákona HB 1071 stanoví, že prodej „kultivovaného masa“ je nezákonný, což znamená, že každý podnik nebo jednotlivec, který bude přistižen při výrobě nebo prodeji falešného masa, bude trestně stíhán.

Floridapolitics.com uvádí: Daniel Alvarez, republikán z Tampy, obhajoval krok, který zcela zakazuje prodej kultivovaného masa, i když připustil, že to pravděpodobně nebude trvat věčně. Podle něj však bude trvat nejméně pět let, než bude tato potravina vůbec běžně komerčně dostupná, a zákonodárci tak mají čas se k této otázce vrátit.

„Chci volný trh, který mi zaručí, že když si koupím výrobek v obchodě, vím, že je bezpečný,“ řekl Alvarez.

Kritici zákona však tvrdí, že návrh potlačí rostoucí přítomnost biotechnologického průmyslu na Floridě. To se týká i republikánů ve výboru.

Republikán Jim Mooney z Islamorady řekl, že na talířích je spousta masa dováženého z celého světa, což ho přivádí k zamyšlení. Proč tedy bít na poplach kvůli masu vypěstovanému v bezpečných Amerických laboratořích?

„Nechceme jíst čínské jídlo, které bude nakonec na našich talířích, a to je děsivá, děsivá představa,“ řekl Mooney. „Tilapie. Viděli jste někdy, jak ji chovají ve Vietnamu? Takže víte, co si o tom myslím.“

Legislativu podpořilo tradiční zemědělství, včetně Floridské asociace chovatelů dobytka. Investoři, výzkumníci a podnikatelé však tvrdí, že je chybou tento produkt zcela zakázat.

Právě tento týden zaslal North American Meat Institute dopis guvernérovi Ronu DeSantisovi a vedoucím představitelům zákonodárného sboru. Tato skupina je největším a nejdéle působícím obchodním sdružením výrobců masných výrobků a podle oponentů legislativy představuje zpochybněný návrh buněčného zemědělství hrozbu pro tradiční zemědělství.

„Zákonodárci a další, kteří na podporu zákonů HB 1071 a SB 1084 bijí na buben ‚bezpečnosti potravin‘, tak činí na vlastní nebezpečí a na nebezpečí ostatních, protože tyto zákony vytvářejí precedens pro přijímání politik a regulačních požadavků, které by jednoho dne mohly mít nepříznivý dopad na zastánce těchto zákonů,“ uvádí se v dopise Meat Institute.

Kritici upozorňují, že Americké ministerstvo zemědělství již schválilo konzumaci produktu.

Senátor Jay Collins, republikán z Tampy, však uvedl, že Florida má důvod k větší opatrnosti, než jakou projevila federální vláda.

„Říkáme, že chceme více testů, více bezpečnostních údajů, než dovolíme, aby se to prodávalo na Floridě, jen proto, že to (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) povolil,“ řekl Collins a připustil, že nepředpokládá, že by zákaz trval „navždy.“

V současné době se v zemi podává laboratorně vypěstované maso pouze ve dvou restauracích, v jedné v San Francisku a ve druhé ve Washingtonu, a v obou se prodává laboratorně vypěstované bílé maso.

Výzkum pěstování masa mezitím nadále probíhá na řadě univerzit a institucí na Floridě. Na Floridské Univerzitě a na Univerzitě v Miami probíhají studie, stejně jako v Mote Marine Laboratory v Sarasotě a v zařízeních NASA na mysu Canaveral.

Předkladatelé v obou komorách pozměnili návrhy zákonů tak, aby výzkum mohl pokračovat.

Demokraté v Senátu tento posun uvítali, ale obávali se, že pokud prodej masa zůstane zakázán, poškodí to výzkumné úsilí.

„Nejsem si jistá, proč bychom se ve svobodném státě Florida snažili zastavit zcela nové odvětví,“ řekla senátorka Lori Bermanová, demokratka z Boynton Beach.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
1 měsíc před

Dobře, zakáží maso Ale proč už nestojí Gates u zdi, se zavázanýma očima?

Frank
Host
Frank
1 měsíc před

Nestačí zakázat maso toho zmrda, ale zmrda eliminovat. Jinak škodit nepřestane.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x