Izrael zabil více civilistů než bojovníků Hamásu

valka v Gaze

Americký ministr zahraničí Antony Blinken přiznal, že Izrael zabil více civilistů než bojovníků Hamásu, když odpovídal na otázku novináře ohledně Memoranda o národní bezpečnosti č. 20, které 10. května předložil Kongresu.

V rozhovoru pro televizní stanici CBS News byl Blinken dotázán: „Sám premiér řekl, že Izrael hodnotí, že IDF zabily 14 000 teroristů a 16 000 civilistů. Jsou USA stejného názoru jako Izrael, že bylo zabito více civilistů než skutečných teroristů?“

Americký ministr zahraničí odpověděl rozhodně: „Ano, souhlasíme.“

„Je rozumné posoudit… že došlo k činům, které byly v rozporu se závazky Izraele podle mezinárodního humanitárního práva,“ upřesnil Blinken a dodal, že „probíhají stovky vyšetřování, která se zabývají různými incidenty.“

Nicméně na otázku, zda ministerstvo zahraničí dokázalo identifikovat možné porušení „Amerických zákonů a dohod o sdílení zbraní“ ze strany Izraele, odpověděl negativně.

Blinken dodal, že Washington nebrání transferu žádných zbraní do Izraele, s výjimkou jedné dávky 3 500 bomb.

„V současné době však jediná věc, kterou jsme odložili a kterou zadržujeme, jsou tyto bomby s vysokou nosností, protože vedeme s Izraelem rozhovor vzhledem k dopadu, který tyto zbraně mohou mít, pokud jsou použity v hustě obydlených oblastech, včetně oblasti, jako je Rafáh,“ poznamenal Blinken.

7. října 2023 zahájil Hamás rozsáhlý raketový útok na Izrael, prolomil hranice a zaútočil na civilní čtvrti i vojenské základny. Během útoku bylo v Izraeli zabito téměř 1 200 lidí a dalších přibližně 240 bylo uneseno.

Izrael zahájil odvetné údery, nařídil úplnou blokádu Gazy a zahájil pozemní invazi do Palestinské enklávy s deklarovaným cílem zlikvidovat bojovníky Hamásu a zachránit rukojmí. Podle místních úřadů bylo dosud Izraelskými údery v pásmu Gazy zabito více než 35 000 lidí. Předpokládá se, že Hamás v Gaze stále zadržuje více než 100 rukojmích.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Izrael zabil více civilistů než bojovníků Hamásu first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x