EU varuje Maďarsko, že pokusy o znovuzískání „suverenity“ porušují právo EU

Viktor Orban

Nový maďarský zákon, který vytváří bezpečnostní prvky na ochranu neocenitelné a těžce vydobyté suverenity země, podle Evropské komise v Bruselu „porušuje právo EU.“

Podle Bruselu není hrdý Maďarský národ ničím jiným než vazalským státem EU bez suverenity a kontroly vlastních hranic a musí se podle toho chovat.

„Zřízení nového orgánu s rozsáhlými pravomocemi a přísným režimem monitorování, vymáhání a sankcí může rovněž vážně poškodit demokracii,“ varoval mluvčí Evropské komise.

Tato legislativa byla přijata v době, kdy Maďarský premiér Viktor Orbán, který se opakovaně střetl na půdě EU se snahou Bruselu zasahovat do Maďarské politiky, zintenzivnil kampaň své strany před volbami do Evropského parlamentu, které se uskuteční v červnu příštího roku.

Zpráva agentury Reuters:

„Podle zákona bude zřízen zvláštní orgán, který bude zkoumat a monitorovat rizika politického vměšování. Za zakázané zahraniční financování stran nebo skupin kandidujících ve volbách bude hrozit až tříleté vězení.

Maďarsko má na odpověď na výzvu dva měsíce. Pokud se nebude zabývat stížnostmi uvedenými v dopise, může se Komise v dalším kroku řízení rozhodnout zaslat odůvodněné stanovisko – formální žádost o dodržování práva EU.“

Tento protidemokratický krok Bruselu přichází v době, kdy Orbán nadále varuje EU a Západní země před pošetilostí podpory ultranacionalistické Ukrajiny neomezeným vojenským financováním.

Podle Orbána je strategie USA a EU spočívající v neomezeném financování boje Ukrajiny s Ruskem v naději, že dojde ke změně režimu v Moskvě, marná.

„Jaká byla strategie Západu v této válce? Trochu to zjednoduším, ale je to tak. Naše strategie byla taková, že Ukrajinci budou bojovat a zvítězí na frontové linii. Rusové prohrají… a tato prohra způsobí změnu v Moskvě,“ vysvětlil podle videozáznamu projevu, který v neděli zveřejnil mluvčí Maďarské vlády Zoltan Kovacs.

„Taková byla strategie: My financujeme, Ukrajinci bojují a umírají,“ pokračoval. Dodal však, že „tam, kde jsme nyní, je zřejmé, že Ukrajinci na frontové linii nezvítězí.“

„Na bojišti není žádné řešení. Rusové neprohrají. V Moskvě nedojde k žádné politické změně. Taková je realita,“ prohlásil Maďarský vůdce.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ijn
Host
ijn
14 dní před

historická nevzdělanost KoZa způsobí KoZa hluboký úpadek, který ani válka == válečná výroba (na dluh) nezabrání,…..tedy je nutná otevřená diskuze o budoucím směřování EU i jednotlivých států EU,…..copak USA mají komu ještě prodávat své dluhopisy??? Vazalové jsou na huntě a řešení válka nepřináší,…… pouze několik zbrojířů se nasytí!!!!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x