Erdogan prohlásil, že konec Izraele je blízko, přestože Izrael vyhrožuje použitím jaderné bomby

Recep Tayyip Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu prohlásil, že Izrael je „teroristický stát“ podporovaný Západem, který bude brzy čelit svému konci, přestože vyhrožuje použitím jaderných zbraní proti svým nepřátelům.

„Izraeli, máš atomovou bombu, jadernou bombu, a vyhrožuješ tím. Víme to a váš konec se blíží,“ řekl Erdogan v projevu před členy své Strany spravedlnosti a rozvoje (AK) v parlamentu v Ankaře.

Erdogan dále odsoudil Izrael za to, že v rámci své kampaně za zničení Hamásu provádí „masakry“ proti Palestincům v Gaze.

„Nenajdete na světě žádný jiný stát nebo armádu (kromě Izraele), která by ve dne v noci bombardovala města svými bojovými letadly a zabíjela jen děti; která by zapalovala nemocnice, místa pro bohoslužby, školy, tržiště, budovy a ulice. Stát, který v tomto nelidském jednání pokračuje svými tanky, dělostřelectvem a zbraněmi,“ řekl Erdogan.

„Už jen tento obrázek stačí k tomu, aby bylo zřejmé, že nejde o sebeobranu, ale o barbarství, které má za cíl spáchat promyšlený zločin proti lidskosti,“ dodal. „Při brutálním bombardování civilistů, které vyhnalo z jejich domovů při stěhování, doslova používá státní terorismus. Jasně říkám, že Izrael je teroristický stát.“

„Západ, konkrétně Spojené státy, se bohužel na tuto problematiku stále dívá obráceně. Hamás není teroristická organizace,“ pokračoval. „Je to osvobozenecká organizace, mudžahedíni, kteří bojují za ochranu své země a občanů.“

„Nikdy se nebudeme vyhýbat vyslovení pravdy, že členové Hamásu chránící svou zemi, čest a životy tváří v tvář okupační politice jsou odbojáři, jen proto, že je to některým lidem nepohodlné.“

„Zatímco odsuzujeme Izraelskou administrativu, nezapomínáme na ty, kteří tyto masakry otevřeně podporují, a na ty, kteří se je snaží legitimizovat,“ řekl a poukázal na Spojené státy a další Západní spojence Izraele.

„Tváří v tvář čelíme genocidě,“ dodal.

Izraelský ministr pro kulturní dědictví Amihay Eliyahu a dokonce i Američtí politici nedávno navrhli použití jaderných zbraní jako součást „Samsonovy varianty“ proti svým Blízkovýchodním sousedům.

Premiér Benjamin Netanjahu počátkem tohoto měsíce pozastavil Eliyahuovi členství ve vládě poté, co navrhl, aby Izrael provedl jaderný úder na Gazu.

„Eliyahuova prohlášení se nezakládají na realitě. Izrael a IDF (armáda) jednají v souladu s nejvyššími standardy mezinárodního práva, aby nedošlo k ubližování nevinným lidem. Budeme tak činit až do našeho vítězství,“ uvedl Netanjahuův úřad.

Izrael svůj jaderný potenciál nepotvrdil ani nevyvrátil, ale všeobecně se má za to, že jaderné zbraně vlastní.

Na nedávném shromáždění v Istanbulu před obrovským davem Erdogan pohrozil vyhlášením války „válečnému zločinci“ Izraeli, pokud bude pokračovat v útoku na Gazu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x