Dokument WEF vyzývá k omezení používání osobních automobilů a k drastickému snížení počtu automobilů do roku 2050

Světové ekonomické fórum

Světové ekonomické fórum vyzývá v novém dokumentu zveřejněném ve spolupráci se společností Visa města, aby omezila nárůst používání osobních automobilů.

Světové ekonomické fórum

Globalistické Světové ekonomické fórum (WEF) podle nedávno zveřejněného dokumentu vybízí města, aby „omezila růst používání soukromých automobilů“, a usiluje o drastické snížení počtu automobilů do roku 2050. Dokument se opírá o obvyklé zfalšované údaje o změně klimatu a nepodložené modely a ignoruje hrozící populační kolaps, před kterým mnozí varují, že světu hrozí.

Metodický dokument s názvem „Nástroj pro hodnocení městské mobility- (Benchmarking the Transition to Sustainable Urban Mobility)“ vydal WEF ve spolupráci s Visa v květnu 2023.

Dokument se zasazuje o zvýšení počtu „sdílených, elektrických, propojených a automatizovaných (SEAM) dopravních prostředků a přechod na kompaktnější města“, aby se do roku 2050 celosvětově snížil počet automobilů na 500 milionů a výrazně se snížily emise uhlíku.

„Žádné město nebo jediná společnost nedokáže tuto vizi naplnit sama,“ uvádí se v dokumentu. „Díky silné spolupráci veřejného a soukromého sektoru můžeme najít inovativní, účinná a kontextově citlivá řešení mobility, která umožní udržitelnou budoucnost měst.“

Podle carsMetric je v současné době na světě více než 1,45 miliardy automobilů a WEF předpokládá, že pokud zůstaneme na současné trajektorii, toto číslo se do roku 2050 zvýší na 2,1 miliardy. Snížení počtu automobilů na 500 milionů by tedy představovalo snížení počtu automobilů o více než 75 %.

WEF nedávno provedl zkušební test svého nástroje Urban Mobility Scorecard Tool a jako zkušební města vybral Buenos Aires v Argentině, Curitibu, Cota Ricu a Singapur.

V dokumentu WEF se jako hlavní „ambice“ Buenos Aires uvádí omezení „nárůstu používání osobních automobilů prostřednictvím posílení veřejné dopravy, cyklistiky a služeb sdílené mobility.“

„Hlavní město Argentiny se snaží posílit udržitelnou mobilitu, aby se lidé mohli pohybovat a zároveň nabízet propojenější a integrovanější dopravu,“ uvádí se v dokumentu.

Podle WEF město také „přijímá nová řešení s cílem snížit závislost na osobních automobilech a zajistit dobře integrovaný multimodální dopravní systém.“

Ukázalo se, že nevolené elity WEF a dalších globalistických organizací usilují nejen o nahrazení automobilů na benzin elektromobily, ale i o radikální omezení vlastnictví osobních automobilů obecně.

Novinář Tim Hinchliffe, redaktor časopisu The Sociable, upozornil, že „Urban Mobility Scorecard Tool dále potvrzuje předpověď WEF, že do roku 2030 nebudete vlastnit nic. A budete šťastní.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
11 měsíců před

Jasně, doporučuji nejlépe bude, když zlikvidujete silnice a dálnice, a žádná auta nebudou, hlavně ty elektrický z bateriema, tatrlíci z WEF. Koní je dost, ale zase prdí CO2, pak zbývá už jenom kola a koloběžky, jako má náš prezident ČR P:Pavel. No neberte to.

Drak
Host
Drak
11 měsíců před

Vyzývám tímto WEF, aby šlo laskavě do prdele a neobtěžovalo lidi svými debilními nápady.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x