Dick Cheney byl odsouzen za velezradu

Dick Cheney

Tříčlenný soudní senát na Guantánamu odsoudil bývalého viceprezidenta Richarda Bruce Cheneyho za velezradu a vraždu po pouhých dvou hodinách výpovědí v úterý ráno.

Dick Cheney

Kontradmirál Darse E. Crandall ze Sboru generálních soudců amerického námořnictva v úvodní řeči uvedl, že Cheney a zesnulý George W. Bush byli spolupachateli tragédie z 11. září 2001 a spiknutí s cílem zločinně zatlačit Spojené státy do neoprávněných válek. Jejich motivy podle něj zahrnovaly destabilizaci Blízkého východu, osobní zisk z opia, které americká armáda zabavila v Afghánistánu, poskytnutí záminky armádě k bezdůvodnému testování nových zbraní ostrými střelbami a získání velkého výdělku z pojistného vyplaceného Larrymu Silversteinovi, americkému realitnímu magnátovi, který vlastnil věže v den, kdy se rozpadly na prach.

Zatímco Cheney seděl s kamennou tváří za stolem obhajoby, kontraadmirál Crandall ukázal komisi finanční dokumenty, které armáda získala během vyšetřování Cheneyho minulosti. Pět milionů dolarů, vyplacených v pěti splátkách, bylo převedeno na účet na Kajmanských ostrovech, který nesl jméno „Eric Burchard“, což je anagram pro „Richard Bruce“, Cheneyho vlastní křestní jméno a druhé jméno. Transakce proběhly v období od 7. 11. 2001 do 17. 2. 2002, tedy dlouho předtím, než společnost Silverstein Properties Inc. obdržela vyrovnání ve výši 2 mld.

„S jistotou víme, že Eric Burchard je Richard Bruce Cheney; naše vyšetřování tuto skutečnost prokázalo. Účet byl otevřen tři dny před 11. zářím a měl pouze minimální zůstatek potřebný k tomu, aby byl otevřen do doby, než na něj přitečou Silversteinovy peníze. Silverstein věděl, že dostane obrovskou výplatu, nebylo to těch 7 miliard, které chtěl, ale i tak. A obžalovaný při zakládání účtu věděl, že k 11. září dojde s dostatečným předstihem. Pokud má jiné vysvětlení, proč si výplatu vzal, rádi si ho poslechneme,“

řekl kontradmirál Crandall.

„Shnij v pekle,“ procedil Cheney se zaťatými zuby.

Kontradmirál Crandall navíc přehrál stejné zvukové nahrávky, které pomohly usvědčit George W. Bushe, tedy ty, které tajně nahrál Donald Rumsfeld, když s Bushem a Cheneym vymýšleli plán, jak provést 11. září, aniž by byli do něčeho zapleteni. Cheney na nich Bushovi říká: „Nebojte se“, protože on se „o všechno postará“.

„Když jsme poprvé mluvili se zadrženým Cheneym, snažil se celou věc hodit na Bushe, a když mu bylo sděleno, že Bush je mrtvý, zmlkl. Odmítl vysvětlit, proč uprchl ze země tu noc, kdy jsme Bushe chytili. JAG a OMC jsou přesvědčeni, že Cheneyho činy, nahrávky a to, že si vzal výplatu od Silversteina, nade vší pochybnost dokazují, že je vinen z vlastizrady a stejně jako Bush se musí zodpovídat za smrt osob, které zahynuly při 11. září, a všech amerických vojáků, kteří padli v Afghánistánu a Iráku. Požadujeme maximální trest,“

řekl kontraadmirál Crandall.

Jeden z důstojníků požádal o to, aby mohl Cheneymu položit otázku přímo.

„Mát výčitky svědomí? Myslíte někdy na lidi, kteří zemřeli, nebo na to, jak musí vypadat život jejich přátel a rodiny? Máte výčitky svědomí kvůli tomu všemu bezcitnému jednání?“

„Viděl jste někdy film Pár správných chlapů, kde Jack Nicholson hrál plukovníka Jessupa? Chtěl posílit naši zemi, a aniž bych si cokoli připouštěl, totéž platí i pro mě. Veškeré akce, které jsem mohl podniknout, byly ve jménu ochrany a posílení Spojených států,“ odpověděl Cheney.

O deset minut později senát vynesl verdikt: Vinen. Schválil doporučení kontraadmirála Crandalla, aby byl Cheney za své zločiny popraven.

Na datum popravy se čeká.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x