Co když je na tajuplném disku z Nebry znázorněno UFO?

Nebeský disk z Nebry

V roce 1999 byl u německého města Nebra nalezen zvláštní, 32 cm v průměru veliký disk, který někdo vyrobil ve starší době bronzové a který zobrazuje zvláštní nebeská tělesa. Co když je ale na něm znázorněno i UFO?

Nebeský disk z Nebry

Stalo se v roce 1999. To zrovna hledači pokladů zaznamenali úspěch u německého města Nebra v Sasku – Anhaltsku (asi 100 kilometrů od našich hranic), kde narazili na poměrně velký poklad z doby bronzové. Obsahoval bronzové meče, sekery, dláta, spirálové náramky a také jeden podivný disk. Svůj objev zkoušeli prodat na černém trhu. Jenomže se o všem dozvěděli pracovníci muzea v Halle a po dobrodružném pátrání se jim poklad podařilo získat.

A společně s pokladem i tento disk. Je to kruhová bronzová deska o velikosti 32 centimetrů. Její síla je 1,7 milimetrů na okraji a 4,5 milimetrů uprestřed. Její hmotnost je asi dva kilogramy. A navíc je zdobená zlatými symboly. Podle výzkumu stáří byla vyrobena v 16. století před naším letopočtem.

Co je na tomto disku zobrazeno? Podle názorů vědců to je Slunce, Měsíc, hvězdná obloha a další podivné prvky. Ohledně skupinky sedmi hvězd se vědci domnívají, že to může být dávné zobrazení Plejád. Pak je zde zlatý kruh a srpek, zřejmě symbolizující Slunce a Měsíc. Jenomže se na pozici těchto dvou těles podívejme pozorněji. Kdyby mělo jít o Měsíc v této fázi, nikdy by nemohl být v této poloze vůči Slunci! Takto totiž Měsíc vypadá krátce po novu, a tak je v našich zeměpisných šířkách vždy východněji, tedy nalevo od Slunce. Ale tady je však na straně opačné!

A aby tomu nebylo málo, jsou zde ještě tři další podobné srpkovité oblouky. Dva po okrajích disku a třetí pod Sluncem a Měsícem. A právě o tomto se vedou spory. Na obloze přeci tolik měsíců vidět není! Co když to tedy ve skutečnosti je zobrazení něčeho, co dávní lidé viděli letět po obloze a čemu my dnes říkáme létající talíř a nebo UFO?

Autor: Libor Čermák

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x