CNN: Západ pomáhá Ukrajině útočit hluboko v Rusku

Útok dronů

Západní země pomáhají Ukrajině létat s kamikadze drony hluboko na Ruském území, uvedla 2. dubna CNN s odvoláním na zdroj blízký Kyjevskému programu bezpilotních letounů.

V rozhovoru pro CNN Ukrajinský zdroj blízký programu bezpilotních letounů upřesnil, jak Kyjev využívá drony s delším dosahem a „pokročilejšími schopnostmi“ k úderům na cíle vzdálené více než 1 000 km od hranic.

Zdroj uvedl: „Lety jsou předem stanoveny s našimi spojenci a letadla se řídí letovým plánem, který nám umožňuje zasáhnout cíle s metrovou přesností.“

To přichází poté, co se objevilo několik zpráv o tom, že Západní personál poskytuje Ukrajinským jednotkám zpravodajské informace a informace o konkrétních cílech.

Jednu z těchto zpráv přinesl loni The Washington Post, který citoval vysokého Ukrajinského představitele, který uvedl, že Ukrajinští vojáci „téměř nikdy“ nepoužívají moderní zbraně, včetně raketometů HIMARS Americké výroby, aniž by dostali souřadnice od Pentagonu.

Útok dronu zasáhl Ruský Tatarstán, zatím poprvé
Město Elabuga v Ruské republice Tatarstán bylo 2. dubna zasaženo úderem dronu, což je podle místních představitelů první útok svého druhu v regionu.

Ve městě ležícím přibližně 650 km východně od Moskvy bylo při útoku dronem zraněno sedm osob. Rustam Mannichanov, vůdce Tatarstánu, však uvedl, že při útoku, jehož cílem byla průmyslová zóna v Elabugě, nebyly zaznamenány žádné vážné škody.

Hlavní náčelník zóny Timur Šagivalejev uvedl, že do útoku byly zapojeny dva drony, čímž naznačil, že za agresí stojí Ukrajina.

„Útočí na nákupní centra v Moskvě, na obytné čtvrti v Belgorodu, na dělnické ubytovny v Elabugě. Proti takovým lidem vedeme speciální vojenskou operaci,“ zdůraznil náčelník.

Starosta Nižněkamsku Ramil Mulin, ve kterém k útoku dronu došlo, navíc zdůraznil, že bezpilotní letoun byl vyřazen elektronickými protiopatřeními, která ho donutila odchýlit se od původního cíle, když mířil k ropné rafinerii.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post CNN: Západ pomáhá Ukrajině útočit hluboko v Rusku first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x