Big Tech vědomě vydělávala na pedofilech, kteří zneužívali děti na Instagramu

instagram

Nové šokující zprávy ukazují, že mateřská společnost Facebooku, Meta, věděla, že rodiče zpeněžují fotografie svých vlastních dětí pro pedofily, a dokonce šla tak daleko, že aktivně propagovala účty s „nezletilými modelkami“ lidem, kteří byli podezřelí z nevhodného chování vůči dětem na internetu.

Vyplývá to ze zpráv deníků New York Times a Wall Street Journal, které tvrdí, že Meta umožnila, aby byly nástroje pro předplatné využívány k sexuálnímu zneužívání dětí, a neudělala nic, aby tomu zabránila.

Ačkoli Instagram nepovoluje registraci uživatelům mladším 13 let, účty pro děti se mohou zobrazovat, pokud je spravuje dospělá osoba. Zpravodajství tvrdí, že bezpečnostní pracovníci společnosti Meta loni varovali své nadřízené, že stovky „účtů nezletilých spravovaných rodiči“ jsou využívány k prodeji snímků jejich malých dcer, které prostřednictvím placených nástrojů pro předplatné předvádějí oblečení, například trikoty a plavky.

Ačkoli dotyčné fotografie nebyly technicky vzato nezákonné, protože neobsahovaly nahý nebo sexuální obsah, mnozí z těch, kteří si je zakoupili, dali rodičům, kteří fotografie prodávají, jasně najevo, že je používají k sexuálnímu potěšení. Někteří dokonce zašli tak daleko, že s nimi interagovali.

Wall Street Journal poznamenal: „Někdy se rodiče pouštěli do sexuálních vtípků o svých vlastních dětech nebo nechávali své dcery komunikovat s předplatiteli o sexuálním obsahu.“

Společnost zabývající se demografií publika vypočítala 32 milionů připojení k mužským sledujícím, kteří byli spojeni se souborem 5 000 účtů, jež zkoumali pro zprávu deníku Times. Někteří z těchto mužů šikanovali a přímo vydírali dívky a jejich rodiče, aby od nich získali stále pikantnější fotografie. Noviny sledovaly výměny zpráv v aplikaci Telegram, v nichž někteří z těchto mužů hovořili o sexuálním zneužívání dívek, které na této platformě sledují, a chválily Instagram za to, že je tak snadné je najít.

V mnoha případech se rodiče dobrovolně podíleli na zneužívání svých dětí za účelem získání finančních prostředků. Některé účty vedené maminkami vydělávají až 19,99 dolaru měsíčně na jednoho účastníka tím, že nabízejí další fotografie, chatovací sezení se svými dcerami a další exkluzivní obsah a pobídky. Ty, které mají větší počet sledujících, lákají na větší možnosti produktů a slev a také na větší viditelnost na Instagramu, která může přilákat ještě více sledujících.

Zasvěcení tvrdí, že Meta jen zřídkakdy podniká kroky v případě hlášení o zneužívání dětí na Instagramu a Facebooku, tvrdí, že na rozhodné kroky nemá dostatek prostředků a často je zahlcena jejich rozsahem. V případě týmů, které loni informovaly společnost Meta o tomto chování, společnost odmítla jejich návrhy na zákaz nabízení odběrů účtům, na nichž se objevuje dětský modeling. Zavedla sice automatizovaný systém, jehož cílem bylo zakázat podezřelým pedofilům odebírat tyto účty, ale uživatelé jej mohli snadno obejít vytvořením nových účtů a tato technologie byla nespolehlivá.

Meta byla zažalována za napomáhání obchodování s dětmi
Stát Nové Mexiko loni zažaloval společnost Meta za napomáhání obchodování s dětmi a šíření materiálů týkajících se sexuálního zneužívání dětí a generální prokurátor Raul Torrez oznámil, že bude vyšetřovat, jak její placené předplatné láká predátory. V rámci jejich předchozího vyšetřování byla fiktivní čtrnáctileté dívce nabídnuta predátorem částka 180 000 dolarů za účinkování v pornografickém videu.

Kromě toho skupina více než 40 státních generálních prokurátorů zažalovala loni společnost Meta, obvinila její produkty ze škodlivosti pro mladé lidi a uvedla, že společnost META si byla dobře vědoma této škodlivosti.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Big Tech vědomě vydělávala na pedofilech, kteří zneužívali děti na Instagramu first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x