10 znamení, že válka na Ukrajině je součástí Velkého resetu

10 znamení, že válka na Ukrajině je součástí Velkého resetu

Zatímco pandemie aklimatizovala svět na lockdowny, normalizovala přijímání experimentálních léků, urychlila největší přesun bohatství do korporací tím, že zdecimovala malé a střední podniky, a upravila svalovou paměť pracovních sil v přípravě na kybernetickou budoucnost, bylo zapotřebí dalšího vektoru, který by urychlil ekonomický kolaps, než se národy budou moci „vrátit k lepšímu“.

10 znamení, že válka na Ukrajině je součástí Velkého resetu

Níže uvádím několik způsobů, jimiž je současný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou dalším katalyzátorem agendy Velkého resetu Světového ekonomického fóra, který usnadňuje propojená síť globálních zúčastněných stran a rozptýlená síť partnerství veřejného a soukromého sektoru.

1. Válka mezi Ruskem a Ukrajinou již způsobuje bezprecedentní narušení globálních dodavatelských řetězců, prohlubuje nedostatek pohonných hmot a vyvolává chronickou inflaci
Vzhledem k tomu, že geopolitické napětí přerůstá ve vleklý konflikt mezi NATO a čínsko-ruskou osou, může druhý pokles uvrhnout ekonomiku do stagflace.

V následujících letech kombinace podprůměrného růstu a nekontrolovatelné inflace donutí globální ekonomickou spodinu k uzavírání mikropracovních smluv a k práci za nízkou mzdu v nově vznikající gig ekonomice.

Další recese prohloubí globální žízeň po zdrojích, zúží prostor pro soběstačnost a výrazně zvýší závislost na vládních dotacích.

Vzhledem k tomu, že se na obzoru rýsuje imise značné části světové pracovní síly, může se jednat o předehru k zavedení univerzálního základního příjmu, což povede k vysoce stratifikovanému neofeudálnímu řádu.

Proto se zdá, že zlověstná předpověď Světového ekonomického fóra, že do roku 2030 nebudeme „nic vlastnit a budeme šťastní“, se naplňuje s děsivou rychlostí.

2. Ekonomické důsledky války povedou k dramatickému snížení počtu pracovních sil na celém světě
Architekti velkého resetu tento trend předvídají již řadu let a využijí těchto ekonomických turbulencí k tomu, aby podpořili roli disruptivních technologií, které budou čelit globálním výzvám a zásadně změní tradiční obchodní vzorce tak, aby držely krok s rychlými technologickými změnami.

Stejně jako pandemie bude i připravenost na katastrofy ve věku konfliktů významně záviset na ochotě přijmout specifické technologické inovace ve veřejné i soukromé sféře, aby budoucí generace mohly zajistit poptávku po pracovní síle v rámci Velkého resetu.

V knize Klause Schwaba Formování budoucnosti čtvrté průmyslové revoluce se opakovaně objevuje téma, že převratné technologické a vědecké inovace již nebudou omezeny na fyzický svět kolem nás, ale stanou se rozšířením nás samotných.

Zdůrazňuje prvenství nových technologií v nové generaci pracovní síly a zdůrazňuje naléhavost prosazení plánů na digitalizaci několika aspektů globální pracovní síly prostřednictvím škálovatelných řešení založených na technologiích.

Ti, kdo stojí v čele Velkého resetu, se snaží zvládnout geopolitické riziko vytvořením nových trhů, které se točí kolem digitálních inovací, e-strategií, teleprezence práce, umělé inteligence, robotiky, nanotechnologií, internetu věcí a internetu těl.

Závratná rychlost, s jakou jsou technologie umělé inteligence zaváděny, naznačuje, že optimalizace těchto technologií se zpočátku dotkne tradičních průmyslových odvětví a profesí, které poskytují záchrannou síť pro stovky milionů pracovníků, jako je zemědělství, maloobchod, stravování, výroba a kurýrní služby.

Mnoho pracovních míst, která budou v příštích letech zrušena, bylo již dříve nadbytečných a je nepravděpodobné, že by se je podařilo obnovit, jakmile se usadí prach

Automatizace v podobě robotů, inteligentního softwaru a strojového učení se však nebude omezovat jen na rutinní, opakující se a předvídatelné práce.

Systémy umělé inteligence jsou na pokraji plošné automatizace různých pracovních míst bílých límečků, zejména v oblastech, které zahrnují zpracování informací a rozpoznávání vzorů, jako je účetnictví, personalistika a pozice středního managementu.

Ačkoli předvídat budoucí trendy v oblasti zaměstnanosti není snadný úkol, lze s jistotou říci, že kombinace hrozby pandemií a válek znamená, že pracovní síla je na pokraji bezprecedentního přeskupení, přičemž technologie přetváří logistiku, což může ohrozit stovky milionů pracovních míst modrých a bílých límečků, což povede k největšímu a nejrychlejšímu přesunu pracovních míst v historii a předznamená dříve nepředstavitelnou změnu na trhu práce.

Ačkoli se již dlouho předpokládalo, že zvýšené využívání technologií v soukromém sektoru povede k masivnímu propouštění, pandemické lockdowny a nadcházející rozvrat způsobený válkou tento proces urychlí a mnoha společnostem nezbude nic jiného než propouštět zaměstnance a nahrazovat je kreativními technologickými řešeními pouze v zájmu přežití svých podniků.

Jinými slovy, mnoho pracovních míst, která budou v příštích letech zrušena, již směřovalo k propouštění a je nepravděpodobné, že se po usazení prachu obnoví.

3. Válka výrazně snížila závislost Evropy na ruském energetickém sektoru a posílila ústřední význam cílů udržitelného rozvoje OSN a „čistých nulových“ emisí, které jsou jádrem Velkého resetu
Tvůrci politik, kteří jdou v souladu s Velkým resetem, využili tvrdých sankcí proti Rusku a urychlili přechod na „zelenou“ energii a znovu zdůraznili význam dekarbonizace jako součásti „boje proti změně klimatu“.

Bylo by však velmi krátkozraké předpokládat, že Velký reset je nakonec zaměřen na spravedlivou distribuci „zeleného“ vodíku a uhlíkově neutrálních syntetických paliv, která nahradí benzín a naftu.

Cíle udržitelného rozvoje OSN jsou sice klíčové pro postpandemickou obnovu, ale co je důležitější, jsou zásadní pro přeměnu akcionářského kapitalismu, který je nyní davoskými elitami vychvalován jako „kapitalismus zainteresovaných stran“.

To povede k centralizaci moci v rukou kapitalistických podílníků pod laskavou záminkou znovuobjevení kapitalismu spravedlivějšími a ekologičtějšími prostředky

Z ekonomického hlediska se jedná o systém, v němž vlády již nejsou konečnými arbitry státních politik, neboť nevolené soukromé společnosti se stávají faktickými správci společnosti a přebírají přímou odpovědnost za řešení sociálních, ekonomických a environmentálních problémů světa prostřednictvím makroekonomické spolupráce a modelu globálního řízení založeného na zapojení více aktérů.

V rámci takové ekonomické konstrukce mohou konglomeráty držící aktiva přesměrovat tok globálního kapitálu tím, že investice přizpůsobí cílům udržitelného rozvoje OSN a nakonfigurují je tak, aby byly v souladu s environmentálními, sociálními a podnikovými pravidly řízení (ESG), takže nové mezinárodní trhy mohou být postaveny na katastrofě a bídě potenciálně stovek milionů lidí, kteří se vzpamatovávají z ekonomického kolapsu způsobeného válkou.

Válka je proto obrovským impulsem pro vlády, které prosazují reset, aby aktivně usilovaly o energetickou nezávislost, formovaly trhy směrem k „zelenému a inkluzivnímu růstu“ a nakonec posunuly obyvatelstvo k systému cap-and-trade, jinak známému jako ekonomika uhlíkových kreditů.

Tím dojde k centralizaci moci v rukou kapitalistů zainteresovaných stran pod blahodárnou záminkou znovuobjevení kapitalismu spravedlivějšími a zelenějšími prostředky za použití klamných sloganů typu „Buduj znovu lépe“, aniž by byl obětován imperativ neustálého růstu kapitalismu.

4. Nedostatek potravin způsobený válkou bude velkým přínosem pro průmysl syntetické biologie, protože sbližování digitálních technologií s materiálovou vědou a biologií radikálně změní zemědělský sektor a podpoří zavádění rostlinných a laboratorně pěstovaných alternativ v celosvětovém měřítku
Rusko i Ukrajina jsou světovými koši chleba a kritický nedostatek obilí, hnojiv, rostlinných olejů a základních potravin zvýší význam biotechnologií pro potravinovou bezpečnost a udržitelnost a dá vzniknout několika novým firmám s imitací masa, podobně jako je tomu v případě firmy Impossible Foods, kterou spolufinancoval Bill Gates.

Lze proto očekávat, že další vládní regulace přinesou dramatické změny v průmyslové výrobě a pěstování potravin, z nichž budou v konečném důsledku těžit agrobyznys a investoři do biotechnologií, protože potravinové systémy budou přepracovány prostřednictvím nových technologií pro pěstování „udržitelných“ bílkovin a patentovaných plodin upravených genem CRISPR.

5. Vyloučení Ruska ze SWIFT (Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) je předzvěstí ekonomického resetu, který vyvolá přesně ten druh zpětného rázu, jenž je nezbytný k tomu, aby se velké části světové populace dostaly do technokratické kontrolní sítě
Někteří ekonomové se domnívají, že použití SWIFT, CHIPS (The Clearing House Interbank Payments System) a amerického dolaru proti Rusku pouze podnítí geopolitické soupeře, jako je Čína, k urychlení procesu de-dolarizace.

Zdá se, že hlavním beneficientem hospodářských sankcí proti Rusku je Čína, která může přetvořit euroasijský trh tím, že povzbudí členské státy Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) a BRICS, aby obešly ekosystém SWIFT a vypořádávaly přeshraniční mezinárodní platby v digitálním jüanu.

Zatímco poptávka po kryptoměnách zaznamená masivní nárůst, to pravděpodobně povzbudí mnoho vlád, aby tento sektor stále více regulovaly prostřednictvím veřejných blockchainů a prosadily mnohostranný zákaz decentralizovaných kryptoměn.

Přechod na krypto by mohl být generální zkouškou, která nakonec urychlí plány na programovatelné peníze pod dohledem federálního regulátora, což povede k většímu nahromadění moci v rukou mocné globální technokracie a zpečetí tak naše zotročení finančními institucemi.

Věřím, že tato válka přivede měny k paritě, a předznamená tak nový brettonwoodský moment, který slibuje proměnit fungování mezinárodního bankovnictví a makroekonomické spolupráce prostřednictvím budoucího přijetí digitálních měn centrálních bank.

6. Tato válka představuje zásadní zlom v globalistickém úsilí o nový mezinárodní řád založený na pravidlech, který by byl ukotven v Eurasii
Jak před více než sto lety uvedl „otec geopolitiky“ Halford Mackinder, vzestup všech globálních hegemonů v posledních 500 letech byl možný díky nadvládě nad Eurasií. Stejně tak jejich úpadek byl spojen se ztrátou kontroly nad touto klíčovou pevninou.

Tato příčinná souvislost mezi geografií a mocí nezůstala bez povšimnutí globální sítě zúčastněných stran zastupujících WEF, z nichž mnohé předvídaly přechod k multipolární éře a návrat k velmocenskému soupeření v souvislosti s ústupem amerického politického a hospodářského vlivu a naléhavou potřebou toho, co technokraté nazývají inteligentní globalizací.

Zatímco se Amerika zoufale snaží udržet si status supervelmoci, hospodářský vzestup Číny a regionální ambice Ruska hrozí rozvrátit strategické osy Eurasie (západní Evropy a Asie a Tichomoří).

Region, v němž se Amerika dříve těšila nesporné hegemonii, již není odolný vůči trhlinám a je možné, že jsme svědky střídání stráží, které dramaticky mění kalkulaci globální projekce sil.

Přestože ambiciózní čínská iniciativa Pásmo a cesta (Belt and Road Initiative, BRI) má potenciál sjednotit světové ostrovy (Asii, Afriku a Evropu) a způsobit tektonický posun v lokalizaci globální moci, nedávná invaze na Ukrajinu bude mít dalekosáhlé důsledky pro železniční dopravu mezi Čínou a Evropou.

Ukrajinský prezident Zelenskyj prohlásil, že Ukrajina by mohla fungovat jako brána BRI do Evropy. Proto nemůžeme ignorovat obrovský podíl Číny na nedávném napětí kolem Ukrajiny, ani základní ambice NATO kontrolovat vzestup Číny v regionu tím, že omezí prodej ukrajinských aktiv Číně a udělá vše, co je v jeho silách, aby zmařilo Moderní hedvábnou stezku.

Vzhledem k tomu, že sankce tlačí Rusko ke konsolidaci bilaterálních vazeb s Čínou a k plné integraci do BRI, může být paneurasijský obchodní blok tím, co si vynutí společnou správu globálních společenství a návrat k éře americké výjimečnosti.

7. Vzhledem k rostoucím spekulacím o dlouhodobém dopadu války na bilaterální obchodní toky mezi Čínou a Evropou bude rusko-ukrajinský konflikt katapultovat Izrael – předního zastánce Velkého resetu – do ještě většího mezinárodního významu
Izrael je pro Čínu velmi atraktivním trhem BRI a ČKS si je dobře vědoma významu Izraele jako strategické výspy spojující Indický oceán a Středozemní moře přes Suezský záliv.

Čínská vláda navíc již mnoho let uznává prvenství Izraele jako globálního technologického centra a využívá izraelských inovačních schopností, aby pomohla řešit své vlastní strategické výzvy.

Proto je pravděpodobné, že zprostředkování Naftaliho Benneta mezi Moskvou a Kyjevem zohlední zásadní roli iniciativy Pásmo a stezka (BRI) při rozšiřování regionálního a globálního strategického vlivu Číny i Izraele.

Postavení Izraele jako jednoho z předních technologických center budoucnosti a brány spojující Evropu a Blízký východ je neoddělitelně spjato se sítí fyzické infrastruktury, jako jsou silnice, železnice, přístavy a energovody, které Čína buduje v posledním desetiletí.

Je Izrael ve fázi formování svých bezpečnostních zájmů mimo USA a zajišťuje se proti čínsko-ruské ose?

Izrael, který je již nyní velmocí v oblasti automobilových technologií, robotiky a kybernetické bezpečnosti, usiluje o to, aby se stal ústředním národem v Království tisíciletí, a předpovídá se, že technologické startupy v této zemi budou hrát klíčovou roli ve čtvrté průmyslové revoluci.

Posílení rozvíjejících se vztahů s Čínou uprostřed rusko-ukrajinské krize by mohlo Izraeli pomoci stát se regionálním hegemonem par excellence s velkým podílem centralizované ekonomické a technologické moci sbíhající se v Jeruzalémě.

Vzhledem k tomu, že Izrael vyvíjí úsilí o diverzifikaci svých exportních trhů a investic směrem od Spojených států, nabízí se důležitá otázka.

Nachází se Izrael v počátečním stadiu outsourcingu svých bezpečnostních zájmů od USA a zajišťuje se na čínsko-ruské ose?

8. V současné době je všeobecně známo, že digitální identifikace je ústředním bodem agendy Světového ekonomického fóra „Great Reset“ a má být zefektivněna napříč průmyslovými odvětvími, dodavatelskými řetězci a trhy jako způsob, jak pokročit v plnění cílů udržitelného rozvoje OSN do roku 2030 a poskytovat individualizované a integrované služby v budoucích inteligentních městech
Mnozí si uvědomují, že taková platforma může být využita k zavedení globálního systému technokratické kontroly populace a dodržování předpisů tím, že lidstvo bude začleněno do nového hodnotového řetězce podniků, kde budou občané získáváni jako datové komodity pro investory ESG a trhy s dluhopisy lidského kapitálu a bude jim přiřazeno sociální a klimatické skóre na základě toho, jak se jim daří plnit cíle udržitelného rozvoje OSN.

Toto bezproblémové ověřování lidí a připojených zařízení v chytrých prostředích může proběhnout teprve tehdy, až budou naše biometrické údaje, zdravotní záznamy, finance, výuční listy, spotřebitelské návyky, uhlíková stopa a celý souhrn lidských zkušeností uloženy v interoperabilní databázi, která určí náš soulad s cíli udržitelného rozvoje OSN, čímž si vynutí monumentální změnu naší společenské smlouvy.

Očkovací pasy byly původně propagovány partnerstvím veřejného a soukromého sektoru jako vstupní bod pro digitální ID. Nyní, když se taková logika vyčerpala, jak by mohlo současné geopolitické napětí přispět ke škálování toho, co je klíčovým uzlem nového digitálního ekosystému?

Příděly potravin by mohly být zaznamenány v blockchainových knihách na digitálním ID, aby bylo možné sledovat naši uhlíkovou stopu a spotřební návyky během národní nouze

Ukrajina je tradičně nazývána chlebovým košem Evropy a obě země jsou spolu s Ruskem hlavními světovými dodavateli základních obilovin. Válka má proto všechny předpoklady stát se černou labutí pro komodity a inflaci.

Domnívám se, že s ekonomikou, která se v důsledku globální krize v zásobování potácí na pokraji zhroucení, vyvolá výsledný hospodářský otřes válečnou nouzi po celém světě a veřejnost se bude muset připravit na příděly.

Jakmile k tomu dojde, může být mnohostranné přijetí digitálních ID, které se propojí s digitálními měnami centrálních bank, propagováno jako řešení pro efektivní správu a distribuci přídělů pro domácnosti za bezprecedentního stavu nouze a výjimečného stavu.

Bank of England již představila možnost programovatelné hotovosti, kterou by bylo možné utratit pouze za základní věci nebo zboží, které zaměstnavatel nebo vláda považují za rozumné.

Jakmile bude vydavateli poskytnuta kontrola nad tím, jak je příjemce utratí, bude téměř nemožné adekvátně fungovat bez digitálního průkazu totožnosti, který bude vyžadován pro příjem potravinových balíčků a získání základních prostředků k obživě. Přemýšlejte o UBI (univerzálním základním příjmu).

Pokud bude inflace potravin pokračovat na vzestupné trajektorii bez náznaků zmírnění, mohou vlády zavést cenovou kontrolu v podobě přídělového řízení a záznamy o přídělech by mohly být zaznamenávány v blockchainových knihách na Digitálním ID, aby bylo možné sledovat naši uhlíkovou stopu a spotřební návyky v době národní nouze.

9. Evropa je přímo v ohnisku palby, jakmile se rozhoří hybridní válka mezi NATO a čínsko-ruskou osou
Bylo by nedbalé ignorovat jasné a aktuální nebezpečí, které představuje kybernetický útok na banky a kritickou infrastrukturu, nebo dokonce nejistá a taktická výměna jaderných zbraní s mezikontinentálními balistickými raketami (ICBM).

Nedokážu si představit, že by jakákoli válčící strana nebyla omezena doktrínou vzájemně zaručeného zničení, takže termonukleární spád je nepravděpodobný.

Nicméně použití technologií vzdáleného přístupu k vymazání systémové paměti bankovního aparátu SWIFT nebo systému přeshraničních mezibankovních plateb může potenciálně vyřadit z provozu velkou část mezinárodní ekonomiky a poslat dolar do záhuby.

Pokud by došlo k události takových kataklyzmatických rozměrů, nepochybně by to vedlo k rostoucím požadavkům na revizi kybernetické bezpečnosti.

Důsledky takové události by mohly vést k zavedení nového globálního bezpečnostního protokolu, podle něhož by občané museli mít digitální ID jako nezbytné národní bezpečnostní opatření.

Lze si představit, že přístup k internetu nebo veřejným službám po celostátním kybernetickém útoku může vyžadovat, aby občané používali digitální ID k ověření, že jejich online aktivity a transakce pocházejí z legitimního a nezávadného zdroje.

V politice existuje jen málo náhod.

10. Ekonomické důsledky této války budou tak katastrofální, že vlády a veřejný sektor budou potřebovat významnou injekci soukromého kapitálu, aby vyřešily nedostatek financí
Tradiční rozdělení pravomocí mezi centrálními bankovními institucemi a vládami se tím stane zastaralým, protože centrální banky budou mít možnost neúměrně ovlivňovat fiskální trajektorii národních států, jejichž suverenita bude oslabena tím, že vlády budou ve velkém ovládnuty centrálními bankami a hedgeovými fondy.

Model národního státu je proto postupně převracen globální technokracií, kterou tvoří nevolené konsorcium vedoucích představitelů průmyslu, oligarchů centrálních bank a soukromých finančních institucí, z nichž většina jsou převážně nestátní korporátní aktéři, kteří se snaží restrukturalizovat globální správu a zapojit se do globálního rozhodovacího procesu.

O budoucnosti mezinárodních vztahů a sociální, ekonomické a politické transformaci, kterou svět v současné době prochází v souvislosti s pandemií a rusko-ukrajinským konfliktem, se proto nebude rozhodovat prostřednictvím multilateralismu a volených zástupců suverénních států.

Spíše se o ní bude rozhodovat prostřednictvím sítě partnerství mnoha zúčastněných stran, které jsou motivovány politikou účelnosti a nejsou odpovědné žádnému voliči ani zavázány žádnému státu a pro něž pojmy jako suverenita a mezinárodní právo postrádají smysl.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x