Podpora ukrajinské zástupné války začíná slábnout a zoufalí evropští lídři nyní lobbují za to, aby Kyjev mohl přeskočit frontu na členství v superstátu.
V čele snah o integraci kvazi nacistického režimu podporovaného NATO nestojí nikdo jiný než francouzský prezident Emmanuel Macron, jehož vlastní popularita ve Francii klesá, a přesto nyní požaduje okamžitý vstup Ukrajiny do „bruselského klubu“ a trvá na tom, že tento provokativní krok podporuje dostatek členů.
Jedním z hlavních motivů tohoto zoufalého manévru EU je skutečnost, že Ukrajina prohrává ve velkém stylu, přičemž podle ukrajinských představitelů si zprostředkovaná opotřebovací válka NATO vyžádá jen v Donbasu přibližně 1 000 obětí denně. Z tohoto důvodu popularita Zelenského režimu na Ukrajině prudce klesla a nyní existují velmi reálné obavy, že by mohl být brzy svržen konkurenční frakcí, která chce ukončit otevřenou zástupnou válku Washingtonu a Londýna proti Rusku.
Oznámení, že Ukrajina vstoupí do EU, může povzbudit národní morálku a uklidnit dav na Majdanu a také pomoci Zelenského režimu získat podporu mocných ukrajinských syndikátů organizovaného zločinu, které považují členství v EU za nečekanou příležitost pro svůj nezákonný obchod s drogami, lidmi, sexem a orgány v EU.
Francouzský prezident Emmanuel Macron po čtvrtečním společném jednání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se čtyřmi vedoucími představiteli EU v Kyjevě prohlásil, že Německo, Francie, Itálie a Rumunsko jsou pro okamžité udělení Ukrajině statusu kandidátské země EU.
Německý kancléř Olaf Scholz, francouzský prezident Emmanuel Macron, italský premiér Mario Draghi a rumunský prezident Klaus Iohannis přijeli na Ukrajinu, aby jednali se Zelenským v prezidentském paláci v Kyjevě.
Po skončení rozhovorů uspořádali hostující vedoucí představitelé tiskovou konferenci, na níž oznámili výsledky rozhovorů a vyjádřili podporu Ukrajině uprostřed probíhajícího vojenského konfliktu s Ruskem.
Macron jako první oznámil, že všichni současní členové EU podporují okamžité udělení statusu kandidáta na vstup do Evropské unie Ukrajině.
Dodal také, že Francie dodá Ukrajině dalších šest dalekonosných děl Ceasar k již dodaným 12 Ceasarům.
Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že na Ukrajinu přijel s jasným poselstvím – že Ukrajina patří do evropské rodiny a že Německo podpoří kladné rozhodnutí o vstupu Ukrajiny a Moldavska do EU.
Draghi rovněž vyjádřil podporu kandidátskému statusu Ukrajiny a prohlásil, že „se nacházíme ve zlomovém bodě naší historie. Ukrajinský lid každý den brání hodnoty demokracie a svobody, které jsou základem evropského projektu, našeho projektu. Nemůžeme čekat. Nemůžeme tento proces odkládat.“
Italský vůdce se rovněž zabýval destrukcí, kterou Ukrajina během tohoto konfliktu prodělala, a uvedl, že „zničili školky, dětská hřiště.“ Přislíbil však, že Ukrajina bude s evropskou pomocí obnovena.
Zelenskyj mezitím vyzval hostující lídry, aby na Rusko vyvíjeli větší tlak a přijali nový, sedmý balíček sankcí proti Moskvě s tím, že její agrese je útokem proti celé Evropě.
Ukrajinský vůdce rovněž trval na tom, že čím více zbraní jeho země od západních zemí získá, tím rychleji bude moci osvobodit svá okupovaná území.