Donald Trump varuje před třetí světovou válkou

Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump varoval, že štědrá vojenská pomoc, kterou Washington poskytuje Kyjevu, může vést k tomu, že konflikt na Ukrajině přeroste ve třetí světovou válku.

Donald Trump

„Máme na Ukrajině válku… a možná to povede ke třetí světové válce kvůli způsobu, jakým to řešíme,“ varoval Trump v pátečním projevu na nábožensko-konzervativní konferenci v Nashvillu ve státě Tennessee.

„Právě jsme dali 40 miliard dolarů k dalším 16 miliardám. Takže jsme na 56 miliardách dolarů,“ řekl k balíčkům pomoci, které Bidenova administrativa již schválila pro Ukrajinu uprostřed konfliktu s Ruskem.

„Ale když se podíváte na Evropu – a Německo a Francii a všechny tyto další země – daly jen nepatrný zlomek, nepatrný, nepatrný zlomek toho, co dáváme my. My dáváme 56 miliard dolarů a oni dávají pár miliard dolarů. A právě oni jsou postiženi mnohem více,“ řekl.

Trump z konfliktu opět obvinil prezidenta Joea Bidena, který ho v Bílém domě nahradil, a zdůraznil, že „kdybych byl prezidentem já, nikdy by se to nestalo.“

„A já jsem Putina velmi dobře poznal a mluvili jsme o tom… věděl, že následky budou obrovské. Chápal to a nikdy by to neudělal,“ trval na svém bývalý prezident.

„Kdyby volby nebyly zmanipulované a ukradené, neměli bychom žádné problémy s tím, že Ukrajina byla zákeřně napadena,“ dodal.

Velkou část svého projevu věnoval Trump útokům na probíhající slyšení sněmovního výboru k událostem z 6. ledna 2021. Bývalý prezident prohlásil, že vyšetřování jeho údajné role při vyprovokování jeho příznivců k útoku na Kapitol ve Washingtonu je „zmanipulovaná dohoda“ a „jednostranný hon na čarodějnice.“

Znovu také naznačil, že by se v roce 2024 mohl ucházet o prezidentský úřad. „Chtěl by někdo, abych kandidoval na prezidenta?“ zeptal se Trump, což vedlo k hlasitému jásotu publika.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x