Západní média publikují LŽI, aby ospravedlnila Izraelskou GENOCIDU v Gaze a vymazala historii konfliktu

genocida v Gaze

Ať už podporujete Izrael, nebo ne, faktem zůstává, že Izraelská armáda a její vojenská mašinérie spojená se Spojenými státy, která ospravedlňuje svou genocidu civilních Palestinců za mnoha vrstvami pro-Izraelské mediální propagandy, právě teď masakruje skutečné lidské životy.

Jak „levicová“, tak „pravicová“ média obecně řečeno záměrně dehumanizují Palestinský lid a zároveň podporují lid Izraele jako věčné „oběti konfliktu“, který by, upřímně řečeno, ani neexistoval tak, jak existuje dnes, kdyby si samozvanci nezabrali danou zemi násilím již od 40. let 20. století.

Téměř všechna mainstreamová média o tomto „konfliktu“ informují, že Izrael je nevinnou obětí, zatímco obyvatelé Gazy – všech 2,3 milionu – jsou vykreslováni jako pachatelé, kteří se snaží „vymazat“ Židy, nebo něco v tom smyslu.

Jediní, kdo se snaží někoho vymazat, jsou Židovští Izraelci, kteří se snaží vyhladit obyvatele Gazy jen proto, že existují na území, o němž Izrael rozhodl, že mu od roku 1948 patří.

Pokud jsou akce Hamásu terorismem, jak se pak nazývá Izraelská genocida?
Jednostranné zpravodajství médií o této záležitosti vyvolává dojem, že Hamás, který byl založen samotným Izraelem již v 70. letech minulého století, „překvapil“ Izrael podivným útokem, což následně ospravedlňuje totální vyhlazení Gazy.

Způsob, jakým se snaží zmanipulovat veřejnost, aby přijala jednostranně genocidní reakci Izraele, spočívá v tom, že o Palestincích nikdy nemluví jako o skutečných lidech.

„Neslyšíte slovo ‚oběti‘ [v souvislosti s Palestinci], jako když se píše o Izraelské straně,“ říká Taghreed El-Khodary, analytička z Gazy, která žije v Nizozemsku, o tom, jak Západní média hanebně nadržují Izraeli.

„Pokud nežijete v Gaze, pokud neposloucháte modlitby, které Palestinci pronášejí, když ztratí své blízké, pokud se nedozvíte o životních příbězích svých blízkých [kteří byli zabiti] … pak zpravodajství [o Gaze] nebude stejné [jako zpravodajství o Izraeli],“ poznamenala dále a dodala, že Západní média „nejenže kryjí Izraelský narativ, ale žijí Izraelským narativem.“

Ať se média snaží přepisovat historii, jak chtějí, nikdy nevymažou skutečnost, že Izrael byl původním agresorem vůči Palestinskému lidu, který se před rokem 1948 dopustil „Nakby“, známé také jako katastrofa, na původních obyvatelích, kteří žili na území dnes známém jako Izrael.

„Většina lidí v Gaze jsou děti nebo vnuci Palestinců, kteří byli vyhnáni ze své vlasti během vzniku Izraele v roce 1948, což je událost, která se každoročně připomíná jako ‚Nakba‘ neboli katastrofa,“ vysvětluje jedno z médií.

Navzdory hojným a přibývajícím důkazům o tom, že se Izrael otevřeně dopouští válečných zločinů proti Gaze, se Západní média neodvažují o tom ani slovem zmínit a místo toho se uchylují k řečem o tom, že to vše je oprávněná „odpověď“ na to, co 7. října provedl Hamás.

„V každé zprávě Západních médií se neustále zmiňují o tom, že Hamás je teroristickou skupinu,“ říká El-Khodary.

„Ale co se zmínit o tom, co dělá Izrael? Porušuje mezinárodní právo, páchá genocidu. Zavedl systém apartheidu [na Západním břehu]. Uvalil na Gazu šestnáctiletou blokádu. Kde je kontext? Pouze to, že Hamás je označen za teroristickou skupinu, a to je jediný kontext, který nám zde dávají.“

Dalším způsobem, jakým se Západní média snaží získat větší podporu Izraele, je lhaní o takových věcech, jako je „40 sťatých kojenců“ rukama Hamásu, což je nepravdivé tvrzení, které bylo později odhaleno jako hoax.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
6 měsíců před

14.11. končí 45 denní období po uzávěrce USA a tedy krach.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x