Generální ředitel Světové zdravotnické organizace kritizuje pomalý pokrok při přípravě pandemické smlouvy

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus chce mít pravomoc řídit „dezinformace“ a „infodemii“, která by měla zahrnovat dohled.

Globální rada pro monitorování připravenosti (GPMG) – orgán zřízený Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Světovou bankou – zveřejnila svou výroční zprávu za rok 2023.

Svou reakci na ni nabídl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, přičemž hlavním poznatkem ze zprávy i jeho vyjádření je, že práce na navrhované pandemické dohodě/smlouvě/stanovisku postupují příliš pomalu.

WHO má velký zájem na tom, aby tato smlouva vstoupila v platnost co nejdříve, a chce, aby členské státy OSN vše urychlily, protože by WHO získala nové, nejen zdravotní, ale v podstatě i politické pravomoci – například zaměřit se na to, co označuje jako „dezinformace“, až po dohled.

Způsob, jakým šéf WHO prodává potřebu, aby byl dokument dokončen a přijat co nejdříve, je samozřejmě jiný: „Tedros tvrdí, že se týká výhradně připravenosti a reakce na mimořádné zdravotní události. A jako důkaz a zdůvodnění, že je tato smlouva potřebná, používá COVID-19.“

Jak se Ghebreyesus vyjádřil, když naléhal na země, aby si s dokončením dokumentu pospíšily: „Další pandemie nebo celosvětová zdravotní pohotovost může přijít kdykoli, stejně jako tomu bylo v roce 2019.“

A obává se, že „jednání postupují příliš pomalu a že dohoda nemusí být připravena včas pro Světové zdravotnické shromáždění v příštím roce.“

GPMB přitom vznikla pouhý rok před „předchozí pandemií“ – v roce 2018. Skupina sama sebe popisuje jako nezávislý (který shodou okolností svolává WHO a Světová banka) monitorovací a „odpovědný“ orgán.

Nová zpráva označuje světovou připravenost za „křehkou“, a to zjevně navzdory „nejlepšímu úsilí“ GPMB poskytnout tvůrcům politik na celém světě hodnocení a „plán pro bezpečnější svět.“

Aby tento svět umožnila, vydala WHO něco, co se nazývá „nový nástroj pro řízení infodemie.“ Ale co je to proboha „infodemie“?

WHO říká, že jde o „příliš mnoho informací včetně nepravdivých nebo zavádějících informací v digitálním a fyzickém prostředí během propuknutí nemoci.“

Dále je „infodemie“ vykreslena jako nemoc, která může vést lidi k „rizikovému chování“, nemluvě o podkopávání důvěry ve zdravotnické orgány.

Zdá se být zcela jasné, že toto módní slovo bylo vytvořeno a definováno v reakci na kritiku a skepsi ohledně opatření proti šíření COVID-19 a že WHO nadále kráčí cestou, kterou se vydala během pandemie – připravuje se na „další pandemii“ tím, že se soustředí na to, jak lépe kontrolovat informace a jakákoli sdělení.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pjezek
pjezek
6 měsíců před

Nešlo o pandemii ale o cílený biologický útok na část lidstva. WHO je podřízena satanistickou ChM a ta je pronásledována světlými silami Země. Kdo věří pandemii covidu, je nevědomý. Polovinu světa tento umělý virus nezasáhl.

Drak
Host
Drak
6 měsíců před

Generální tajemník WHO je hromadný vrah a prokazatelný terorista. Jen neschopnost lidí, udělat si na světě pořádek mu umožňuje tyhle drzé výroky.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x