Zaměstnanci WEF obviňují Schwaba a jeho vedení z diskriminace

diskriminace

Zaměstnanci Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu obvinili zakladatele organizace Klause Schwaba a její vedení z diskriminace a obtěžování žen a lidí jiné barvy pleti, uvedl deník The Wall Street Journal.

Podle zprávy vytvořil Schwab během své dlouholeté kariéry pro ženy a barevné jedovaté prostředí a propustil nejméně šest zaměstnankyň v době těhotenství nebo po návratu z rodičovské dovolené.

Další ženy podle vyšetřování nahlásily sexuální obtěžování ze strany nejvyšších nadřízených, včetně samotného Schwaba.

Zpráva podrobně popisuje, že interní stížnosti byly podávány také poté, co byli černošští zaměstnanci neomaleně okřikováni, vykázáni z fóra nebo jim byl odepřen kariérní postup.

Minulý měsíc Semafor news informoval, že Schwab odstoupí z funkce generálního ředitele, kterou zastával od založení fóra v roce 1971, a stane se nevýkonným předsedou.

Na Světovém ekonomickém fóru, které každoročně sponzoruje Švýcarské město Davos, se scházejí významní představitelé průmyslu, politiky a akademické obce z celého světa, aby se zabývali nejzávažnějšími otázkami světové politiky a ekonomiky.

Začátkem ledna požádal Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan představitele své země, aby letošní Světové ekonomické fórum v Davosu vynechali kvůli postoji organizátorů k Izraelské válce v Gaze.

Doplnili, že ministr financí Mehmet Simsek se měl výročního setkání zúčastnit, dokud Erdogan rozhodnutí nezměnil.

Erdoganův i Simsekův úřad se odmítli vyjádřit. Světové ekonomické fórum dnes na žádost o komentář bezprostředně nereagovalo.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Zaměstnanci WEF obviňují Schwaba a jeho vedení z diskriminace first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
9 dní před

Je mi opravdu divné, že tu plešatou svini ještě nikdo neodpráskl.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x