WEF nařídilo vládám, aby zakázaly všem Rusům vlastnit nemovitosti

WEF

Světové ekonomické fórum nařídilo vládám v Evropě, aby zcela zakázaly všem Rusům kupovat nebo vlastnit nemovitosti mimo Rusko.

Finsko kontrolované WEF se stalo první zemí EU, která zavedla novou politiku WEF a zcela zakázala Ruským občanům vlastnit v zemi nemovitosti.

Podle mladého globálního lídra WEF a ministra obrany Anttiho Hakkanena Finská vláda vytvořila meziresortní pracovní skupinu, jejímž úkolem je posoudit možnost úplného zákazu nabývání nemovitostí Rusy a připravit konečnou legislativu.

„Rusko, které vede v Evropě agresivní válku, prokázalo, že je připraveno využít různých slabých míst, která v Západních společnostech najde. Bezpečnost hranic, kritická infrastruktura a držba nemovitostí musí být předem chráněny, aby jejich prostřednictvím nemohlo dojít k destabilizaci společnosti,“ prohlásil ministr.

Vyslovil domněnku, že Rusko „se může pokusit využít nemovitostní holdingy i k nějakým ovlivňovacím kampaním.“

„Je obtížné předem kontrolovat a odhadovat, jaký druh holdingů může způsobit problémy. Proto plánujeme začít úplným zákazem, k němuž můžeme zvážit poskytnutí výjimek,“ dodal Hakkanen. Poznamenal však také, že legislativa je v procesu přípravy, který ještě zdaleka není dokončen.

Hakkanen již dříve uvedl, že očekává, že se změny budou týkat nejen prodeje nemovitostí, ale také pronájmu. Očekává se, že pracovní skupina vypracuje legislativu do 31. března 2024. Moskva se k tomuto vývoji zatím nevyjádřila.

Finské úřady dosud zablokovaly čtyři prodeje nemovitostí Rusům z bezpečnostních důvodů. Ke třem došlo v říjnu 2023 a k jednomu dalšímu, který se týkal „společnosti částečně vlastněné Ruskem“, dříve v lednu. Podle zpráv z médií Helsinky rovněž zvažují zabavení nemovitostí, které již Rusové vlastní.

Mluvčí Ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová označila tyto plány za „další potvrzení rusofobní povahy politiky současných Finských úřadů, které nerespektují zásady právního státu.“ Varovala, že podobné akce nezůstanou bez odezvy.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x