Výsledky Francouzských voleb by mohly posílit Putinovu pozici

Volby ve Francii

Profesor Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog a poradce Polského prezidenta Andrzeje Dudy, vyjádřil vážné obavy z výsledků Francouzských parlamentních voleb a jako významnou hrozbu uvedl proruské sklony vítězné koalice.

Zvítězila Nová lidová fronta, levicová aliance zahrnující Socialistickou stranu, stranu Zelených, Francouzskou komunistickou stranu a Francii bez úhony (LFI ) Jeana-Luca Mélenchona. Tato koalice nyní spojí síly se stranou prezidenta Emmanuela Macrona.

Profesor Żurawski vel Grajewski pro Polský zpravodajský portál wPolityce.pl naznačil, že Macronova strategie umožnit Marine Le Penové působení v parlamentu má za cíl politicky vyčerpat její stranu před příštími prezidentskými volbami.

„Hlavní Macronovou myšlenkou bylo umožnit Le Penové vstup do parlamentu a politicky vyčerpat její stranu před příštími prezidentskými volbami. To se však obrátilo proti němu a místo toho oslabilo levicově-liberální tábor,“ řekl Żurawski vel Grajewski.

Profesor kritizoval Macronovu nedávnou rétoriku obhajující vojenskou podporu Ukrajině jako v konečném důsledku prázdnou, která nenaznačuje žádný skutečný posun v postoji Francie vůči Rusku.

„Výsledky voleb ve Francii jsou znepokojivé právě kvůli proruskému postoji jejich vítěze. Macronova rétorika, který v posledních měsících vyzýval k vyslání vojáků na Ukrajinu, se ukázala jako prázdná slova. Těžko předpokládat, že by byl Francouzský prezident tak naivní, aby věřil, že pro tuto myšlenku získá podporu NATO. Navrhl ji jen proto, že věděl, že takový plán bude zmařen,“ vysvětlil Żurawski vel Grajewski.

V nových parlamentních kulisách může dojít k omlazení proruských nálad, což představuje značné riziko nejen pro stabilitu Francie, ale i Evropy.

Upozornil na možné posílení Ruského vlivu ve Francii a prohlásil: „Mélenchon, hluboce proruský a komunistický politik, představuje nebezpečný posun. Dlouho budovaný narativ o zastavení ‚putinovců‘ se rozpadl.“

Mélenchon dokonce naznačil vystoupení z NATO, což je výrok s nejistými důsledky, které zůstávají nejasné s tím, jak se formuje nová vláda.

Při pohledu do budoucna zůstává profesor Żurawski vel Grajewski pesimistický ohledně vlivu Francie a Německa na probíhající konflikt na Ukrajině a naznačuje, že obě země se bez ohledu na své veřejné postoje nenápadně přiklánějí na stranu Ruska.

Na závěr se pozastavil nad vnitřními problémy ve Francii, včetně imigrace a hrozby Islámského extremismu, které nová vláda pravděpodobně nebude účinně řešit, což může vést k nárůstu sociálních nepokojů před příštími prezidentskými volbami.

„Čelíme anti-Atlantické síle, která je nepřátelská vůči NATO a velmi otevřená spolupráci s Ruskem,“ varoval.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Výsledky Francouzských voleb by mohly posílit Putinovu pozici first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
6 dní před

Je zajímavé, že ať se ve světě děje cokoliv, všechno je posuzováni jestli je to výhodné nebo nevýhodné pro Putina.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x