Studie: Povinné používání roušek způsobilo více úmrtí v důsledku COVID-19

noseni rousek

Podle bombastických tvrzení uvedených v nové zprávě lékařského časopisu, která analyzuje úmrtnost v celém státě Kansas, způsobily roušky vyšší míru úmrtnosti na COVID-19.

noseni rousek

Pozorovací studie„Foegenův efekt: Mechanismus, jakým obličejové roušky přispívají k míře úmrtnosti v případě COVID-19“ – byla publikována v časopise Medicine v únoru 2022 a jejím autorem je německý lékař Zacharias Fögen.

Článek analyzoval, „zda povinné používání roušek ovlivnilo míru úmrtnosti v Kansasu“ v období od 1. srpna 2020 do 15. října. Kansas byl použit pro srovnání, protože stát umožnil každému ze svých 105 okresů rozhodnout se, zda zavede povinnost roušek, přičemž 81 okresů se rozhodlo proti tomuto opatření.

„Nejdůležitějším zjištěním této studie je, že v rozporu s přijatým názorem, že díky rouškám umírá méně lidí, protože se snižuje míra infekce, tomu tak nebylo,“ shrnul autor článku.

„Výsledky této studie jednoznačně naznačují, že povinné používání roušek ve skutečnosti způsobilo přibližně 1,5násobný počet úmrtí nebo o ∼50 % více úmrtí ve srovnání se situací, kdy povinné používání roušek nebylo zavedeno.“

Studie také naznačila možný důvod rozdílného poměru rizik (RR) úmrtí na COVID-19:

„Důvodem zvýšeného RR při nařizování roušek je pravděpodobně to, že viriony, které se dostanou do obličeje nebo ty, které jsou vykašlány v kapičkách, jsou zadržovány v tkáni obličejové roušky a po rychlém odpaření kapiček jsou hyperkondenzované kapičky nebo čisté viriony (viriony, které nejsou uvnitř kapičky) znovu vdechovány z velmi krátké vzdálenosti během vdechu.“

Tato teorie, označovaná jako „Foegenův efekt“, předpokládá, že se viriony COVID-19 „šíří (kvůli své menší velikosti) hlouběji do dýchacích cest.“

„Obcházejí průdušky a vdechují se hluboko do plicních sklípků, kde mohou způsobit zápal plic namísto bronchitidy, která by byla typická pro virovou infekci.“

„Tato zjištění naznačují, že používání roušek může pro uživatele představovat zatím neznámou hrozbu, místo aby je chránilo, což z povinnosti používat roušky činí diskutabilní epidemiologický zásah,“ uzavírá článek.

Studie navazuje na jinou nedávno zveřejněnou analýzu mezinárodních údajů, která ukazuje stejný vztah mezi COVID-19 a rouškami.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x