Vladimir Putin: Rusko nebude hrát podle pravidel Západu

Vladimir Putin

Ruský prezident prohlásil, že „bývalí partneři“ země masivně ničí mezinárodní právo a komunikační kanály.

Vladimir Putin

Moskva se nebude řídit „takzvanými pravidly“, která vymyslely a vnutily „některé země“, prohlásil v pátek ruský prezident Vladimir Putin, když vystoupil na zasedání ruské Rady zákonodárců v Petrohradě.

Putin prohlásil, že Rusko v současné době čelí „ekonomické agresi“ ze strany kolektivního Západu, a vyzval zákonodárce i další složky moci v zemi, aby pracovali aktivně, a ne „přečkávali“ toto období. Konečným cílem je vytvoření „základny pro dlouhodobý, nezávislý a úspěšný rozvoj naší země“, zdůraznil.

Systém mezinárodní diplomacie se v poslední době značně rozpadl a „některé země“ místo toho zavádějí svá vlastní „pravidla“, poznamenal Putin. „Naši partneři, nebo, dalo by se říci, již bývalí partneři, v některých zemích maniakálně ničí právní rámec a komunikační kanály a snaží se všem vnutit své názory a takzvaná pravidla. Co jsou to za pravidla? … Nikdo je neviděl,“ prohlásil.

„Něco píší pod pokličkou a sami s tím pod pokličkou něco dělají. Nebudeme s nimi lézt pod peřinu. Ale ani my se nebudeme řídit jejich pravidly.“

Rusko zároveň nechce jít do „sebeizolace“ a je připraveno poctivě spolupracovat se „spřátelenými zeměmi“, vysvětlil Putin. „Budeme rozšiřovat pragmatické, rovnoprávné, vzájemně výhodné a výhradně partnerské vztahy se spřátelenými zeměmi v Eurasii, Africe a Latinské Americe.“

Poznamenal, že Rusko má „mnoho stejně smýšlejících lidí“ v zemích kolektivního Západu, včetně USA. „Přesto se tamní elity chovají jinak. Ale vy i já víme, že elity těchto zemí ne vždy provádějí politiku zaměřenou na nejlepší zájmy vlastního lidu. To se jim vymstí,“ varoval.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdenio
Host
zdenio
1 rok před

Vivat Rossia

1
0
Would love your thoughts, please comment.x