Západní média jsou spoluviníkem Izraelských válečných zločinů

Západní média

„Když říkáte dostatečně velkou lež a opakujete ji, lidé jí nakonec uvěří.“ Tento citát je připisován Josephu Goebbelsovi, hlavnímu nacistickému propagandistovi. Goebbels by dnes záviděl Izraelskému dezinformačnímu umění, které využívá Západní média k tomu, aby ochotně šířila Izraelské Velké Lži.

Západní média

Tvrzení o „uřezaných hlavách Izraelských dětí“ se vytrvale ozývala v televizních stanicích CNN, MSNBC, CBS, ABC a dalších Západních médiích a upevňovala Velkou lež, která se nakonec stala věrohodným příběhem. Americký prezident dokonce zašel tak daleko, že tvrdil, že viděl (neexistující) snímky uřezaných hlav Izraelských dětí. Západní média navíc šířila další Izraelské lži, včetně tvrzení o znásilňování žen během náletu Hamásu. Je zajímavé, že se nepřihlásila ani jedna žena, která by tato tvrzení podpořila. Ve skutečnosti jediná žena, která promluvila v Izraelské televizi, popsala uctivé zacházení ze strany bojovníků Hamásu. Její výpověď však Západní média ponechala bez povšimnutí, protože je v rozporu s gambitem Velké Lži.

NBC a MSNBC se připojily k Velké Lži, když se pochlubily údajným exkluzivním „přísně tajným“ dokumentem, který měl údajně obsahovat podrobnosti o plánech Hamásu zaměřit se na základní školy a mládežnická centra. Všimněte si přívlastku „základní školy“, což samozřejmě znamená, že se zaměřují na děti. Dokument v arabštině poskytla televizi NBC Izraelská armáda.

Je zarážející, jak je možné, že NBC přehlédla do očí bijící nesrovnalosti v této Velké Lži, než ji rozšířila do všech zpravodajských pořadů MSNBC. Jedním ze zjevných přehlédnutí bylo, že k útoku došlo v sobotu, kdy se ve školách nevyučovalo. I kdyby školy neměly volno, útok začal za úsvitu, kdy jsou školy a centra pro mládež obvykle zavřené.

„Exkluzivní zprávy“ a „přísně tajné“ Velké Lži byly opakovány ve všech zpravodajských pořadech MSNBC a převzaty kolotočem Amerických a Evropských zpravodajských stanic. To by mohlo vysvětlovat, proč ve víkendových pořadech MSNBC chyběly moderátorské osobnosti jako Ayman a Mehdi Hassan, kteří se v regionu nejlépe orientovali a dokázali zpochybnit nepravdivé informace, a nahradili je interpreti bulvárních zpráv. Je smutné, že Americké kabelové zpravodajské sítě se vzdaly své etické novinářské odpovědnosti, když se staly odnoží Izraelské Hasbary a prodlouženou rukou Izraelské sítě Sayanim.

Je nepopiratelné, že Izraelští civilisté přišli o život, protože se ocitli uprostřed boje. Je tomu tak především proto, že Izrael využívá své obyvatelstvo jako živý štít tím, že prostřednictvím daňových úlev a dalších finančních pobídek podporuje civilisty, aby žili v oblastech označovaných za válečné zóny. Kromě toho se každá z osad určených pouze pro Židy, které se staly terčem útoku, nacházela vedle známé vojenské základny, což je řadilo do bezprostřední oblasti bojů.

Pokud jde o hudební festival, ten se konal vedle Izraelské vojenské základny Re’im na hranicích Gazy. Vojenský tábor Re’im a jeho nedaleká stejnojmenná osada byly dalším stanovištěm zajišťujícím ostrahu obléhání Gazy. Po úspěšném útoku Hamásu na opevněnou vojenskou základnu opustili Izraelští vojáci své pozice, zbraně a uniformy a polonazí se utekli schovat mezi návštěvníky festivalu a do nedaleké osady Re’im.

Je velmi pravděpodobné, že bojovníci nevěděli o hudební akci ve válečném divadle, a stejně tak je pravděpodobné, že když pronásledovali Izraelské vojáky, mohli mít důvodné podezření, že velké shromáždění mladých mužů a žen (ve věku vojenských rekrutů) jsou vojenští branci, a spojovat jejich přítomnost s činností vojenské základny. Jinými slovy, ocitli se v ohni stejně jako civilisté v nedalekých osadách, které prchající Izraelští vojáci použili jako živé štíty.

Mezitím bylo mnoho řečeno a napsáno o tom, že úspěch vojenské operace Hamásu byl výsledkem selhání Izraelské rozvědky. Bezpečnostní experti v médiích však nedokázali spojit nálet do širšího kontextu Palestinského konfliktu, a to nejen v případě zabití Izraelce. Úspěch Hamásu nebyl pouze důsledkem selhání Izraelské zpravodajské služby, jak naznačovali mediální odborníci. Spíše jej lze přičíst dlouhodobému utrpení 2,3 milionu lidí v Gaze, kteří již 18 let touží po dni, kdy se budou moci vymanit ze svého sevření. Toto odhodlání a vynalézavost zaskočily celý svět a zmátly i ty nejlepší vojenské plánovače.

Dalším faktorem je Izraelská arogance. Benjamin Netanjahu, posilněný mezinárodní beztrestností, patří k Sionistické myšlenkové škole, která věří, že čím více jsou Palestinci potlačováni, tím méně je třeba mluvit o míru. Navzdory některým zjevným příznakům premiér nevěřil, že by lidé, o nichž dospěl k přesvědčení, že jsou méně než jeho vyvolená rasa, byli schopni prolomit vězení a překonat věznitelovy pozice.

Izraelští představitelé jsou jednotní v dehumanizaci Palestinců, aby ospravedlnili svou nelidskost. V historii lidstva byla dehumanizace vždy předpokladem pro vedení genocidních válek a útlaku. Viděli jsme to během otrokářství, krádeže půdy domorodců a naposledy v nacistickém Německu. V tomto případě a v rámci přípravy na útok na Gazu oznámil Izraelský ministr obrany několik nelidských trestních opatření proti Palestincům, jako je odříznutí od vody, potravin a paliva. Aby ospravedlnil Izraelskou brutalitu, prohlásil: „Bojujeme proti lidským zvířatům a podle toho jednáme.“

Je však velmi nepravděpodobné, že by mezinárodní společenství tolerovalo zabíjení zvířat, stejně jako dovolilo Izraeli vyhazovat Palestinské děti do povětří.

Mezitím takzvaný „umírněný“ Izraelský prezident odmítl otázku novináře týkající se smrti civilistů v Gaze, přičemž naznačil, že civilisté v Gaze jsou legitimními vojenskými cíli, a řekl: „Je to celý národ tam venku, který je za to zodpovědný.“

Pokud jde o Izraelského premiéra, prodloužení nelidské války nabízí Netanjahuovi politické záchranné lano, které je připoutáno k ohořelým tělům Palestinských dětí. Válka v Gaze mu zaručuje odklad diskuse o jeho žalostném selhání při zajišťování bezpečnosti Izraelců v rámci jeho „tvrdé“ rasistické koalice. Také mu zajišťuje setrvání u moci a pozastavuje vyšetřování jeho obvinění z korupce.

Netanjahuova vojenská reakce měla jednak zakrýt jeho neschopnost, jednak se politicky zachránit tím, že co nejrychleji zabije co nejvíce Palestinců. Podle posledního sčítání jich bylo zavražděno téměř 3000, včetně 800 dětí, a deset tisíc jich bylo zraněno. Izraelský premiér projevuje ďábelskou povahu, kdy účel světí prostředky. V tomto případě je každý dům, každá škola, každá banka, každý věžák, každá stavba cenou, kterou musí Gazané zaplatit, aby zachránili Netanjahuovu politickou budoucnost.

Proto nestačí, aby Západní představitelé pouze vyzývali Izrael k dodržování pravidel války, zatímco mu dodávají prostředky k vraždění Palestinských dětí. Toto pokrytectví je navíc zdůrazněno mezinárodní beztrestností, které se Izrael těší, i když záměrně odřízne 2,3 milionu obyvatel od vody a potravin a od paliva potřebného k udržení provozu nemocnic a péče o zraněné.

Ochota Amerických médií podílet se na Izraelské dezinformační Velké Lži nemá v Západních demokraciích obdoby. Vymývání mozků „svobodnými“ médii je ještě zhoubnější než vládou kontrolovaná média se svým zdáním objektivity, protože normalizují Izraelskou genocidu. Stručně řečeno, Západní média a profesionální političtí odborníci, kteří se přizpůsobují státem řízené Velké Lži, by byli na starou „Pravdu“ hrdí.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
7 měsíců před

Nejen americká media, ale přímo americký stát je iniciátorem izraelských teroristů.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x