Vladimir Putin: Rusko je připraveno na konfrontaci s NATO

Vladimir Putin

Moskva si nepřeje konflikt s blokem vedeným Západem, ale je připravena na jakýkoli výsledek, prohlásil Ruský prezident.

Vladimir Putin

Rusko je „vždy připraveno na jakýkoli scénář“, oznámil v sobotu novinářům prezident Vladimir Putin, když komentoval možnou přímou konfrontaci mezi Ruskou federací a armádami NATO. Prezident odpovídal na otázku týkající se nedávných incidentů Ruských a Amerických letadel v Sýrii.

„Nikdo si to nepřeje,“ dodal prezident a poukázal na existující linky pro předcházení konfliktům, které umožňují Ruským a Americkým důstojníkům přímo hovořit o „jakékoliv krizové situaci.“ To, že tyto linky stále fungují, ukazuje, že žádná strana nemá zájem na konfliktu, dodal. „Pokud ho někdo chce – a my to nejsme -, pak jsme připraveni“, dodal Putin.

Ruská armáda zaznamenala od začátku roku 2023 celkem 23 nebezpečných incidentů, do kterých se zapojila Ruská letadla a letadla koalice vedené USA, uvedl admirál Oleg Gurinov, vedoucí Ruského centra pro usmíření v Sýrii. Dodal, že většina incidentů se odehrála v červenci.

V 11 případech byli Ruští piloti zaměřeni pomocí západních systémů pro zaměřování letadel. Takové akce ze strany koalice vedené USA vedly k automatickému zapojení palubních obranných systémů, které viděly Ruské letouny vypouštět návnadové světlice, řekl admirál novinářům.

Moskva také opakovaně varovala Washington a jeho spojence před riziky možného přímého konfliktu mezi Ruskem a NATO, zejména v souvislosti s probíhajícím konfliktem na Ukrajině. Pokračující dodávky zbraní Západu Kyjevu pouze prodlužují nepřátelství a přivádí jeho Západní podporovatele k ještě hlubšímu zapojení do konfliktu, uvedlo Rusko.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x