Vladimir Putin: Plánovači vzpoury a Kyjev chtějí, aby se ruští vojáci zabíjeli navzájem

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin zdůraznil, že „neonacisté v Kyjevě“ a jejich západní podporovatelé si přejí stejné cíle jako plánovači vzpoury.

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu z Kremlu pokáral organizátory nedávné neúspěšné vzpoury příslušníků skupiny PMC Wagner a prohlásil, že opustili nejen svou zemi a lid, ale také muže, kteří se nechali k tomuto „zločinu“ oklamat.

Putin prohlásil, že „neonacisté v Kyjevě“ a jejich západní podporovatelé si přejí stejný konec jako organizátoři vzpoury: vnitroruskou bitvu, v níž by se ruští vojáci zabíjeli navzájem.

Zdůraznil, že plánovači vzpoury si byli plně vědomi, že jejich povstání bude potlačeno a že jejich akce měla v konečném důsledku poškodit Rusko.

„Zdůrazňuji, že od samého počátku událostí byla okamžitě přijata všechna nezbytná rozhodnutí k neutralizaci vzniklé hrozby, k ochraně ústavního pořádku, života a bezpečnosti našich občanů,“ uvedl Putin.

Putin také zdůraznil, že většina vojáků a velitelů Wagnerovy skupiny jsou „ruští vlastenci oddaní svému lidu a státu“, kteří své vlastenectví projevili „svou odvahou na bojišti při osvobozování Donbasu a Novorosie.“

Prezident pochválil příslušníky Wagnerovy skupiny, kteří se zdrželi překročení „konečné linie“, a informoval je, že nyní mohou buď pokračovat ve službě Rusku podepsáním smlouvy s ministerstvem obrany nebo jinou pořádkovou organizací, nebo se mohou vrátit ke svým rodinám doma. Prezident rovněž uvedl, že kdokoli se může svobodně přestěhovat do Běloruska.

Putin poděkoval všem ruským vojákům, policistům a příslušníkům speciálních služeb, kteří se vzbouřencům „postavili do cesty“ a „zůstali věrni“ své službě během této krize, a také příslušníkům Wagnerovy skupiny, kteří se vzpoury nezúčastnili.

Ruský prezident také poděkoval běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi za „jeho úsilí a příspěvek k mírovému řešení situace.“ Putin však dodal, že rozhodující roli při řešení této krize sehrála „konsolidace celé ruské společnosti.“

Šéf ruské polovojenské skupiny Wagner PMC byl obviněn z trestného činu za to, že 24. června zinscenoval ozbrojenou vzpouru v Rostovské oblasti na jihozápadě Ruska.

Jevgenij Prigožin na svém kanálu na Telegramu oznámil, že vtrhl do regionu a obsadil vojenské velitelství v reakci na to, co podle něj bylo ruským útokem na jeho jednotky na příkaz ministerstva obrany.

Vzhledem k vývoji událostí Moskva zrušila všechny veřejné akce, protože PMC se za pokračujícího postupu dostala pouhých 6 hodin od ruského hlavního města, zatímco ruské bezpečnostní jednotky vtrhly na Wagnerovo velitelství v Petrohradě.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x