Americké bezpečnostní služby se snaží naverbovat ruské diplomaty v OSN

Ruští diplomaté

Ruský stálý zástupce při OSN tvrdí, že ruští diplomaté dostávají na sociálních sítích výzvy ke spolupráci s FBI.

Ruští diplomaté

Náměstkyně stálého zástupce Ruska při OSN Maria Zabolotská na zasedání výboru odhalila, že bezpečnostní služby Spojených států se snaží naverbovat ruské diplomaty pracující na stálé misi Ruska při OSN.

„Z námi předložených aktuálních informací vyplývá, že USA nadále cíleně uplatňují celou řadu opatření a omezení vůči naší stálé misi a jejím zaměstnancům, jejichž cílem je snížit efektivitu naší součinnosti s OSN, ale navíc i vyvíjení psychologického nátlaku na ruské diplomaty,“ upozornila Zabolotská.

„Jak jinak si vysvětlit stále dotěrnější náborové přístupy místních bezpečnostních služeb, které oslovují zaměstnance na ulici a na letišti,“ dodala.

Zabolotská uvedla, že kontextová reklama se používá na sociálních sítích, ve vyhledávačích a na stránkách pro ukládání videí, jako je YouTube, k demonstraci výzev ke spolupráci s FBI.

„Nejde jen o internet. Propagandistické letáky podobného obsahu jsou pravidelně vylepovány před budovou stálé mise a jejího obytného komplexu a také podél cesty našich diplomatů do práce,“ dodala ruská diplomatka.

Počátkem června ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) oznámila, že odhalila údajnou operaci americké Národní bezpečnostní agentury (NSA), která spočívala v použití nezveřejněného malwaru ke zneužití konkrétních zranitelností zadních vrátek ve smartphonech Apple.

FSB uvedla, že v důsledku této operace bylo infikováno několik tisíc telefonů Apple, včetně telefonů ruských státních příslušníků.

Podle ruské zpravodajské služby se tento systém zaměřil nejen na domácí účastníky, ale i na mobilní zařízení zahraničních diplomatů umístěných v Rusku a na území bývalého Sovětského svazu.

Podobně v polovině května rozeslala Ústřední zpravodajská služba (CIA) na Telegramu rusky mluvící video s žádostí o únik informací o ruské ekonomice a nejvyšším vedení.

Krátké video zachycuje ruského úředníka a ženu doma s dítětem, kteří mají v životě problémy, a ptá se, zda je to to, o čem snili.

Zobrazuje iluzi, která klame lidi, aby uvěřili, že poskytnutím informací americké zpravodajské službě se jim podaří zlepšit situaci.

Video a doprovodný text poskytují návod, jak to udělat pomocí prohlížeče Tor pro přístup k dark webu a šifrovacích nástrojů, které podle CIA zajistí jejich ochranu.

„CIA chce znát pravdu o Rusku a hledáme spolehlivé lidi, kteří nám tuto pravdu mohou sdělit,“ píše agentura.

„Vaše informace mohou být cennější, než si myslíte.“

CIA uvedla, že doufá, že se jí podaří kontaktovat lidi z oblasti zpravodajství, diplomacie, vědy a techniky i dalších oborů, a zajímá se o všechny druhy informací, včetně politických a ekonomických.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x