Video genocidy v Gaze: Izrael zavraždil více než 800 lidí při bombardování nemocnice v Gaze

nemocnice v Gaze

Izraelská okupace provedla před zraky celého světa masakr, když bombardovala nemocnici, v níž bylo hospitalizováno více než tisíc civilistů, a zabila přitom stovky lidí.

nemocnice v Gaze

Palestinská média informovala, že v nemocnici Al-Maamadani bylo hospitalizováno přes tisíc lidí, včetně Palestinských uprchlíků, pacientů a pracovníků médií.

Podle předběžných zpráv bylo při Izraelské agresi zavražděno nejméně 800 lidí.

Video, které se rozšířilo na sociálních sítích, ukazuje okamžik zásahu. Je na něm zachycen extrémně rychlý objekt, který zasáhl nemocnici v konečné fázi.

Některé Izraelské a pro-Izraelské účty tvrdily, že se jednalo o neúspěšné odpálení rakety hnutí odporu, což byl chabý pokus přesunout vinu z Izraelské okupace a démonizovat odbojové frakce. Na základě rychlosti objektu není možné, aby se jednalo o neřízenou střelu, protože rakety, kterým se nepodařilo zrychlit, by měly mnohem nižší rychlost.

Rozdíl v rychlosti lze snadno identifikovat mezi klouzavou municí vypuštěnou ze vzduchu a neúspěšně akcelerujícími neřízenými raketami. Proto objekt, který zasáhl nemocnici, byl zcela jistě Izraelský letecký útok.

Navzdory celosvětovým výzvám k ochraně zdravotnických zařízení před Izraelskými leteckými údery a příkazy k nucenému vysídlení se Izraelské hrozby zaměřují na nemocnice v Pásmu Gazy, což ohrožuje zdraví pacientů a zraněných. Izrael v sobotu požadoval, aby nemocnice al-Awda v severní Gaze do dvou hodin násilně evakuovala své pacienty a personál.

Izraelské bojové letouny rovněž provedly nálety v blízkosti nemocnice v Tel al-Zaataru na severu Gazy v rámci své snahy vyvinout na nemocnici nátlak a urychlit proces vysídlení.

Ve stejné souvislosti byla dětská nemocnice al-Durra na východě pásma Gazy nucena evakuovat svůj personál a pacienty poté, co byla ostřelována municí s bílým fosforem.

Tato situace se vyvíjí v době, kdy zdravotnický systém v Gaze čelí vážné krizi, která je poznamenána snižujícími se zásobami léků a nedostatkem elektřiny v důsledku úplné Izraelské blokády.

Mluvčí Palestinského ministerstva zdravotnictví Ašraf al-Kidra ve čtvrtek uvedl, že Gazu dělí několik hodin od úplného zastavení základních služeb a zdravotnictví je v kolapsu.

„Léků ubývá a téměř došly,“ uvedl al-Qidra s tím, že v nemocnicích v Gaze kvůli stávajícímu nedostatku pohonných hmot fungují pouze jednotky zachraňující životy.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
7 měsíců před

Izraelští gestapáci. Jak lajdáckou práci jsi odvedl, Hitlere!

P.A.Semi
Host
P.A.Semi
7 měsíců před

Nějaký šmejd, který dělá Europoslance za ODS, zkoušel v ČT tvrdit, jak je prý Izrael „korektní“, že dal předem varování, aby se před útokem vysídlili…

To je asi tak „korektní“, jako kdyby třeba Rusko vydalo varování, ať se pravobřežní část Prahy do zítřka evakuuje, protože bude srovnána se zemí, a jestli to nestihnete, je to vaše smůla, a pokud se na druhém břehu schováte na dvoře nemocnice, tak vás tam vybombardujou také… Akorát v té Gaze je o trochu víc lidí na poněkud menším prostoru a není kam jinam uhnout, než na druhou část té Gazy, ale srovnání je to přiměřené…

Nechápu, jak někdo může mít tu drzost tohle nazývat „korektní“…

Víte, co se děje tam, je smutné, ale nic s tím nenaděláme, ale co se při tom děje tady je náš problém, nad kterým by se naši spoluobčané měli vážně zamyslet, než tenhle morální odpad, lháře a manipulátory, zase příště někam zvolí…

πα½

2
0
Would love your thoughts, please comment.x