Velký reset: Macron vyhlásil „konec hojnosti“ a prohlásil, že je nutné přinést oběti na obranu svobody

Emmanuel Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil, že nastal „konec hojnosti“ a že jeho lid musí přinést oběti, aby „ubránil demokracii.“

Emmanuel Macron

„To, co prožíváme, je doba velkých otřesů,“ řekl Macron na středeční tiskové konferenci.

„Zaprvé proto, že jsme svědky – a to nejen od letošního léta, ale už několik let – konce toho, co jsme mohli považovat za hojnost.“

„A pro ty, kteří si to užili, je to také konec bezstarostného období.“

„Naše svoboda, svoboda, na kterou jsme si v životě zvykli, má svou cenu,“ pokračoval, „a někdy, když ji musíme bránit, musíme přinést určité oběti, když za ni bojujeme.“

Macron konkrétně varoval před ještě vyššími náklady na energie v letošní zimě pro Evropany, kteří již trpí v důsledku sankcí proti Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině.

„V nadcházejících týdnech bude muset jeho vláda rozhodnout, zda obnoví cenové stropy na elektřinu a plyn, které vyprší na konci roku, a zachová slevu na pohonné hmoty, což dohromady pomohlo udržet francouzskou inflaci nižší než u mnoha evropských kolegů, ale značně zatěžuje veřejné finance,“ uvedla ve středu agentura Reuters.

„Francie nemůže donekonečna udržovat stropy cen energií, aby pomohla domácnostem vyrovnat se s prudce rostoucí inflací, uvedl po zasedání kabinetu mluvčí vlády Olivier Veran. ‚Může dojít ke zvýšení cen,'“ řekl.

Euro se během minulého týdne propadlo na dvacetileté minimum v souvislosti se zprávami, že ceny energií v letošní zimě prudce vzrostou na pozadí prudce rostoucí inflace a vleklého konfliktu na Ukrajině.

Macronovy výroky jsou podobné těm, které letos na jaře pronesl Joe Biden, když zakázal dovoz ruské ropy a řekl Američanům, že musí přinést životní oběti, aby zachránili Ukrajinu.

„Tímto krokem chceme Putinovi způsobit další bolest,“ řekl Biden v Marhc. „Ale bude to mít své náklady i zde ve Spojených státech. Od začátku jsem říkal, že budu s americkým lidem jednat na úrovni. A když jsem k tomu mluvil poprvé, řekl jsem, že obrana svobody bude něco stát – bude to stát i nás ve Spojených státech.“

Drastické snižování životní úrovně lidí je klíčovým rysem programu Velkého resetu Světového ekonomického fóra alias „Budujme znovu lépe“, který je přijímán na celém Západě.

Konflikt na Ukrajině dal globalistům pouze vhodnou záminku k realizaci Velkého resetu bez většího pobouření veřejnosti, protože pro-válečná mediální propaganda jim vymyla mozky, aby přijali názor, že Ukrajinu je třeba bránit za každou cenu.

Možná půjde Macron příkladem a odstěhuje se z Elysejského paláce, přestane létat svým soukromým tryskáčem a omezí cordon bleu, aby nesl svůj díl břemene, kterým bude muset většina Evropanů tuto zimu trpět.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

comment image

1
0
Would love your thoughts, please comment.x