Zelenskyj na zasedání WEF v Davosu vyzval k přímému vojenskému zásahu Evropských zemí na Ukrajině

Volodymyr Zelenskyj Davos 2024

Prezident Volodymyr Zelenskyj se obrátil na Evropské národy: Kolik mužů a žen jsou vaše národy připraveny poslat na obranu jiného státu, jiného národa?

Ve svém speciálním projevu Zelenskyj řekl k Rusko-Ukrajinské válce: „Pokud si někdo myslí, že jde jen o nás, že jde jen o Ukrajinu, tak se zásadně mýlí.“

„Možné směry a dokonce i časový plán nové Ruské agrese mimo Ukrajinu jsou stále zřejmější,“ pokračoval.

„Dovolte mi, abych se zeptal zcela upřímně: Který evropský národ dnes může poskytnout bojeschopnou armádu na úrovni té naší, která zadrží Rusko?“

„A kolik mužů a žen jsou vaše národy připraveny poslat na obranu jiného státu, jiného národa?“ zeptal se.

„A pokud je třeba v příštích letech bojovat proti Putinovi, není lepší skoncovat s ním a jeho válečnou strategií teď, dokud to naši stateční muži a ženy už dělají?“

Zelenskyj, který se objevil ve své charakteristické polouniformě se státním znakem Ukrajiny na svetru, prohlásil, že kdyby ostatní národy podpořily Ukrajinu, zkrátilo by to válku.

„Každé snížení tlaku na agresora [Rusko] prodlužuje válku o roky, ale každá investice do důvěry obránce [Ukrajiny] válku zkracuje,“ zdůraznil Zelenskyj.

„Válka skončí spravedlivým a stabilním mírem a já chci, abyste se na tomto míru podíleli, počínaje tímto okamžikem, abyste se míru přiblížili,“ pokračoval. „A my vás na Ukrajině potřebujeme k budování, k rekonstrukci, k obnově našich životů.“

„Každý z vás může být s Ukrajinou ještě úspěšnější!“

V Zelenského projevu zazněly agresivní výrazy na adresu Ruského prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinský prezident označil svého geopolitického nepřítele za „teroristu“ a popřál, aby ani Putinovy děti a vnuci neměli klid na tomto ani na onom světě.

V rozhovoru s prezidentem WEF Borge Brendem po svém vystoupení Zelenskyj uvedl, že Putinovi nic neodpustí.

„Na odpočinek v tomto nebo jiném světě nebude mít bezpečný klid ani on [Putin], ani jeho děti nebo vnuci,“ řekl Ukrajinský prezident.

Klaus Schwab chválí Zelenského za obranu „liberální demokracie“
Zakladatel a výkonný předseda WEF Klaus Schwab během úvodu projevu Ukrajinského prezidenta ocenil Zelenského za obhajobu hodnot „mezinárodního systému“ a „liberální demokracie.“

„Jsme Vám a Ukrajinskému lidu hluboce vděčni za to, že hájíte hodnoty, které jsou jádrem mezinárodního systému a srdcem liberální demokracie,“ prohlásil Schwab.

„V roce 2020 byl Ukrajině udělen status kandidátské země EU a teprve minulý měsíc byla zahájena formální přístupová jednání,“ pokračoval. „Není pochyb o tom, že Ukrajina zůstává pevně na cestě k Evropské integraci v důsledku vaší politiky a politiky vaší vlády.“

Zatímco Schwab chválil Zelenského za prosazování „liberální demokracie“, Ukrajinská vláda byla ostře kritizována Organizací spojených národů a dalšími organizacemi za to, že se zaměřila na Ukrajinskou pravoslavnou církev (UPC) s neoprávněnou diskriminací, zabavila církevní majetek a vystěhovala mnichy z klášterů kvůli jejich údajnému spojení s Moskevským patriarchátem, přestože UPC po vpádu Ruska na Ukrajinu vyhlásila nezávislost na Moskvě.

Kromě toho byl na Ukrajině zatčen Chilsko-Americký filmař a kritik Zelenského Gonzalo Lira za své reportáže a za „ospravedlňování Ruské agrese proti Ukrajině.“ Lira nedávno za záhadných okolností zemřel v Ukrajinském vězení.

Zelenskyj učinil mnoho pochybných personálních rozhodnutí, například požádal okultní umělkyni Marinu Abramovičovou, aby se stala velvyslankyní Ukrajiny, nebo jmenoval genderově nevyhraněného muže mluvčím Ukrajinské armády pro cizí jazyky.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Veny
Host
Veny
1 měsíc před

Sni dál Alzáku… 😀 Za vás Nacisická prasata nikdo chcípat nepujdem…
A zbraně už dávno nemáme…tečka 😀

Jan
Host
Jan
1 měsíc před

Je svatou povinností všech Evropanů bojovat a hrdinně padnout na Ukrajině za zájmy dementkradů z Washingtonu. Musíme kráčet ve šlépějích evropských satelitních států, které za druhé války neochvějně podporovaly boj Berlína za „svobodu a lidská práva“ v SSSR. :-)))

marge
Host
marge
1 měsíc před

Cool content I’ll make sure to visit this site more. ❤️

joseph
Host
joseph
1 měsíc před

Great job! Your efforts really shine through in this. ❤️

4
0
Would love your thoughts, please comment.x