Od úterý bude mít prášková forma z Acheta domesticus, známého jako cvrček domácí, zelenou pro lidskou spotřebu v EU, jak potvrdily dokumenty tohoto orgánu.

moučný červ

Ještě tento týden bude následovat schválení prodeje a konzumace larvální formy Alphitobius diaperionus, známé také jako moučný červ. Mouční červi budou v EU k dispozici k lidské spotřebě ve formě mražené, pasty, sušené a práškové.

V tiskové zprávě, která potvrzuje schválení hmyzích produktů, EU zdůrazňuje, že je sice „na spotřebitelích, aby se rozhodli, zda chtějí hmyz jíst, nebo ne“, ale že potraviny na bázi hmyzu mohou sloužit jako „alternativní zdroj bílkovin“, přičemž blok rád zdůrazňuje, že mnoho hmyzu se již v jiných částech světa konzumuje.

Unie rovněž zdůrazňuje, že oba schválené produkty „jsou bezpečné v rámci použití a úrovní použití“ a „nepředstavují žádné riziko pro lidské zdraví“, pokud jsou vyráběny a spotřebovávány v souladu s ustanoveními bloku.

„Bezpečnost potravin je pro Komisi nejvyšší prioritou,“ uvedl podle časopisu Der Spiegel v souvislosti se schválením mluvčí Evropské komise.

Globální elity v posledních letech usilují o odklon západní populace od konzumace masa a tomuto tématu se opět věnovala pozornost na výroční konferenci Světového ekonomického fóra v Davosu na začátku tohoto měsíce.

„Když miliarda lidí přestane jíst maso, řeknu vám, že to má velký dopad,“ poznamenal Jim Hagemann Snabe, předseda představenstva německého výrobce Siemens, během panelu o změně klimatu na konferenci.

„Předpovídám, že v budoucnu budeme mít bílkoviny nepocházející z masa, pravděpodobně budou chutnat ještě lépe,“ pokračoval. „Budou bezemisní a mnohem zdravější než potraviny, které jíme dnes, to je mise, na kterou se musíme vydat.“

Mnoho národních institucí se k tomuto odklonu od masa připojilo, školy v Nizozemsku dokonce v loňském roce začaly děti krmit moučnými červy v naději, že jim je nabídnou jako alternativní zdroj bílkovin.

Nezdá se však, že by taková snaha byla po chuti všem zúčastněným, protože mnozí z elitních globalistických kruhů si zřejmě chtějí udržet své vlastní návyky v oblasti konzumace masa, a to i přes snahu odklonit od tohoto druhu potravin pracovníky se středními příjmy.

Například na loňské klimatické konferenci OSN COP27 v Egyptě se podávala prvotřídní jídla obsahující hovězí, kuřecí a lososí maso, a to navzdory skutečnosti, že mezinárodní organizace prosazuje přechod na alternativní zdroje bílkovin.

„Analogy masa, jako jsou imitace masa (z rostlinných produktů), kultivované maso a hmyz, mohou pomoci při přechodu na zdravější a udržitelnější stravu,“ uvádí se ve zprávě, kterou OSN zveřejnila v roce 2018.

Zdroj