Jeden z předních technokratů EU pohrozil Elonu Muskovi „sankcemi“, pokud povolí svobodný projev na Twitteru, a prohlásil, že se miliardář „nechová slušně.“

Vera Jourová

Komentář pronesla viceprezidentka Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová na každoročním setkání globalistů v Davosu.

„Doba Divokého západu je pryč,“ řekla Jourová v rozhovoru pro EuroNews. „Budeme mít zákon o digitálních službách [DSA]. Součástí tohoto právního předpisu bude i kodex správné praxe.“

„Takže poté, co pan Musk ovládl Twitter se svým ‚absolutismem svobody slova‘, jsme i my ochránci svobody slova,“ dodala. „Ale zároveň nemůžeme akceptovat například nelegální obsah online a tak dále. Takže náš vzkaz byl jasný: máme pravidla, která se musí dodržovat, jinak přijdou sankce.“

Odůvodnění Jourové je zcela mylné, protože nelegální obsah je na Twitteru již zakázán. Zjevně se snaží spojit nelegální obsah s urážlivými projevy ve snaze učinit je nerozlišitelnými.

V samostatném videorozhovoru Jourová naznačila, že Musk se nechoval „slušně“ jako jeho předchůdci na Twitteru. Jinými slovy, odmítl pokleknout před globalisty, kteří chtějí znovu zavést svou drakonickou cenzurní agendu.

„Máme pravidla, která se musí dodržovat, jinak přijdou sankce,“ štěkl nevolený byrokrat Jourová.

Jourová již dříve v Davosu vzbudila kontroverzi, když předpověděla, že Amerika bude mít brzy podobné zákony o „nenávistných projevech“ jako Evropa, čímž fakticky vyzvala k odstranění prvního dodatku.

„Nezákonné nenávistné projevy, které budete mít brzy i v USA, myslím, že máme pádný důvod, proč je máme v trestním zákoně,“ řekla Jourová.

Po celou dobu elitářského summitu technokraté prosazovali myšlenku, že je třeba pokračovat v potírání „nenávisti a dezinformací“, což je vymyšlené zdůvodnění, jehož cílem je cenzurovat projevy, které jsou kritické vůči jejich vlastní agendě vytvoření nového světového řádu.

Zdroj