USA využívají Ukrajinu jako místo pro likvidaci zakázaných kazetových bomb

kazetová munice

Bývalá analytička Pentagonu a podplukovnice letectva Karen Kwiatkowski poukazuje na dvojí metr, který západní média uplatňují při informování o použití kazetových bomb.

kazetová munice

Bývalá analytička Pentagonu a podplukovnice letectva Karen Kwiatkowski kritizovala rozhodnutí USA poskytnout Ukrajině kazetovou munici a uvedla, že Pentagon se jí chce zbavit kvůli jejímu zákazu v mnoha zemích. Kwiatkowski se domnívá, že zájmem Pentagonu je vyklidit staré zásoby, aby uvolnil místo pro výnosnější zbraně.

„Zdá se, že zájmem Pentagonu je zbavit se uskladněné munice, a těchto kazetových bomb je upřímně řečeno těžké se zbavit pro zisk, protože je mnoho zemí zakázalo,“ řekla Kwiatkowski.

Kazetové bomby jsou považovány za taktiku, jak zmrazit pozemní oblasti, narušit dopravní linie a stanovit nové hranice v pozdějších fázích tradičních pozemních bojů. Vyjádřila obavy ohledně dosavadních výsledků Ukrajiny, pokud jde o zdrženlivost a zodpovědnost při používání jiných zbraňových systémů dodávaných USA a jejich spojenci. Kwiatkowski rovněž poukázala na dvojí standardy v prezentaci použití kazetových bomb v západních médiích.

„Toto rozhodnutí USA a jeho vlažné přijetí ze strany NATO, které je v rozporu s politikou mnoha členských států NATO, slouží jako nejnovější příklad extrémního pokrytectví, které pozoruje a chápe celá Evropa i zbytek světa,“ uzavírá Kwiatkowski.

Flashback
Spojené státy nedávno oznámily novou vojenskou pomoc, včetně kazetové munice, na „pomoc Ukrajině“, což vyvolalo širokou kritiku nevládních organizací a rozpaky některých evropských zemí.

Tento krok Bidenovy administrativy byl široce kritizován aktivisty za lidská práva a některými americkými zákonodárci, přičemž kongresman Matt Gaetz plánuje spolupředložit pozměňovací návrh, který by zakázal transfer kazetové munice na Ukrajinu nebo do jakékoli jiné země.

Kazetovou munici, která rozptyluje několik malých výbušných náloží, zakazuje několik zemí, včetně evropských signatářů Úmluvy z Osla z roku 2008.

Rusko již varovalo USA před zasláním kazetové munice na Ukrajinu a ruský velvyslanec při OSN Vasilij Nebenzja tvrdil, že by to znamenalo větší krok k eskalaci konfliktu.

Koncem minulého měsíce americká armáda uvedla, že navzdory tomu, že ji většina zemí zakazuje, by dodávky kazetových bomb na Ukrajinu mohly být užitečné proti Rusku.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x