Robert F. Kennedy Jr.: Rusko čelí existenčnímu boji, který na Ukrajině nemůže prohrát

Robert F. Kennedy Jr.

Všechna rozhodnutí Washingtonu od eskalace nepřátelských akcí na Ukrajině na počátku roku 2022 směřují k prodloužení a maximalizaci násilí a krveprolití, které tento konflikt přináší, zdůraznil demokratický kandidát na prezidenta Robert F. Kennedy Jr.

Robert F. Kennedy Jr.

„Rusové nemohou na Ukrajině prohrát, protože je to pro ně existenčně důležité,“ zdůraznil Robert F. Kennedy mladší. Dodal: „Říkají nám, že prohrávají, ale oni si to nemohou dovolit.“

Rusko „buduje“ své síly a má „dělostřeleckou převahu“, zdůraznil demokratický kandidát na prezidenta a dodal, že USA, které dodávají na Ukrajinu obrovské množství zbraní, nemají možnost nahradit zbraně ztracené během konfliktu.

Washington dělá vše pro to, aby konflikt na Ukrajině prodloužil, a Bidenova administrativa projevuje „absolutní neústupnost“, pokud jde o mnoho příležitostí k ukončení konfliktu. To však lze vysvětlit tím, že USA plní „úkol maximalizovat ztráty, prodlužovat to, co je v podstatě opotřebovávací válkou“, řekl RFK Jr.

Právník, který se stal politikem, v tomto bodě rozhovoru udělal krok zpět a řekl, že „skutečný příběh“ začal v roce 2014, kdy se „vláda USA a zejména neoconi v Bílém domě a jinde podíleli na svržení demokraticky zvolené ukrajinské vlády a podporovali ji.“

„Pomohli v Kyjevě nastolit silně protiruskou vládu. Tato vláda začala přijímat řadu zákonů, které z ruského obyvatelstva Donbasu udělaly občany „druhé kategorie.“ V podstatě ilegalizovala jejich jazyk a kulturu a nakonec je začala zabíjet,“ řekl.

Právě to vyvolalo reakci Ruska, které v únoru 2022 zahájilo speciální vojenskou operaci na ochranu těchto lidí. Konflikt na Ukrajině mohl být urovnán, kdyby byly dodrženy Minské dohody z roku 2014, domnívá se politik a zdůrazňuje, že není pochyb o tom, že Washington aktivně začleňoval ukrajinské síly do NATO – což ruský prezident Vladimir Putin od počátku označil za „červenou linii.“

Při pohledu do budoucna Kennedy uvedl, že kyjevský režim nemůže pokračovat v boji bez podpory USA a že pokud by se stal prezidentem, konflikt by urovnal. Pokud jde o současného prezidenta v Bílém domě – demokratického prezidenta Joea Bidena – Robert F. Kennedy ml. připustil, že je to „člověk, který jde do války.“

„Já bych to urovnal,“ zopakoval Kennedy, zdůraznil potřebu deeskalace napětí s Ruskem a zpochybnil samotnou potřebu NATO.

„Hlavním úkolem prezidenta Spojených států je udržet národ mimo válku,“ řekl John F. Kennedy.

Tyto výroky opakují slova demokratického kandidáta na prezidenta Roberta F. Kennedyho mladšího, který na začátku měsíce poukázal na to, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj měl šanci vyhnout se konfliktu s Ruskem, kdyby jednoduše odmítl vstoupit do NATO.

„V roce 2019 herec a komik Volodymyr Zelenskyj kandidoval jako mírový kandidát a získal 70 % hlasů v prezidentských volbách na Ukrajině. Jak poznamenává Benjamin Abelow ve své brilantní knize ‚Jak Západ přivedl válku na Ukrajinu‘, Zelenskyj se téměř jistě mohl vyhnout válce s Ruskem v roce 2022 prostým vyslovením pěti slov – ‚Nevstoupím do NATO‘,“ uvedl Kennedy na Twitteru.

Když 69letý Robert F. Kennedy Jr. hodil svůj klobouk do prezidentského klání, vysvětlil, že jeho motivace ke kandidatuře pramení z „vzestupu korporativismu v této zemi“ a také ze skutečnosti, že se současná Demokratická strana „stává stranou války, stranou cenzury, stranou strachu a stranou neoconů a Wall Streetu.“

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
11 měsíců před
1
0
Would love your thoughts, please comment.x