USA varují Venezuelu: Dodržujte podmínky voleb, nebo budete čelit následkům

Venezuelský prezident Nicolas Maduro

Spojené státy v pondělí vyzvaly Venezuelského prezidenta Nicoláse Madura a jeho administrativu, aby dodržovali dohody s opozicí ohledně nadcházejících voleb v příštím roce.

Mluvčí ministerstva zahraničí prohlásil, že pokud tyto závazky nedodrží, budou USA připraveny podniknout kroky.

USA vydaly toto varování v reakci na krok Venezuelského Nejvyššího soudního tribunálu, který pozastavil výsledky opozičních prezidentských primárek konaných tento měsíc.

Stalo se tak navzdory volební dohodě, která oběma stranám poskytuje volnost při výběru jejich kandidátů.

Washington sdělil hrozbu obnovení sankcí vůči Venezuelskému ropnému sektoru, pokud Maduro nebude dohodu dodržovat.

Stalo se tak poté, co Venezuelský nejvyšší soud pozastavil celý proces primárních voleb opozice včetně jejich výsledků.

Soud poukázal na možné porušení zákona v soutěži opozice z 22. října. Zatím není jasné, zda toto pozastavení hlasování způsobí neplatnost primárních voleb.

Venezuelská vláda a opozice dosáhly 16. října dohody o nových volebních podmínkách.

Tato dohoda spočívá v tom, že USA poskytnou úlevu od energetických sankcí vůči vládě prezidenta Nicoláse Madura výměnou za zavedení opatření k otevření volebního procesu, včetně povolení pozorovatelů Evropské unie a zavedení postupu pro zrušení zákazů pro přední oponenty, což umožní spravedlivější politické prostředí.

Podle televize Telesur bylo v těchto primárkách zaznamenáno mnoho nesrovnalostí, včetně nejistoty voličů ohledně volebních míst a přítomnosti volebních středisek v soukromých rezidencích.

V důsledku toho někteří kandidáti odstoupili a jeden z místopředsedů komise pro opoziční primárky vyzval, aby se CNE do procesu kvůli těmto problémům zapojila.

„Jak mohou být volby soutěžní, když dva kandidáti odstoupili a šanci má pouze jeden?“ ptal se minulý čtvrtek předseda Národního shromáždění Jorge Rodriguez a tvrdil, že primární volby, které se konaly 22. října, nelze považovat za legitimní volby kvůli jejich nedostatečné kvalitě a ověřitelnosti.

Vzhledem k převažující korupci mezi opozicí byl nejvyšší soud nucen primárky zrušit.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adamkratochvil
Host
adamkratochvil
6 měsíců před

stat, ktory porusuje vsetky pravidla volby prezidenta ako su USA idu poucovat druhych o dodrziavani pravidiel pri volbách…toto jeden nevymysli co si dovoluju faisti za oceanom…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x