Elitní tenista lituje očkování

Jérémy Chardy

Hvězdný francouzský tenista Jérémy Chardy říká, že chtěl udělat správnou věc a nechal se očkovat proti koronaviru, ale svého rozhodnutí lituje. Jak řekl agentuře AFP, od té doby nemůže trénovat a pochopitelně ani hrát.

Jérémy Chardy

Přestože očkování není na profesionálním okruhu povinné, Chardy se pro něj rozhodl a zdůvodnil to také „obecným blahem pro lidstvo“.

Bývalý pětadvacátý hráč světa (v aktuálním vydání žebříčku ATP je na 73. místě) se nechal očkovat mezi olympijskými hrami v Tokiu, kde vypadl ve čtvrtfinále s pozdějším zlatým medailistou Alexandrem Zverevem, a US Open (prohrál v prvním kole s Matteem Berrettim).

„Od té doby, co jsem dostal vakcínu, mám problém. Mám spoustu problémů. V důsledku toho nemohu trénovat a hrát,“ cituje vítěze Davisova poháru z roku 2017 server tennisworldusa.org. Čtyřiatřicetiletý rodák z Pau problémy neupřesnil.

„Někteří lidé měli podobné vedlejší účinky, ale jejich trvání bylo velmi rozdílné,“ dodal a za problém považuje i to, že tento krok nelze vrátit zpět. Kvůli komplikacím spojeným s vakcínou COVID-19 ukončil současnou sezónu. Zatím netuší, kdy se bude moci vrátit na soutěžní kurty.

„Je to těžké, protože nevím, jak dlouho to bude trvat. Teď se mi zastavila sezóna a nevím, kdy zase začnu.“, povzdechl si. „Nevím, co mám dělat. V únoru mi bude 35 let, takže jsem teď možná trochu negativní, ale je to poprvé, co jsem přemýšlel o tom, že příští sezóna může být moje poslední. Přemýšlím o tom. Je to těžké, protože jsem si to chtěl užít a hrát déle,“ dodal.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x