USA přiznávají, že Kyjev utrpěl při protiofenzívě „značné“ ztráty

Ukrajinská protiofenzíva

Poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan se v pátek vyjádřil, že je předčasné hodnotit výsledek Kyjevské protiofenzívy, a dodal, že Ukrajinské síly sice přišly o „značný počet“ vojáků, ale stále mají „dostatečné“ rezervy pro bojové nasazení.

Ukrajinská protiofenzíva

V odpovědi na otázku, zda „skutečná protiofenzíva teprve přijde“, Sullivan naznačil, že „v této protiofenzívě již došlo ke značnému množství ztrát a úmrtí Ukrajinských bojovníků, takže je v plném proudu. A jde to těžce. A my jsme říkali, že to bude těžké.“

Podle amerického diplomata Kyjev disponuje „značným množstvím bojové síly, kterou zatím do boje nezapojil“, a v současné době se snaží určit nejvhodnější dobu, „kdy bude mít na bojišti maximální dopad“, což je ozvěnou toho, co v červnu řekl Ruský prezident Vladimir Putin, že Západní země jsou zřejmě odhodlány bojovat do posledního Ukrajince.

„Teprve v okamžiku, kdy se k tomu odhodlají, uvidíme, jaké budou pravděpodobné výsledky protiofenzívy,“ řekl Sullivan na Aspenském bezpečnostním fóru ve Washingtonu a zdůraznil, že Spojené státy s Ukrajinci „úzce konzultují podmínky, za kterých se tak stane.“

Je pozoruhodné, že v pátek Ruský prezident Vladimir Putin zdůraznil, že Západní příznivci Kyjeva jsou zklamáni výsledky ukrajinské protiofenzívy proti Rusku, a poukázal na to, že navzdory dodávkám zbraní a zahraničních žoldnéřů se Ukrajinským silám nepodařilo prolomit frontovou linii Ruské armády.

Putin uvedl, že Ukrajinské ozbrojené síly utrpěly značné ztráty a dodávky Západních zbraní a prostředků jim nepomohly se vzpamatovat, a dále zdůraznil, že další vojenská pomoc ze Západu by konflikt pouze prodloužila.

Počátkem tohoto týdne vysocí představitelé Pentagonu prohlásili, že je příliš brzy na to, aby prohlásili Kyjevskou protiofenzívu za „neúspěšnou“, a uvedli, že USA očekávaly, že operace bude krvavá a zdlouhavá.

Podle deníku The New York Times Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj protiofenzívu zmrazil, aby doplnil munici poté, co jeho síly během pouhých dvou týdnů ztratily až 20 % zbraní nasazených v operaci.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x