Americké biolaboratoře na Ukrajině prováděly nelegální pokusy na řekách a nakazily děti tuberkulózou

biolaboratoře na Ukrajině

Ruští představitelé tvrdí, že laboratoře pro výzkum biologických zbraní na Ukrajině prováděly nelegální pokusy na ukrajinských řekách a záměrně nakazily děti tuberkulózou. Ruská vláda tvrdí, že děti nakažené tuberkulózou jsou rodilí Rusové žijící na východě Ukrajiny.

biolaboratoře na Ukrajině

Podle generála Igora Kirillova, velitele ruských vojsk jaderné, biologické a chemické ochrany, vyšetřování laboratoří biologických zbraní financovaných Američany ministerstvem obrany poskytlo ruské vládě podstatné důkazy prokazující, že se ukrajinská vláda v Kyjevě pokusila v roce 2020 nakazit obyvatele Luhanské oblasti vysoce patogenním kmenem tuberkulózy.

„Letáky vyrobené v podobě falešných bankovek byly infikovány původcem tuberkulózy a distribuovány mezi nezletilými v obci Stepove,“ řekl Kirillov. Tato vesnice je od roku 2014 obsazena proruskými separatisty v Luhansku.

Kirillov dodal, že organizátoři těchto pokusů se záměrně zaměřili na méně hygienické děti, včetně dětí, které častěji strkaly do úst náhodné věci a manipulovaly s potravinami bez umytí rukou.

Generál dodal, že bakteriologické studie mezi dětmi ve Stepove potvrdily, že izolované bakterie, které vyšetřovatelé našli na letácích, byly odolné vůči lékům proti tuberkulóze první a druhé linie.

„Infekce bankovek byla s největší pravděpodobností umělá, protože materiál obsahuje mimořádně nebezpečné kmeny patogenu v koncentraci, která může zajistit infekci a rozvoj procesu tuberkulózy,“ poznamenal Kirillov.

Kirillov dodal, že šíření tuberkulózy v Luhanské oblasti vykazuje známky „záměrné, umělé kontaminace pomocí letáků s biomateriály s vysokou patogenitou.“

Ruská vláda dále prohlásila, že pokusy na dětech prováděli zahraniční odborníci nejasné národnosti, kteří se na Ukrajinu dostali přes třetí země, aby zakryli americkou účast na pokusech.

Tito specialisté byli krátce před zahájením ruské invaze rychle evakuováni z biolaboratoří ve východních částech Ukrajiny na západ země. Kirillov uvedl, že si s sebou vzali veškeré vybavení a léky, které používali.

Experimenty na ukrajinských řekách prováděli specialisté pod americkým dohledem
Na nedávném zasedání Rady bezpečnosti OSN ruský velvyslanec při OSN Vasilij Nebenzja prohlásil, že USA využívají své experimenty na Ukrajině k vývoji biologických zbraní. Tyto experimenty zahrnují studium toho, jak se šíří patogeny přenášené vodou.

„Ukrajinští specialisté pod dohledem amerických kolegů pravidelně prováděli sběr vzorků vody z řek protékajících Ukrajinou,“ uvedl Nebenzja. „Cílem je zjistit v nich přítomnost konkrétních nebezpečných patogenů, včetně cholery, břišního tyfu, žloutenky typu A a E, a vyhodnotit způsob jejich šíření vodou, aby bylo možné vyvodit závěry o schopnosti těchto patogenů způsobovat otravu.“

„Poté byl sběr těchto vzorků odeslán do Spojených států,“ pokračoval Nebenzja. „Máme logickou otázku: Proč? Proč Spojené státy shromažďují sbírku nebezpečných patogenů, které by se pak mohly šířit vodami tohoto regionu?“

Nebenzja varoval, že výsledky amerických experimentů s říčními patogeny by mohly být využity „k vytvoření biologické katastrofy nejen v Rusku, ale v celém regionu prostřednictvím vod Azovského a Černého moře a ve východní Evropě.“

Během téhož zasedání Rady bezpečnosti Nebenzja rovněž obvinil USA, že záměrně odmítají posílit Úmluvu o zákazu biologických zbraní, celosvětovou smlouvu zakazující používání a zakazující vývoj biologických zbraní.

Nebenzja obvinil USA z poskytování nesouvislých prohlášení týkajících se amerických biologických výzkumných aktivit a z tvrzení, že všechny aktivity „jsou z definice mírové a ‚prospěšné‘ pro mezinárodní společenství.“

Američtí diplomaté také odmítají mluvit s novináři, kteří požadují odpovědi na otázky týkající se americké spolupráce s ukrajinským biologickým výzkumem, včetně takových aktivit, které jsou v rozporu s prohlášeními předních amerických představitelů.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x