Prezidentka Evropské centrální banky připouští, že digitální měna centrální banky bude použita ke kontrole obyvatelstva

digitální měna

Zatímco západní liberálové neustále mluví o „demokracii“ a svobodě, v zákulisí neúnavně pracují na zavádění způsobů, jak kontrolovat své obyvatelstvo, jako je například nadcházející vývoj a zavádění kryptoměn centrálních bank.

digitální měna

„Široce sdílené video, na němž prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová přiznává, že digitální euro bude ‚omezeně‘ používáno ke kontrole plateb, které mohou lidé provádět, bylo převzato z tři týdny starého žertovného videa,“ uvedl tento týden Coin Telegraph.

Na video, které následně vyvolalo značnou diskusi na sociálních sítích, upozornil 6. dubna účet Watcher Guru breaking news. Lagardeová na záznamu vyjádřila přání nebýt závislá na měnách z „nepřátelských zemí“ nebo poskytovaných „soukromými korporátními subjekty, jako je Facebook nebo Google.“ Dále uvedla, že je „osobně přesvědčena, že musíme pokročit“ s digitálním eurem.

Podle serveru Cointelegraph lze původ videa vysledovat až k žertovnému videu ze 17. března, v němž Lagardeová mluví otevřeněji než obvykle a má dojem, že hovoří s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Osoby zodpovědné za tento žert vedly srovnatelné rozhovory i s dalšími veřejně známými osobami, například s J. K. Rowlingovou, autorkou Harryho Pottera, a bývalým americkým prezidentem Georgem W. Bushem, pokračoval zdroj.

Když „Zelenskyj“ poznamenal, že „problém je v tom, že oni [evropští protestující] nechtějí být kontrolováni“ digitální měnou centrální banky, Lagardeová připustila, že „kontrola bude, máte pravdu. Máte naprostou pravdu,“ ale dále naznačila, že půjde o „omezenou míru kontroly.“

Dodala: „Zvažujeme, zda bychom pro velmi malé částky, tedy pro částky kolem 300 nebo 400 eur, nemohli zavést mechanismus s nulovou kontrolou. Ale to by mohlo být nebezpečné.“

Lagardeová však upozornila, že malé anonymní transakce byly zcela využity k financování teroristických útoků.

Krypto komunita výroky Lagardeové ostře kritizovala, zejména pokud jde o její tvrzení, že digitální euro by poskytlo prostředek k regulaci lidí a jejich platebních aktivit, poznamenala dále zpráva portálu.

Někteří lidé se na situaci dívali pozitivně a naznačovali, že odhalení toho, „kam to všechno směřuje“, přiměje lidi k přijetí decentralizovaných měn, jako je Bitcoin.

Myšlenka CBDC se v posledních letech prosadila a několik centrálních bank, včetně Číny, Švédska a Baham, experimentuje s digitálními měnami. Tlak na digitální platby a CBDC urychlila také pandemie COVID-19.

Jedním z prodejních argumentů zastánců je, že CBDC mohou ve srovnání s fyzickou měnou poskytovat také vyšší bezpečnost. Digitální měny lze sledovat a vysledovat, což znesnadňuje nelegální aktivity, jako je praní špinavých peněz a financování terorismu. Kromě toho lze CBDC naprogramovat s funkcemi, jako je datum expirace, což může pomoci v boji proti inflaci.

CBDC však představují také několik výzev, včetně potřeby důkladných opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti a možnosti destabilizace bankovního systému. CBDC by také mohly potenciálně poškodit soukromí tím, že by centrálním bankám umožnily sledovat transakce jednotlivců.

Dalším potenciálním problémem je dopad CBDC na bankovní systém. Pokud by jednotlivci mohli držet své peníze v digitálních peněženkách centrálních bank, mohlo by to snížit potřebu tradičních bank, což by vedlo k poklesu úvěrů a potenciální finanční krizi.

Vlády budou CBDC nakonec využívat jako kontrolní mechanismy, a ne proto, že by šlo o lepší měnu.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x