Čína žádá USA o zastavení vojenských kontaktů s Tchaj-wanem

Čína,Tchaj-wan

Mluvčí čínského ministerstva obrany Tan Kefei v pátek prohlásil, že Čína požaduje, aby USA přestaly prodávat zbraně Tchaj-wanu a ukončily vojenské kontakty s ostrovem.

Čína,Tchaj-wan

„Čína požaduje, aby Spojené státy přestaly prodávat zbraně Tchaj-wanu a udržovat vojenské kontakty s Tchaj-pejí, přestaly se vměšovat do tchajwanské otázky a zhoršovat napětí v Tchajwanském průlivu,“ uvedl Tan.

Stíhačky F-16 americké výroby a vybavení v hodnotě více než 600 milionů dolarů jsou součástí schválené dohody, kterou Washington prodá Tchaj-wanu.

„Čína důrazně odmítá prodej zbraní Tchaj-wanu ze strany Spojených států. Jednání USA představuje hrubé vměšování do vnitřních záležitostí Číny, vážně porušuje zásadu „jedné Číny“ a ustanovení tří společných americko-čínských komuniké, způsobuje vážné škody čínské svrchovanosti a bezpečnostním zájmům a představuje vážnou hrozbu pro mír a stabilitu v Tchajwanském průlivu,“ prohlásil Tan.

Čínský představitel upozornil, že čínská armáda je připravena chránit svou národní suverenitu.

Agentura Pentagonu pro obrannou bezpečnostní spolupráci (DSCA) ve svém prohlášení na začátku tohoto týdne uvedla, že USA schválily prodej vojenského vybavení Tchaj-wanu v hodnotě 619 milionů dolarů.

Tento prodej zahrnuje munici pro F-16 a další vybavení.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Jevgenij Prigožin natočil v Bachmutu vzkaz Zelenskému, aby evakuoval bojující starce a děti!
https://rumble.com/v2bldny-jevgenij-prigoin-natoil-v-bachmutu-vzkaz-zelenskmu-aby-evakuoval-bojujc-sta.html

1
0
Would love your thoughts, please comment.x