Srbský prezident popírá tvrzení o dodávkách zbraní na Ukrajinu

Aleksandar Vučić

Srbský prezident Aleksandar Vučić v neděli poukázal na to, že média šíří zjevné lži, když tvrdí, že jeho administrativa schválila prodej zbraní na Ukrajinu.

Aleksandar Vučić

„Je to zjevná lež. Srbsko nikomu žádné zbraně neposlalo. Srbsko vyrábí a prodává munici… Neprodali jsme žádnou munici ani jiné zbraně ani Ukrajině, ani Rusku,“ řekl Vučič novinářům v Kataru.

„Říkají, že jsme (zbraně) vyváželi přes Turecko. Protože jsme dobře věděli, že některé výrobky mohou skončit na obou stranách konfliktu, přidali jsme doložku, která Turecku zakazuje reexport naší munice. Co jiného od nás chcete?“ trval na svém srbský prezident.

Srbské ministerstvo obrany tento týden Sputniku rovněž potvrdilo, že Srbsko vyváží zbraně pouze do zemí na mezinárodní bílé listině a zakázalo jejich další prodej na Ukrajinu nebo do Ruska.

Ministerstvo potvrdilo, že Bělehrad požádal zahraniční státní agentury, které jsou podezřelé, že daly zelenou přeprodeji, aby záležitost objasnily a zajistily dodržování svých pravidel.

Již dříve srbský obranný dodavatel, společnost Krusik, popřel zprávy v médiích, které tvrdily, že prodal Ukrajině rakety Grad, které měly být použity s raketovými systémy s vícenásobným odpalováním sovětské výroby.

Je pozoruhodné, že minulý týden ruský velvyslanec v Bělehradě Alexandr Bocan-Charčenko zopakoval, že Západ vydírá Srbsko, aby se připojilo k Evropské unii a zavedlo sankce proti Rusku kvůli válce na Ukrajině, a to v době, kdy se Srbsko odmítlo připojit k drakonickým sankcím vůči Moskvě.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x