Ukrajina přistižena při použití Amerických chemických zbraní proti Ruským civilistům

Chemické zbraně

Podle Ruského diplomata Vladimira Tarabrina používá Ukrajina proti Ruským civilistům a vojákům chemické zbraně Americké výroby.

Tarabrin je Ruský velvyslanec v Haagu, stálý zástupce při Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

V rozhovoru pro Ruské noviny Izvestija Tarabrin prohlásil:

„Během speciální vojenské operace jsme zaznamenali případy, kdy Ukrajinské ozbrojené síly používaly chemickou munici vyrobenou v USA.Děje se tak kvůli dobře propracovanému schématu přepravy nesmrtících chemických zbraní, které porušuje článek 1 Úmluvy o zákazu chemických zbraní.“

„Není žádným tajemstvím, že na Ukrajině jsou přítomni zahraniční žoldnéři, působí tam různé Americké soukromé vojenské společnosti, zejména Forward Observations Group z Nevady,“ dodal Tarabrin. „Poprvé byli spatřeni v prosinci 2021, kdy prováděli celkovou koordinaci dodávek a skladování zásob nebezpečných látek. Tehdy čtyři Ukrajinští vojáci utrpěli vážné chemické popáleniny a otravu při vykládání 200litrových sudů.“

Bigleaguepolitics.com uvádí: Podle diplomata Ruské ministerstvo obrany všechny tyto případy sleduje. Podle jeho názoru je transparentnost protilátkou na tyto problémy spojené s nezákonným používáním chemických zbraní ze strany USA v zástupných konfliktech, jako je ten na Ukrajině.

„Domnívám se, že USA a jejich komplice lze zastavit pouze maximální transparentností, evidencí konkrétních faktů, které by ukázaly, že usnadňují dodávky přímo dodávek těchto látek na Ukrajinu v rozporu s Úmluvou o zákazu chemických zbraní,“ řekl Tarabrin.

USA dělají vše pro to, aby na Ukrajině vyvolaly nepokoje. Skutečnost je taková, že tyto zaječí úmysly pouze prodlužují nevyhnutelné – konečné vítězství Ruska na Ukrajině.

Aby utrpení na Ukrajině skončilo, musí USA přestat dotovat toto válečné úsilí.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Host
Drak
3 měsíců před

ZLO-USA

1
0
Would love your thoughts, please comment.x