Ukrajina Aktualizace, den 45

válka na Ukrajine

O schopnosti Ruska úspěšně demilitarizovat Ukrajinu a denacifikovat její ozbrojené síly není pochyb. Čím dříve prohlásí misi za splněnou, tím lepší bude výsledek jeho speciální vojenské operace.

válka na Ukrajine

A naopak, čím déle bude pokračovat, tím více času poskytne temným silám USA/Západu a jejich spoluspiklencům z MSM, aby vedli infovojenskou propagandu o jeho operacích – vymýšlením si.

V sobotu mluvčí ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov uvedl, že Kyjev připravuje další provokaci s cílem obvinit Rusko z masového zabíjení civilistů, a dodal:

„Kyjevská Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) hodlá podle plánu své vyšší moci ve Washingtonu využít těla ruských vojáků umučených k smrti a dalších osob zabitých kyjevskými silami k tomu, aby opět falešně „obvinila Rusko z masového zabíjení civilistů. SBU pak zinscenuje „neutralizaci“ ruské průzkumné jednotky v lese Pušča-Vodycja, která přijede do Irpinu, aby zabila svědky ruských válečných zločinů.“

Jako vždy, MSM padne na hubu a bude informovat o vykonstruovaném oficiálním příběhu na úkor pravdy a úplného odhalení.

Pokud jde o právní pravidla, jsou taková, jaká říká hegemon USA založený na pravidlech – bez ohledu na to, jak jsou falešná a nepřátelská vůči míru.

O několik dní dříve ruský vyslanec v USA Anatolij Antonov varoval, že dokud budou Washington a jeho vazalové z NATO schopni zásobovat ukrajinskou válečnou mašinérii zbraněmi, municí a souvisejícím vybavením, bude riziko konfrontace mezi dominantními světovými jadernými mocnostmi nebezpečně vysoké, a dodal:

„Jejich přeshraniční přeprava na Ukrajinu činí z jejich konvojů „legitimní vojenský cíl pro (ruské) síly.“

Pokud jde o řešení konfliktu, cílem Ruska zůstává demilitarizace a denacifikace Ukrajiny spolu s úplným osvobozením Donbasu, udržením Ukrajiny bez jaderných zbraní a mimo NATO jako členského státu, jakož i uznání suverenity Donbasu a Krymu jako ruského území.

V prohlášení ruského ministerstva zahraničí se v pátek v souvislosti s raketovým útokem kyjevských sil na Kramatorsk raketou Tochka-U ze sovětské éry uvádí následující:

„Kyjevský režim spáchal podobný barbarský zločin 14. března 2022, kdy úderem (raketou) Tochka-U na centrum Doněcku zahynulo 17 lidí a dalších 36 bylo zraněno.“

„V obou případech nebyl výběr cíle náhodný.“

Kyjevský režim, jak jej organizují a řídí hegemonické USA, usiluje o co největší počet civilních obětí. Jejich vraždění v Donbasu se v posledních osmi letech stalo pro ukrajinské ozbrojené jednotky běžnou praxí.

Kyjev se cynickým chladnokrevným zabíjením civilistů snaží obvinit Rusko z vlastních zločinů, aby zdiskreditoval speciální vojenskou operaci Moskvy na obranu DLR a LLR.

Existují přesvědčivé důkazy, že tento zločin spáchaly UAF. Právě UAF má ve výzbroji rakety Točka-U a používá je. Úlomky této rakety byly nalezeny na místě tragédie.

Takovéto nelidské jednání kyjevského režimu potvrzuje, že cíle speciální vojenské operace na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny jsou plně oprávněné. „Kyjevské úřady neuniknou odpovědnosti“ za své válečné zločiny.

Sergej Lavrov v pátek separátně uvedl následující:

„USA/NATO jsou zachváceny rusofobním šílenstvím a snaží se zrušit vše, co se týká Ruské federace. Jejich rusofobní politika drží všechny ostatní krize ve světě jako rukojmí. Nutí všechny, aby s námi přestali spolupracovat v jakémkoli sdružení, jen aby dokázali, že mohou prosadit svou jednostrannou vůli. Je to nezodpovědný přístup. Nic z toho nás nedokáže vyvést z míry.“

Mluvčí ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov v sobotu informoval o vojenské operaci na Ukrajině:

„Taktické letouny ruských vzdušně-kosmických sil a raketová vojska zničily 85 ukrajinských vojenských objektů, včetně dvou velitelských stanovišť, tří raketometů, čtyř samohybných děl, polního muničního skladu, dvou logistických skladů, čtyř opěrných bodů a skladiště bojové techniky. Přes noc vysoce přesné rakety odpalované ze vzduchu zničily hlavní muniční sklad ukrajinských ozbrojených sil poblíž osady Novomoskovsk v Dněpropetrovské oblasti.

Od zahájení ruské kampaně zničily ruské síly „127 letadel, 98 vrtulníků, 425 bezpilotních letounů, 2031 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 228 raketometů, 880 polních dělostřeleckých zařízení a minometů, jakož i 1932 vojenských motorových vozidel.“

Samostatně Konašenkov vysvětlil, že Kyjev využívá zahraniční žoldnéře.

Zachycená rádiová komunikace identifikovala šest cizích jazyků, kterými bojovníci hovoří kromě ruštiny a ukrajinštiny. Hájili takzvané „evropské hodnoty, přišli zabíjet Slovany za americké dolary a přitom se skrývali za lidským štítem civilistů.“ Ruský generální štáb minulý měsíc odhadl, že na Ukrajině působí asi 6 600 žoldáků z 62 zemí – berou krvavé peníze za zabíjení Rusů.

Zde je příklad toho, jak odlišně fungují ruští a nacističtí ukrajinští zločinci.

Když před několika dny Rusko sestřelilo dva ukrajinské vrtulníky Mi-8, které se snažily evakuovat nacistické azovské velitele z Mariupolu, byli přeživší členové posádky převezeni k ošetření do ruské polní nemocnice.

Člen posádky Ivan Gavrilenko uvedl, že byl převezen do zdravotnického zařízení a „byla mu poskytnuta lékařská pomoc.“

Rusko „mě nenechalo zemřít. Moc vám děkuji,“ řekl.

V ostrém kontrastu s tím, když jsou ruské jednotky zajaty ukrajinskými nacistickými hrdlořezy, jsou brutálně mučeny a zabity.

Neočekávejte, že by se americké/západní MSM odchýlily od svého Rusko bijícího narativu a informovaly o výše uvedeném nebo čemkoli jiném pozitivním o této zemi a jejím vedení.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x