Údaje prokazují, že nejvíce očkovaných zemí má také nejvyšší počet případů COVID-19 na obyvatele

COVID-19

Nejnovější údaje Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) odhalily, že nejvíce očkovaných států v USA je zároveň těmi, kde se vyskytlo nejvíce případů COVID-19.

COVID-19

Bylo zjištěno, že v 500 okresech, kde bylo očkováno 62 až 95 % obyvatel, připadá na 100 000 obyvatel 75 nových případů COVID-19. V těchto okresech se vyskytuje i více než polovina nových případů. Zatímco v okresech, kde bylo očkováno pouze 11 až 40 procent, připadá na 100 000 obyvatel pouze 58 nových případů.

Nejméně očkované okresy však byly spíše menší, v průměru méně než 20 000 obyvatel. Nejvíce očkované okresy mají v průměru více než 330 000 obyvatel.

Dokonce i při porovnání okresů s podobným počtem obyvatel měly okresy s nejvyšším počtem očkování vyšší výskyt případů než okresy s nejnižším počtem očkování.

V okresech s milionem a více obyvatel mělo 10 nejvíce očkovaných o více než 27 % vyšší výskyt případů než 10 nejméně očkovaných. V okresech s počtem obyvatel od 500 000 do jednoho milionu mělo nejvíce očkovaných téměř o 19 procent vyšší výskyt případů než 10 nejméně očkovaných.

Přesto úřady stále tvrdí, že pandemie není u konce a že se stále objevují nové varianty. Anthony Fauci varoval před dalšími omezeními, která se vracejí v době, kdy je zásobování potravinami již tak napjaté. U okresů s počtem obyvatel od 100 000 do 200 000 byl rozdíl výraznější o 200 procent.

Tyto údaje jsou také zkresleny tím, že CDC z důvodu ochrany osobních údajů potlačuje údaje za okresy s velmi nízkým počtem zjištěných případů. Dalším problémem je, že prevalence testování na infekce COVID-19 není jednotná: okres může mít papírově nízký počet případů, protože jeho obyvatelé jsou testováni méně často.

Masivní nárůst infekcí se s rostoucími teplotami zmírnil
Zdá se, že masivní nárůst infekcí v zimě se v posledních týdnech také zmírnil a počet zjištěných infekcí se snížil z 800 000 denně v polovině ledna na méně než 30 000 denně. Sedmidenní průměr hospitalizovaných pacientů s COVID-19 také klesl na přibližně 11 000 k 1. dubnu z téměř 150 000 v lednu.

Poslední „vlna“ pandemie byla rozšířena a zaviněna omikronovou variantou BA.2, která byla údajně přenosnější, ale méně virulentní. Úřady tvrdí, že tato varianta je zřejmě schopnější překonat ochranu, kterou nabízí vakcíny, ale trvají na tom, že je stále nutné nechat se očkovat, aby se snížilo riziko závažné infekce.

Například v Kalifornii se předpokládalo, že úmrtnost očkovaných vzrostla v případě kmene omicron. V třítýdenním období na vrcholu zimní vlny omikronu uvedli zdravotníci v okrese Santa Cruz 10 úmrtí – z toho devět očkovaných.

Analýza stavu úmrtí na COVID-19 v diskusní skupině také zjistila, že ve čtyřech nejsmrtelnějších týdnech delta a omikronové vlny byl počet zemřelých očkovaných mnohem vyšší než počet neočkovaných.

Další průlomové infekce, hospitalizace a úmrtí mezi očkovanými také přispěly k výzvě, které musí čelit úředníci veřejného zdravotnictví, kteří nadále přesvědčují lidi, že očkování je nejúčinnější obranou proti viru COVID-19 a jeho variantám.

Ani řada úmrtí očkovaných v okrese Santa Cruz nebyla ojedinělá. V době vrcholící vlny delta od 25. srpna do 21. září 2021 zemřelo více než 500 očkovaných osob, zatímco v době vrcholící vlny omikron od 14. ledna do 10. února zemřelo 1 767 očkovaných osob. Tento počet zahrnoval 436 osob, které dostaly posilovací očkování.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x