Putin označil situaci v Ukrajinském městě Buča za falešnou

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že snímky a záběry mrtvých těl rozesetých po ukrajinském městě Buča jsou falešné.

Vladimir Putin

V projevu na televizní tiskové konferenci po jednání se svým běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem Putin přirovnal ukrajinská obvinění, že ruští vojáci popravili civilisty v Buči, k tomu, co podle něj Západ zinscenoval jako útok chemickými zbraněmi v Sýrii s cílem usvědčit Bašára Asada.

„Stejný druh falzifikátu je i v Buči,“ řekl Putin.

Ukrajina obvinila ruskou armádu z poprav obyvatel města Buča u hlavního města Kyjeva, které ruské jednotky před svým stažením na několik týdnů obsadily. Západní země vyzvaly k potrestání osob odpovědných za vraždění civilistů.

Ruské úřady obvinily Ukrajinu, že zinscenovala otřesnou scénu, aby zmařila mírová jednání a přiměla Západ k uvalení dalších sankcí proti Moskvě.

Rusko 24. února vyslalo na Ukrajinu desítky tisíc vojáků v rámci tzv. speciální operace, jejímž cílem je oslabit vojenské schopnosti jižního souseda a vymýtit lidi, které označuje za nebezpečné nacionalisty.

Ukrajinské síly se postavily na tvrdý odpor a Západ zavedl rozsáhlé sankce ve snaze donutit Rusko ke stažení svých sil.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x