Ministerstvo zdravotnictví australské vlády potvrdilo, že u příjemců vakcín s messengerovou RNA Covid-19, jako jsou vakcíny Pfizer a Moderna, je mírně zvýšené riziko perikarditidy nebo myokarditidy. Stalo se tak poté, co australská fotbalová hvězda Jed Anderson prodělal myokarditidu po druhém očkování vakcínou proti COVID-19.

Jed Anderson

Jed Anderson z týmu North Melbourne Kangaroos prozradil, že se u něj po druhém očkování vakcínou proti COVID-19 objevila srdeční choroba perikarditida.

Anderson váhal s druhým očkováním poté, co na první očkování reagoval odmítavě. Požadavek, aby všichni sportovci AFL byli dvakrát očkováni, vedl k neshodám mezi Andersonem a klubem.

Nakonec druhé očkování podstoupil a od té doby byl hospitalizován v nemocnici s perikarditidou, což je otok a podráždění tenké, vaku podobné blány, která obklopuje srdce.

V neděli zveřejnil na Instagramu zprávu, v níž vysvětlil, proč ho od roku 2022 nikdo neviděl, a vyjádřil optimismus, že se v pátek vrátí do zápasu Kangaroos proti Bulldogs.