Tvrzení, že Rusko zaútočí na Německo, je zastrašovací taktika Berlína, která má zakrýt jeho neschopnost

Vladimir Putin

Německá mainstreamová média šíří hoax, že se Ruský prezident Vladimir Putin chystá rozpoutat vojenské operace proti Německu, které by mohly v následujících týdnech rozpoutat válku.

Tyto utajované informace údajně unikly do předního Německého bulvárního deníku Bild. Podle této zprávy se Německé ozbrojené síly připravují na ozbrojený konflikt s Ruskem, včetně pořádání cvičení týkajících se eskalace mezi NATO a Ruskem. Tajný „scénář“, který místní zpravodajství získalo, by začal v únoru nasazením stovek tisíc vojáků NATO a vyvrcholil by válkou, která by vypukla v létě 2025.

Jeden Maďarský komentátor však již celý příběh rozebral a vyjmenoval tři důvody, proč se nejedná o nic jiného než o příběh vyvolávající strach, který by globalisté chtěli senzačně využít. Podle Zsolta Bayera zpráva obsahovala „zjevné lži, šílenství a bludy“ s tím, že pokud by byla pravdivá, „neznamenalo by to nic menšího než třetí světovou válku a konec lidstva.“

Bayer se ohradil proti tvrzení listu, že Německé síly nasadí do boje proti Rusku desítky tisíc vojáků. Tvrdil, že nasazení vojáků by nemělo smysl, protože takový konflikt by rychle přešel v jaderný. „Němci by tedy proti Putinovi nasadili desítky tisíc vojáků, zatímco NATO by nasadilo statisíce? Opravdu? A kvůli čemu vlastně? Takový světový požár by byl „eskalován“ nasazením taktického a poté plného jaderného arzenálu. Proč desítky a stovky tisíc vojáků?“ napsal. „A řekne mi někdo, proč by Putin útočil na NATO? Jaký by na tom měl zájem?“ zeptal se.

Dále poukázal na to, že Ukrajina je jiný příběh, protože není členem NATO a protože Kyjev „provádí pogromy na Rusy, kteří tam žijí, a částečně proto, že Západ z nějakého nepochopitelného důvodu chce umístit jaderný arzenál na prahu Ruska.“

Bayer také prohlásil, že pokud by Moskva chtěla zaútočit na Berlín, musela by nejprve obsadit silně vyzbrojené Polsko. Kromě toho by musela okamžitě čelit dalším zemím, jako jsou Spojené státy, a do konfliktu by museli vstoupit všichni ostatní členové NATO. Válka by nebyla ničím jiným než třetí světovou válkou. Poslední bod, proč si myslí, že to všechno je jen zastrašující propaganda, je ten, že pokud bezpečnostní experti „škodolibě“ konstatovali, že Putinovi muži si nedokážou poradit s vojsky Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, proč by se vůbec pokoušel hazardovat s tím, že pošle svou „okleštěnou armádu“ do boje s celým NATO?

„Zatímco Západ dnes neustále vykřikuje, že ‚Putin by se nezastavil ani u Portugalska‘, ze stejných úst slyšíme, že Putin a Rusové nejsou schopni udržet ani východní části Ukrajiny. Jak jdou tato dvě tvrzení dohromady? A nezapomeňme, že nejkompetentnější osoba, bývalá Německá kancléřka, řekla, že měsíc po útoku na Ukrajinu existoval mírový plán, který by podepsali jak Rusové, tak Ukrajinci,“ napsal Bayer.

Dále se zeptal, jak se k tomuto tajnému scénáři dostali novináři. Zdůraznil také, že zpráva, která se dostala na titulní stránky mezinárodních novin a měla ohlas v Německých domácích médiích, byla pokusem o ovlivnění veřejného mínění a vyvolání strachu. „Ale o co tedy ve skutečnosti jde? O to, že Německá vláda poskytla deníku Bild tuto informaci ve snaze pokusit se vyvolat strach tím, že rozežene rostoucí nespokojenost a odpor, které tato neschopná a idiotská vláda způsobila a přivolala na sebe,“ zahrnul svůj komentář.

Institut pro studium války, Americký think tank, poznamenal, že takové dokumenty jsou při vojenském plánování běžné. Uvedl však, že časový harmonogram je nepravděpodobný, uvedl server Business Insider (BI). Bild a BI mají společnou mateřskou společnost Axel Springer.

Německé ministerstvo obrany už má podrobnou vizi Ruské invaze na Ukrajinu
Podle Německého „scénáře cvičení“ by Kreml v únoru mobilizoval 200 000 nových rekrutů pro novou ofenzívu na Ukrajině, která by Moskvě umožnila do června dosáhnout významných úspěchů v terénu. Součástí bylo i to, že následující měsíc by Rusko zahájilo kampaň hybridní války proti pobaltským státům Estonsku, Litvě a Lotyšsku, přičemž by hrálo na „falešné narativy“ Ruska, že ruskojazyčné menšiny v těchto zemích jsou nespravedlivě napadány v takové míře, která vyžaduje intervenci. Vypuknutí násilí v těchto zemích pak ospravedlní mobilizaci Ruských jednotek vyslaných do září do Běloruska a západního Ruska, uvádí se v dokumentu.

O měsíc později by Putin rozmístil vojáky vojáky na Běloruských hranicích s Polskem a v Kaliningradu, který leží mezi Polskem a Litvou. Podle Německé vlády je pak velmi pravděpodobné, že se Ruské jednotky zaměří na Suwalskou proláklinu, pás země uvnitř Polské hranice s Litvou. Mezitím by Kreml doma prosazoval protinacistické narativy a tvrdil by, že se aliance připravuje na útok na Rusko.

Uvedený scénář dále předpokládá, že NATO rozmístí na svých východních hranicích 300 000 vojáků, aby odradilo Rusko od agrese, ale nepředpokládá, že by 31členná aliance zareagovala dříve než na začátku roku 2025, tedy až po Amerických prezidentských volbách 5. listopadu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x