Trump slibuje, že skoncuje s neokonzervativním establishmentem; Deep State vrací úder

Donald Trump

Jestli vojensko-průmyslový komplex něco nesnese, pak je to vyhlídka na mír. Nemůže si také dovolit tolerovat nikoho, kdo volá po míru.

Donald Trump

Donald Trump ve čtvrtek zveřejnil video, v němž se vyslovil pro ukončení činnosti „celého globalistického neoconského establishmentu“ a uvedl, že na Ukrajině by měl být „neprodleně nastolen mír.“

Ve svém videopřipomínce Trump vytkl Joe Bidenovi, že údajně přivedl Ameriku „blíže ke třetí světové válce.“

„Globální konflikt mezi mocnostmi s jadernými zbraněmi by znamenal smrt a zkázu v rozsahu, který nemá v dějinách lidstva obdoby. Byl by to jaderný Armagedon. Není nic důležitějšího než se této noční můře vyhnout. My se jí vyhneme. Potřebujeme však nové vedení,“ řekl 45. prezident.

„Každým dnem, kdy tato zástupná bitva na Ukrajině pokračuje, riskujeme globální válku. Musíme si jasně říci, že naším cílem je okamžité úplné zastavení nepřátelských akcí. Veškerá střelba musí být zastavena. To je ústřední otázka. Potřebujeme neprodleně mír,“ poznamenal Trump v souvislosti s válkou mezi Ruskem a Ukrajinou.

Při argumentaci, že je třeba „postavit Ameriku na první místo“, Trump udeřil na „ministerstvo zahraničí, obrannou byrokracii, zpravodajské služby“ a „Deep State“ a uvedl, že tyto síly, které souhrnně označil za „globalistický neokonzervativní establishment“, jsou zodpovědné za to, že nás „neustále zatahují do nekonečných válek a předstírají, že bojují za svobodu a demokracii v zahraničí, zatímco nás tady doma mění v zemi třetího světa a diktaturu třetího světa.“

Rozhodně to byl jeden z nejtvrdších výrazů, které Trump použil k popisu zahraničněpolitického establishmentu ve Washingtonu. Dokonce se pustil i do NATO, které by podle něj mělo být přehodnoceno, pokud jde o jeho poslání a účel.

Pro Trumpa není největší hrozbou pro Západ Rusko, jak často tvrdí mainstreamová média. Naopak, prohlásil:

Je to pravděpodobně více než cokoli jiného, my sami a někteří hrozní, USA nenávidějící lidé, kteří nás reprezentují. Je to zrušení našich státních hranic. Je to selhání policie v našich vlastních městech. Je to zničení právního státu zevnitř. Je to rozpad nukleární rodiny a porodnosti, jakému nikdo nemůže uvěřit, že se děje. Jsou to marxisté, kteří by z nás chtěli udělat národ bez Boha, který se klaní na oltáři rasy a pohlaví a životního prostředí. A je to třída globalistů, která nás učinila zcela závislými na Číně a dalších cizích zemích, které nás v podstatě nenávidí.

Touto rétorikou kandidát na prezidenta v roce 2024 zabrnkal na mnoho strun, které rezonují s dnešní republikánskou základnou, která je unavená zahraničním intervencionismem a projekty budování států, jež jsou spojeny s vysokými náklady na lidské životy a peníze daňových poplatníků.

Nedlouho poté, co Trump zveřejnil tento důrazný vzkaz, se objevila zpráva, že úřad manhattanského okresního prokurátora Alvina Bragga připravuje obžalobu Trumpa a že Donald bude v nejbližších dnech zatčen.

V sobotu ráno Trump na své sociální síti Truth Social napsal vehementní příspěvek, v němž jako by potvrzoval, že bude brzy zatčen, a tvrdil, že v úterý bude vzat do vazby.

Trump napsal velkými písmeny:

V ÚTERÝ PŘÍŠTÍHO TÝDNE BUDE ZATČEN ZDALEKA NEJVÝZNAMNĚJŠÍ REPUBLIKÁNSKÝ KANDIDÁT A BÝVALÝ PREZIDENT SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH, A TO NA ZÁKLADĚ STARÉ A ZCELA VYVRÁCENÉ (MNOHA DALŠÍMI STÁTNÍMI ZÁSTUPCI!) POHÁDKY, KTEROU SE NEPODAŘILO PROKÁZAT ŽÁDNÝ ZLOČIN. PROTESTUJTE, VEZMĚTE SI NÁŠ NÁROD ZPĚT!

Chystané obvinění a zatčení souvisí s údajným Trumpovým vyplacením „peněz za mlčení“ pornohvězdě Stormy Daniels za to, aby pomlčela o jejich sexuálním styku, který údajně měli několik let před Trumpovou politickou kariérou.

Trumpův právník prohlásil, že jeho klient je připraven se vydat, aby čelil obvinění, pokud bude muset.

„Bude se řídit běžnými postupy, pokud to dojde tak daleko,“ řekl Trumpův advokát Joseph Tacopina televizi CNBC na otázku, co bude Trump dělat, pokud to dojde tak daleko, že bude obviněn a zatčen.

Otázkou je, zda je vydání Trumpa newyorské justici nevyhnutelné. Trump má bydliště na Floridě, a tak by musel být vydán do New Yorku.

Podepsal by DeSantis vydání? Článek IV, oddíl 2, bod 2 Ústavy stanoví, že „Osoba obviněná v kterémkoli státě z velezrady, trestného činu nebo jiného zločinu, která uprchne před spravedlností a je nalezena v jiném státě, musí být na žádost výkonné moci státu, z něhož uprchla, vydána k převozu do státu, který má jurisdikci pro tento zločin.“

Trump však z New Yorku neutekl. Není obyvatelem New Yorku, ale Floridy.

Floridská ústava navíc zmocňuje guvernéra, v tomto případě republikána Rona DeSantise, aby žádost o vydání z jiného státu prošetřil a rozhodl, „zda by osoba měla být předána.“

Navzdory nedávné rivalitě mezi Trumpem a DeSantisem je pravděpodobné, že floridský guvernér udělá vše pro to, aby 45. prezidenta ochránil, protože ví, že by pro něj znamenalo politickou sebevraždu, kdyby byl mezi republikánskou základnou vnímán jako ten, kdo Trumpa hází pod autobus.

Jedno je jisté: Deep State nikdy nejedná tak rychle a nemilosrdně, jako když se domnívá, že někdo představuje skutečnou hrozbu pro vojensko-průmyslový komplex.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Donal Trump ví, že jsou to plky, máte je všude, kecy, zmatky…slouží k odvádění toho podstatného, 2. světová WW2 skončila kapitulací, nikoliv porážkou Německa, ale pokračuje ve válce WW3 což je i EU. Do dnešní doby s Německem nebyly uzavřeny žádné mírové smlouvy s okupovanými zeměmi za 2.světové války, Německo je stále pod kontrolou spjeneckých vojsk SHAEF, potažmo NATO za účelem zabránění 3tí světové války. On ví, Deep State je nutné zničit.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x