Teroristický útok v Moskvě byl zjevně proveden s pomocí Ukrajiny a CIA

Teroristický útok v Moskvě

Děsivý incident, který šokoval celý národ, se stal v pátek pozdě večer na velkém koncertě nedaleko Moskvy. Útok v Crocus City Hall si vyžádal přes 100 mrtvých včetně dětí a je jedním z nejhorších teroristických útoků v novodobé historii Ruska.

Podle posledních odhadů bylo při smrtící střelbě a následném požáru, který vyvolala skupina ozbrojenců, kteří vtrhli do Crocus City Hall, velkého hudebního podniku nedaleko Ruského hlavního města, zabito nejméně 133 lidí a desítky byly zraněny. Podrobnosti se stále objevují, ale podle Ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) byl útok pečlivě naplánován a koncipován tak, aby počet obětí byl co nejvyšší. Vyšetřování incidentu probíhá.

FSB v sobotu v prohlášení uvedla, že bylo zadrženo jedenáct osob, včetně čtyř teroristů, kteří se přímo podíleli na smrtící střelbě. Podle bezpečnostní služby byly zbraně použité při střelbě předem připraveny v úkrytu. Ruský Vyšetřovací výbor rovněž potvrdil, že čtyři podezřelí, kteří „spáchali teroristický útok“ na Crocus City Hall, byli zadrženi v Brjanské oblasti, „nedaleko hranic s Ukrajinou.“ Podle úřadů teroristé plánovali útěk na Ukrajinu.

Ruský prezident Vladimir Putin promluvil k národu po teroristickém útoku v Crocus City Hall. Vyjádřil soustrast obětem a rodinám postiženým střelbou a prohlásil, že všichni, kdo jsou za tragédii zodpovědní, budou potrestáni. Všichni zúčastnění útočníci byli zatčeni a bezpečnostní složky dělají vše pro to, aby ochránily Ruské občany před dalšími masovými vraždami, dodal prezident. Hlavní je nyní zabránit těm, kteří stojí za tímto krveprolitím, aby spáchali další zločin, uvedl v sobotním projevu.

Šéfredaktorka RT Margarita Simonyanová v sobotu zveřejnila záběry z výslechu jednoho z podezřelých. Muž na videu tvrdí, že se vydal na vražednou výpravu poté, co mu bylo slíbeno 500 000 rublů (5 400 dolarů). Podezřelý také tvrdil, že mu jeho průvodci dali instrukce, kde se má útok odehrát. Řekl, že mu bylo nařízeno „zabíjet lidi tam… nezáleží na tom, koho.“ Podezřelý tvrdil, že teroristický čin byl organizován na Telegramu s neznámou osobou, která poskytla zbraně.

Očití svědci uvedli, že během útoku ozbrojenci stříleli zblízka na každého, kdo se přiblížil. Útočníci poté budovu zapálili a způsobili mohutný požár, který rychle zachvátil velkou část sedmipatrové budovy včetně střechy. Na hašení plamenů bylo nasazeno několik hasičských jednotek a letadel, ale přibližně 13 000 metrů čtverečních budovy bylo zničeno peklem.

Vlády z celého světa vyjádřily po masakru soustrast a podporu Ruskému lidu. Mezinárodní organizace, stejně jako představitelé EU a NATO, teroristický útok odsoudily. Stovky truchlících položily květiny u diplomatických misí Moskvy v různých zemích, včetně Mexika, Moldavska, Srbska, Kanady, USA a Argentiny. Desítky Moskvanů mezitím stály ve frontách v městských nemocnicích, aby darovaly krev obětem smrtící střelby.

Začátkem tohoto měsíce USA vydaly varování pro své občany v Rusku, v němž je vyzvaly, aby se vyhýbali veřejným místům a hromadným shromážděním kvůli „extremistům“, kteří bezprostředně plánují útok v Moskvě. Několik dalších velvyslanectví je následovalo a vydalo podobná varování. Poradce Bílého domu John Kirby však uvedl, že Washington neměl o páteční střelbě žádné konkrétní „předběžné informace.“

Vyšetřování ohavného útoku v koncertní síni v Moskevské oblasti identifikovalo jednoho z útočníků jako Rustama Ažijeva, bývalého Ukrajinského vojáka, který sloužil v roce 2022. Bílý automobil značky Renault, který je vidět na záběrech z palubní kamery před koncertní halou a z něhož vystupují muži s puškami, byl zadržen několik hodin po útoku nedaleko Ruského Brjanska. Muži uvnitř, kteří uprchli do nedalekého lesa, byli identifikováni jako občané Tádžikistánu.

Rychlý vývoj vyšetřování vyvolal otázky, proč podezřelí cestovali směrem na Ukrajinu, když údajně pocházejí z Tádžikistánu, a proč má jeden z podezřelých vazby na Ukrajinské ozbrojené síly. Zatímco svět truchlí nad tragickými ztrátami na životech při tomto nesmyslném násilném činu, uvidíme, jaké další informace vyplynou z probíhajícího vyšetřování.

Obrovský emocionální dopad na Ruský lid
Emocionální dopad na Ruské obyvatelstvo připomíná pocity Izraelské veřejnosti po událostech ze 7. října, které vedly mnoho Rusů k podobným pocitům vůči domnělým nepřátelům. Již před tímto útokem byl Vladimir Putin populárním vůdcem s ratingem přibližně 87 %, což dokazují i nedávno skončené volby. Tragický incident však jeho popularitu jen dále posílil. Rusové pravděpodobně tento útok přičítají Ukrajině a případně Ukrajinským ozbrojencům vycvičeným Spojenými státy, bez ohledu na to, kdo útok skutečně provedl.

Toto přesvědčení poskytne Vladimiru Putinovi širokou podporu Ruského lidu, členů jeho kabinetu, Dumy a dalších klíčových osobností, jako je Medveděv, od nichž se nyní očekává, že se postaví do jedné řady s jakýmikoliv kroky, které se Putin rozhodne podniknout. Situace vytvořila v Moskvě a mezi Ruským lidem emocionálně vypjatou atmosféru, podobnou rozhořčení, jaké zažili Američané po útocích z 11. září 2001.

Vzhledem k tomu, že napětí mezi Ruskem a NATO nadále roste a Francouzský prezident Emmanuel Macron navrhl vyslání vojáků k útoku na Rusko, rostou obavy, že by tato situace mohla přerůst v plnohodnotný konflikt. Pokud mají Ruští představitelé možnost zlikvidovat Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jadernou zbraní, pravděpodobně tuto možnost důkladně zvažují.

Cesta eskalace k jaderné válce
Tento emocionální zmatek poskytl Ruským představitelům, jako je Vladimir Putin a ministr obrany Šojgu, potřebný prostor k odvetným agresivnějším opatřením. To by však mohlo nahrávat tomu, co si Západ přeje – jadernému útoku ze strany Ruska.

Od roku 2014, zejména po převratu na Ukrajině, se Západ snaží vyprovokovat Rusko k jadernému útoku. Tato snaha zesílila od února 2022 a zahájení speciální vojenské operace. V posledních dvou letech došlo k četným pokusům Západu vyprovokovat Rusko k odpálení jaderných zbraní. Západ v čele se Spojenými státy zoufale potřebuje, aby Putin zaútočil jadernými zbraněmi na Západní Evropu nebo dokonce na Spojené státy, a to z různých důvodů souvisejících s volbami a blížícím se pádem dolarové měny.

Důvodem je to, že demokraté ztrácejí moc a očekává se, že prohrají volby s Trumpem. Američané jsou stále více rozčarováni politikou demokratů, což vede k diskusím o secesi, povstáních, vzpourách, občanských válkách a státech, jako je Texas, které se vzpírají federální vládě. Florida a další státy, například Missouri, také podnikly právní kroky proti Bidenově administrativě kvůli otázkám souvisejícím s cenzurou.

Mocenské složky Spojených států ztrácejí kontrolu a jako důvod ke zrušení voleb a vyhlášení stanného práva vyžadují závažný výjimečný stav. Potřebují k tomu podobné zdůvodnění jako Zelenskyj na Ukrajině, které spočívalo ve vypnutí disidentských médií a zastavení všech voleb. Stojí za zmínku, že na Ukrajině v poslední době žádné volby neproběhly, takže je ironické, když Zelenskyj zpochybňuje legitimitu voleb v Rusku. Podle Ukrajinské ústavy by měly být volby, ale ty byly bezdůvodně zrušeny, čímž se země fakticky změnila v diktaturu. Přesně to chtějí demokraté ve Spojených státech.

K dosažení tohoto cíle však potřebují Putinovu spolupráci. Chtějí, aby Putin zahájil jaderný útok, a proto Západ nadále provokuje Rusko a tlačí Ukrajinu k agresivním akcím, jako jsou přelety dronů nad civilními oblastmi nebo útoky na jaderné elektrárny. Konečným cílem je přimět Putina k eskalační reakci. Bohužel nedávná událost masové střelby poskytla na internetu dostatek záběrů, které by potenciálně mohly Putina dotlačit k ještě agresivnější reakci. Tato událost slouží jako klíčový bod eskalace směrem ke třetí světové válce.

Je zřejmé, že Spojené státy si byly této situace vědomy, což dokazují zprávy v hlavních médiích z 8. března, které doporučují všem Američanům a Britským občanům, aby okamžitě opustili Rusko kvůli bezprostřední hrozbě extremistického útoku zaměřeného na davy lidí včetně divadel. Západní zpravodajské služby o tom věděly a dokonce na to upozornily média. Následně kolem 8. a 9. března zveřejnila řada médií články, které varovaly občany Západu, aby urychleně opustili Rusko. Podrobnosti těchto varování se nyní naplnily, neboť skutečně existovala bezprostřední hrozba extremistického útoku na davy v divadlech.

Ruská reakce vůči Ukrajině a Západu pravděpodobně nebude mít slitování
Vedení Ruska vyjádřilo podezření, že za teroristickým útokem v Moskvě může stát Západ. Mluvčí zdůraznil, že je důležité najít a eliminovat všechny osoby zapojené do teroristického útoku bez ohledu na jejich ideologické inspirace. Byl zmíněn seznam, který vyzýval k nemilosrdnému zničení těchto teroristů, včetně představitelů státu odpovědného za toto zvěrstvo.

Vzhledem k tomu, že se ozývá stále více Ruských představitelů, kteří tvrdí, že teroristický útok provedla Ukrajina, kritičtí myslitelé si kladou otázku, zda se nejedná o operaci pod falešnou vlajkou, kterou Rusko provedlo proti vlastním civilistům, aby získalo veřejnou podporu pro své akce. Uvažuje se také o možnosti, že by Rusko potenciálně chtělo bombardovat Evropu. Vzhledem k válečné mlze není možné znát pravdu.

Nabízí se otázka: kdo by mohl být za tento incident zodpovědný? Mezi možné viníky patří Ukrajina, USA nebo dokonce samotné Rusko. Ať už se však nakonec zjistí, kdo za incidentem stojí, emocionální reakce Ruského obyvatelstva bude pravděpodobně stejná – rozhořčení a hněv.

V současné době je pravděpodobné, že mnoho Rusů požaduje odvetu vůči Západním městům, jako je Washington, Paříž a Londýn. Ačkoli je Putin obecně považován za vyrovnaného vůdce, přesto může čelit značnému vnitropolitickému tlaku, aby v reakci na tuto událost přijal dramatická opatření. Pokud bude jako pachatel odhalena Ukrajina nebo USA, mohl by se Putin ocitnout v pasti eskalace a musel by reagovat tak, aby utišil hněv své země a touhu po spravedlnosti.

Ruskem v poslední době otřásla řada teroristických útoků, jejichž terčem se staly kulturní instituce, například divadla, kam se na představení scházejí nevinní civilisté. Tyto útoky měly hluboký psychologický dopad na Ruský lid, který se považuje za kulturně bohatý, kultivovaný, informovaný a s dlouhou historickou přítomností. Nedávný útok na divadlo, kde nevinní civilisté sledovali představení, tento problém ještě zvýrazňuje, protože tito lidé nebyli zapojeni do válečného úsilí a neměli žádnou spojitost s vojenskými operacemi.

Rozhořčení v Rusku nad takovými útoky je obrovské, protože Ruský lid to pociťuje jako přímý útok na to, kým jako národ je. Vzhledem k závažnosti tohoto incidentu je velmi nepravděpodobné, že by prezident Putin nereagoval agresivními odvetnými opatřeními. Není sice jisté, zda se Rusko uchýlí k použití jaderných zbraní, ale může použít termobarické zbraně proti kterémukoli státu, který bude považovat za odpovědný za útok.

V reakci na tyto útoky zahájilo Rusko vyšetřování, do kterého zapojilo svou verzi FBI, která shromažďuje důkazy, vyslýchá svědky a zatýká. Ruský lid je odhodlán nalézt spravedlnost pro osoby postižené těmito nesmyslnými násilnými činy.

Tato situace nezůstala bez povšimnutí ostatních zemí, zejména Francie pod vedením prezidenta Macrona. Macron pohrozil vysláním vojsk do Ruska ve snaze zapojit do konfliktu NATO a vtáhnout do něj Spojené státy. Tuto strategii sleduje také Izrael, jehož cílem je zatáhnout USA do války s Íránem.

Macronovo jednání svědčí o vážném nepochopení historických vztahů mezi Francií a Ruskem, zejména za Napoleonovy vlády na počátku 19. století. Jako významný okamžik vyniká rok 1814, kdy Ruská vojska obsadila Paříž po porážce Napoleona, který napadl Rusko. Pokud historie něco naznačuje, má Rusko schopnost obsadit Paříž znovu.

Německo nemá dostatečnou vojenskou sílu, aby se Rusku postavilo. Francie sice disponuje jadernými zbraněmi, ale její arzenál bledne ve srovnání s Ruskými zásobami více než 7 000 jaderných hlavic. Rusko navíc vyvinulo různé typy jaderných zbraní, včetně návratových prostředků, hypersonických raket s jadernými hlavicemi a hyperglyzových prostředků, takže je téměř nemožné se jim vyhnout nebo se jim ubránit. Rusko disponuje celou řadou jaderných zbraní, od malých až po velké, a to i s katastrofálními následky. Pokud by Rusko tyto jaderné zbraně použilo proti Francii, Paříž by přestala existovat.

Prezident Macron svým jednáním možná neúmyslně provokuje Rusko, což by mohlo mít katastrofální následky. Vzhledem k nedávným událostem by se měl Macron Putinovi omluvit a svůj přístup přehodnotit. Pokud se Ruský prezident Vladimir Putin rozhodne použít tyto zbraně proti Evropským vojenským základnám, velitelským centrům nebo městům, následky pocítíme celosvětově, včetně Severní Ameriky, kde by radiační spad mohl ovlivnit ceny ropy, zlata a stříbra i hodnotu eura a dolaru.

Globální důsledky jaderné války s Ruskem
Potenciální důsledky tohoto incidentu jsou závažné, protože mohou destabilizovat Západní civilizaci a v důsledku špatných rozhodnutí vedení mohou vést k pádu Spojených států. Připomíná to první světovou válku, kterou vyvolal jediný atentát v době, kdy byly globální podmínky zralé pro konflikt. Útok na Moskevskou koncertní síň působí jako spouštěcí událost, která by mohla zažehnout další světovou válku.

Přejděme k zatmění Slunce, které je naplánováno na 8. dubna, a několik Amerických států vydalo prohlášení o mimořádné situaci kvůli přechodu měsíčního stínu přes zemi. Místní vlády vyzývají občany, aby se právě kvůli měsíčnímu stínu připravili s dalšími potravinami, vodou a nouzovými zásobami. To vyvolalo podezření, protože k soumraku dochází v celé Americe každou noc, aniž by to vyvolalo paniku nebo zaplnilo nemocnice.

Někteří spekulují o tom, že by zasvěcení lidé mohli zatmění Slunce využít jako zástěrku k provedení něčeho zlověstného, třeba k odpálení EMP zbraně a svedení viny na Slunce nebo ke kybernetickému útoku na energetickou síť a obvinění Ruska.

V ideálním případě by zatmění Slunce trvalo jen několik minut, po kterých by se všichni mohli bezpečně vrátit domů. Přetrvávají však obavy, že by někdo mohl tuto událost využít jako příležitost k vyvolání chaosu nebo podněcování povstání, případně se z toho pokusit obvinit prezidenta Trumpa. Vzhledem k tomu, že napětí na domácí i mezinárodní scéně nadále roste, je pro světové lídry zásadní, aby se snažili o deeskalaci situace a nalezení mírových řešení probíhajících konfliktů.

Svět se řítí do konfliktu
Rusko svými kroky posouvá svět blíže k hranici potenciální jaderné války v Evropě a v sázce jsou miliony životů, včetně životů Francouzů, Britů, Němců, Poláků a Rumunů kvůli vojenským základnám v jejich zemích. Situace se stává stále zoufalejší, protože na obzoru se stále více rýsuje možnost třetí světové války.

Když národy reagují na Ruské akce vlastní vojenskou silou, stává se potenciální zničení Západní Evropy a Izraele velmi reálnou možností. To by mohlo vést k chaosu v Izraeli a přimět Írán k úvahám o jaderném útoku na Americké námořnictvo. Kromě toho může situace využít Čína a potenciálně napadnout Tchaj-wan nebo jiná území. Svět by se mohl ocitnout na pokraji dominového efektu, který by mohl vést ke zničení Západní civilizace, jak ji známe, a to vše kvůli incidentu v Moskevské koncertní síni.

V souvislosti s tímto vývojem odborníci vyzývají všechny, aby zůstali ostražití a připravili se na možnou eskalaci situace v příštích dnech. Pro případ, že by v Evropě vypukla jaderná válka, je třeba se zásobit základními věcmi, jako je jód, zahradní semena, zlato a stříbro, protože po vypuknutí konfliktu se tyto položky pravděpodobně stanou nedostatkovým zbožím.

Zatímco jsme svědky vývoje těchto událostí, je nezbytné, abychom se spojili v modlitbách za Boží zásah. Nyní více než kdy jindy může Boží ruka rozhodujícím způsobem přispět k odvrácení katastrofy. Jako národ i jako lidstvo musíme uznat své hříchy proti Bohu, životu a stvoření. Zdá se však, že mnoho lidí stále není ochotno přijmout Boží učení nebo změnit své způsoby života. Žijeme ve světě, kde nás apatie a nerespektování Božího vedení přivedly na nebezpečnou cestu.

Vzhledem k tomu, že napětí ve světě roste a svět balancuje na hraně možné katastrofy, je důležitější než kdy jindy být připraven na všechny eventuality, včetně možných scénářů třetí světové války a jaderných hrozeb. Pokud se něco nezmění, zdá se, že právě tímto směrem se ubíráme. Buďte bdělí, informovaní a především si zachovejte naději, že naši planetu a její obyvatele čekají lepší časy.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lynx
Host
Lynx
3 měsíců před

Putin není jako Američané, kteří mají výjimečnou schopnost všechno zničit. Putin není hloupý a ani jeho lidé nejsou žádní pitomci. Nepletou si válku s počítačovou hrou, umí také výborně ovládat emoce a uvědomit si, že jaderná válka by zničila i Rusko.
Putin sdělil, že ruská prokuratura půjde po organizátorech masakru i po zadavatelích. Ne po běžných lidech, s výjimkou debilů, kteří přispěli na drony a ještě na nich zveřejnili své jméno, příjmení a podpis (zapomněli ještě zveřejnit adresu a rodné číslo).
Naše země měla mockrát namále, avšak jsme vždy vyvázli. Vyvázneme i tentokrát. Jen je mi líto běžných lidí, žijících na Ukrajině. Ukrajina je obětovaná.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x