Tenisová legenda Djokovič nebude startovat na US Open kvůli Bidenově diskriminační očkovací politice

Novak Djokovič

Organizátoři US Open potvrdili, že tenisová legenda Novak Djokovič nebude moci příští měsíc na turnaji startovat kvůli zákazu vstupu neočkovaných cizinců do země, který vydala Bidenova administrativa.

Novak Djokovič

Diváci ve Flushing Meadows, kteří se těší z jeho wimbledonského vítězství, nebudou mít možnost vidět jednoho z nejlepších tenistů všech dob jen proto, že Bílý dům pokračuje v diskriminační politice, od níž většina ostatních velkých západních zemí upustila.

„Organizátoři US Open prohlásili, že budou respektovat vládní pravidla, podle nichž musí být cizinci, kteří nejsou občany USA, plně očkováni, aby mohli vstoupit do země, a vyloučili Djokoviče,“ píše Daily Mail.

Srbský tenista, který US Open vyhrál již třikrát, nebude riskovat, že do země odcestuje a zažije opakování krutého zacházení ze strany úřadů v Austrálii, které skončilo jeho deportací.

Djokovič již dříve řekl BBC, že sice není proti očkování, ale „vždy podporoval svobodu volby, co si člověk dává do těla“.

„Nepojedu do Ameriky, když nemám povolení, takže australská sága pro mě nebyla vůbec příjemná,“ uvedl také.

„Lidé si stále myslí, že jsem se do Austrálie dostal násilím a snažil jsem se sem dostat bez dokladů, povolení nebo výjimky – není to pravda. To bylo prokázáno v soudních případech, takže bych nikdy nešel do země, kam nemám povolení vycestovat,“ řekl Djokovič.

Možná by se měl Djokovič přidat ke karavaně migrantů a proplížit se přes hranice, vzhledem k tomu, že u těchto lidí vstupujících do Ameriky jsou nulové kontroly očkování.

„Je to nešťastná připomínka toho, že Amerika nadále bezohledně diskriminuje očkované lidi tím, že jim zakazuje návštěvu země, přestože její vlastní zdravotnické agentury přiznávají, že vakcíny nezabraňují infekci ani přenosu,“ píše Will Jones.

Petice vyzývající k tomu, aby byl Djokovičovi umožněn vstup do států a účast na turnaji, byla zveřejněna zde.

Jak jsme zdůraznili na začátku tohoto měsíce, Djokovič po svém sedmém vítězství ve Wimbledonu slíbil, že neustoupí a nenechá se očkovat jen proto, aby si prodloužil kariéru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Král Miroslav
Host
Král Miroslav
1 rok před

Dobře dělá,že se nenechá zabit. Nadal mu vyčítal před Melbourne neočkování, že je nezodpovědný. A pak Nadala doktor na ploše v zápase zachraňoval masáží srdce. V médiích se objevilo,že má prasklé žebro,haha. To by mu na hrudník ani nesàhl. Ve Wimbledonu také skončil na očko. Život je přednější než peníze.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x