Tchajwanský čipový gigant varuje před devastací globálních dodávek v případě útoku Číny

Biden

Tchajwanská společnost pro výrobu polovodičů (TSMC) se obává, že nedávná návštěva Nancy Pelosiové vyvolá čínskou invazi, která povede k uzavření továren na výrobu čipů této společnosti.

Biden

Společnost TSMC je jedním z hlavních světových dodavatelů vyspělých mikročipů, které se používají ve všem od chytrých telefonů přes automobily až po rakety. Pokud by provokace Pelosiové vedla k zastavení výroby, znamenalo by to okamžitý konec globálních dodávek mikročipů.

„Pokud podniknete vojenskou sílu nebo invazi, učiníte továrnu TSMC nefunkční,“ prohlásil předseda představenstva Mark Liu v nedávném rozhovoru pro CNN a dodal, že „nikdo nemůže TSMC ovládat silou.“

„Jedná se o tak sofistikované výrobní zařízení. Záleží na spojení v reálném čase s okolním světem, s Evropou, Japonskem, USA.“

Více než polovinu světového trhu s polovodiči ovládá společnost TSMC, která dodává čipy pro Apple, Sony a další velké nadnárodní korporace. Pokud Čína zůstane věrná svému slibu, že v případě, že se tam Pelosiová objeví, převezme Tchaj-wan zpět, pak by se tento trh mohl uzavřít – možná ze dne na den.

Snaží se Pelosiová (a Deep State) rozpoutat třetí světovou válku?
Pokud Čína napadne Tchaj-wan a pokusí se ho získat zpět, jak se mnozí domnívají, že se brzy stane, pak se továrny TSMC stanou „neprovozuschopnými“, varoval Liu.

„Peking, který považuje samosprávný Tchaj-wan za své území – které má být jednoho dne obsazeno, v případě potřeby i silou – uvedl, že bude návštěvu Pelosiové považovat za velkou provokaci,“ uvedl list Insider.

„Peking v posledních letech zvýšil své ambice a možnost invaze se za vlády čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zintenzivnila.“

Podle Liua je v nejlepším zájmu celého světa, aby továrny TSMC zůstaly v provozu a pracovaly na plný výkon – ať to stojí, co to stojí.

„Od materiálů přes chemikálie a náhradní díly až po diagnostiku inženýrského softwaru, a je to snaha všech, aby tato továrna byla provozuschopná,“ dodal v rozhovoru.

Proč je opilý blázen jako Pelosiová vůbec na plně placené cestě po Asii právě teď, zejména v době zvýšeného napětí mezi Spojenými státy a Čínou, zůstává nejasné.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x